Az Iszlám Állam vállalta a felelősséget a moszkvai koncerten elkövetett, több tucat civil életét követelő brutális támadásért.
A Reuters gyűjtötte össze a legfontosabb információkat az Iszlám Állam ISIS-K néven ismert afganisztáni ágáról és az Oroszország elleni támadás indítékairól.
MI AZ ISIS-K?
Az Iszlám Állam Khoraszán (ISIS-K), amely nevét az Irán, Türkmenisztán és Afganisztán egyes részeit magában foglaló régió régi elnevezéséről kapta, 2014 végén alakult meg Kelet-Afganisztánban, és hamar kétes hírnevet szerzett magának a szélsőséges brutalitásával.
Az Iszlám Állam egyik legaktívabb szervezetének számító, ISIS-K létszáma a 2018 körüli csúcspontja óta csökkenő tendenciát mutat:
a tálibokkal és az amerikai erőkkel folytatott harcok súlyos veszteségeket okoztak a terrorszervezetnek.
MILYEN TÁMADÁSOKAT HAJTOTT VÉGRE EDDIG A CSOPORT?
Az ISIS-K számos támadást hajtott már végre, többek között mecsetek ellen, elsősorban Afganisztánon belül, de újabban a környező országokban is.
Az év elején az Egyesült Államok lehallgatott egy beszélgetést, amely megerősítette, hogy a csoport hajtotta végre az iráni kettős robbantásos merényletet, amelyekben közel 100 ember vesztette életét.
2022 szeptemberében az ISIS-K harcosai vállalták a felelősséget a kabuli orosz nagykövetségen elkövetett halálos öngyilkos merényletért.
A csoport volt felelős a kabuli nemzetközi repülőtér elleni 2021-es támadásért is, amely 13 amerikai katonát és számos civilt ölt meg a kaotikus amerikai evakuálás során.
Március elején a Közel-Kelet legmagasabb rangú amerikai tábornoka azt mondta, hogy az ISIS-K „akár hat hónapon belül” megtámadhatja az Afganisztánon kívüli amerikai és nyugati érdekeltségeket.
MIÉRT TÁMADNÁK MEG OROSZORSZÁGOT?
„Az ISIS-K az elmúlt két évben Oroszországra fixálódott, és propagandájában gyakran kritizálta Putyint”
– mondta Colin Clarke a Soufan Center, egy washingtoni székhelyű kutatócsoport munkatársa.
Michael Kugelman, a washingtoni székhelyű Wilson Center munkatársa szerint az ISIS-K
„úgy látja, hogy Oroszország bűnrészes a muszlimokat rendszeresen elnyomó tevékenységekben”.
Hozzátette, hogy a csoport számos közép-ázsiai militánst tudhat a tagjai között, akiknek külön, saját sérelmeik vannak Moszkvával szemben.





A beismerés a jogban nem elegendő a vádhoz.
Ahhoz b i z o n y í t é k (o k ) szükségeltetnek.
Kéretik a Reuters virítson bizonyítékot az állítására.
Anélkül semmit nem ér a híre.
Az oroszok már kérdezgetik őket.
Egészen biztosan válaszolnak …
Az ISIS-K terroristái nem fog megállni az orosz-europai határon, mivel fognak rá találni elegendő és alapos indokot, hogy tovább menenek, ami alapján az E.U.s országok is felkészülhetnek az eféle „mókákra”, igy többek között Magyarország is.
Nem biztos. Talán elvették a kedvét a többi terroristának , a speciális étkeztetéssel …
https://www.vadhajtasok.hu/2024/03/23/18-egy-orosz-katona-levagta-az-egyik-terrorista-fulet-majd-megetette-vele-video
ISIS harcosok nem kerülnek élve ellenségeik kezére.
Ezek, akiket elfogtak, a Fekete Delfin nevű szibériai börtönben átkozni fogják szülőanyjukat.
Amíg élnek. És biztosra vehető, hogy a személyzet mindent megtesz, hogy hosszú életűek legyenek.
És jól teszik.
ISIS ? Lejárt lemez.
Kaptak esélyt államra.
Láttuk , mi lett belőle.
Néhány rumcájsz még kódorog a sivatagban.
Ennyi.
A többi sejt is reménytelen. Pár hülye bedől.
Mint ezek is …
Az oroszok szeretik a hamaszt, gondolták igy őket is szeretni fogják.
Nyugalom! Az FSZB már sodorja azt a szálat, amire Zelenszkíjen át a CIA-ig föl lehet fűzni mindenkit, aki/ami Putyin hatalmára veszélyt jelent.
A Hamasz szoldaritasat fejezte ki
a megtamadott,artatlan Oroszorszaggal.
Egyik ” humanista” a masik ” bekegalambbal”.😏
Ápolnak még Izraelben sebesült szíriai rumcájszokat ?
Vagy már mind felgyógyult ? Hová mentek tovább ?
Ha már terrorizmus …