Libanoni rakétaeső zúdult Galileára, üzent a Hezbollah

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Megölt egy, és megsebesített nyolc izraelit egy libanoni rakétatámadás az ország északi részén, Galileában – jelentette az izraeli mentőszolgálat szerda délelőtt.

Az izraeli mentőszolgálat egy holttestet talált a Galileában fekvő Cfátban egy eltalált épületben, és nyolc sebesültet vittek kórházba a Libanonból indított rakétatámadás után. Egy ember súlyosan, ketten közepesen, a többiek könnyebben sérültek meg a mentők jelentése szerint.

Cfát önkormányzata bejelentette a piac bezárását, és az iskolai oktatás felfüggesztéséről értekeznek. A cfáti Ziv Kórház közelében is észlelték egy rakéta becsapódását.

Az izraeli hadsereg (IDF) szóvivője arról számolt be, hogy

tíz rakétát indítottak Galilea felé Libanonból, és az IDF ellencsapással válaszolt. A rakéták az IDF szerint az izraeli hadsereg északi parancsnokságát, valamint a határ menti kibucokat vették célba.

A Hezbollah Izrael elleni tüzérségi támadásainak akkor lesz végük, amikor a Gázai övezet elleni izraeli „agressziónak” – jelentette ki keddi tévés beszédében Haszan Naszrallah, a libanoni síita milícia vezetője.

Naszrallah szerint a libanoni határ menti ellenségeskedés beszüntetését célzó diplomáciai erőfeszítések eddig nyilvánvalóan csak Izraelnek akartak kedvezni.

Az Irán támogatását élvező Hezbollah terrorszervezet a Gázai övezeti háború kirobbanása óta szinte napi rendszerességgel támad izraeli célpontokat a határ túloldalán, válaszul pedig az izraeli hadsereg támadja a milícia hadállásait.

Naszrallah hangsúlyozta, hogy a Hezbollah csak abban az esetben fogja leállítani támadásait, ha teljes körű tűzszünet jön létre a Gázai övezetben.

Mint mondta, számos külföldi küldöttség járt már Bejrútban a Hezbollah és Izrael közötti ellenségeskedések lezárását célzó javaslatokkal, de ezeknek nyilvánvalóan csak egy céljuk volt: Izrael biztonsága, Izrael védelme.

Stéphane Séjourné, a francia diplomácia vezetője például a múlt héten olyan javaslattal érkezett a közel-keleti országba, amely egyebek között felszólítja a Hezbolláht, illetve a milícia Radván nevű elitalakulatát arra, hogy húzódjon vissza 10 kilométernyit a határtól.

A kölcsönös tüzérségi támadásokban eddig mintegy kétszáz ember vesztette életét Libanonban, köztük 170-en a Hezbollah fegyveresei voltak, míg a másik oldalon 10 izraeli katona és 5 civil halt meg. De emellett tízezrek voltak kénytelenek elmenekülni otthonukból a határ mindkét oldalán.

Naszrallah egyúttal kijelentette, hogy Észak-Izrael lakói egyhamar nem fognak hazatérni, sőt, azzal fenyegetett, hogy még több ember lesz kénytelen elmenekülni.

Párizs előállt egy ötlettel a libanoni háború megakadályozására

A terv célja, hogy véget vessen az Irán által támogatott Hezbollah és Izrael közötti harcoknak a határon.

“Libanoni rakétaeső zúdult Galileára, üzent a Hezbollah” bejegyzéshez 1 hozzászólás

  1. Végső soron az iráni rezsimet kell ártalmatlanná tenni! A proxi hadműveletek zöme (Gaza, Libanon, Sziria, Jemen, iraki milíciák, többek között) mögött ők állnak. Ez persze könnyebb mondani, mint elérni. A béke nagy barátai, Kina, Putyinisztán, Észak-Korea és még néhány szemét rezsim támogatja őket anyagilag (leginább olajvásárlásokkal) és a nemzetközi fórumokon (pl. ENSZ). Az USA sem mer lépni az ügyben, de az EU sem képes szakítani a papi rezsimmel.
    Az iráni rezsim leszerelését már csak drasztikus eszközökkel lehetne elérni, amire egyedül az USA (mint az iráni rezsim fő kinyilvánított ellensége) lenne képes és illetékes. Ez a legfőbb erőszakszervezet (a forradalmi gárda) elleni hadművelet vállalását is jelentené, amit az USA nem akar vállalni a jelen helyzetben. Főleg nem egy Obama, Biden és hasonlók elnöksége során. A változásnak belülről kellene jönnie, ehhez aztán minden támogatást megkapnának. A közel-kelkeleti bajok forrásának semlegesítése után fellélegezhetne a világ. De erre még várni kell, ha egyáltalán…