Az összesen öt halálos áldozattal járó baleset Észak-Izraelben történt, az áldozatok közt van a 35 éves Moran Ben Eli és három gyermeke, a 15 éves Dekel, a 11 éves Liam és az 5 éves Anael — írja az Arutz7.
Az eset akkor történt, amikor egy busz a Bné Akiva vallásos cionista ifjúsági csoport tagjaival személygépjárműnek ütközött a 89 -es úton, emiatt a busz felborult. A csoport egy szukkoti táborból tért vissza eredeti kiindulópontjára, Haris településre.
A cfáti Ziv Medical Center 20 sérült beteget fogadott a balesetből, kettő súlyosan, egy közepesen és 17 könnyebben sérült.





Felfoghatatlan, יהי זכרם ברוך! Bár a konkrét részleteket még nem ismerjük, de lehet jobb lenne az, ha 76 évesen már senkit sem engednénk a volán mögé, főleg nem egy busznak a volánja mögé.
Ha jol ertettem, tobb, mint 50 buntetest kapott mar kozlekedesi szabalysertes miatt.
Ez botrányos, épp az imént olvastam, de el sem akartam hinni. Mondjuk ha parkolásért büntették 50x az egy dolog, de ha gyorshajtásért, vagy hasonló kihágásokért, akkor viszont még inkább érthetetlen ez az egész.
Parkolasert altalaban a varosi hatosagok buntetnek, es az nem kerul bele a „priuszodba”. Ezt az embert a rendorseg kapta el 51-szer. Persze, a korat tekintve, ez atlagban csak evente egy szabalysertes :-))
Valóban. Az évi egy alkalom nem tűnik soknak, főleg ha (feltételezem egész életében) sofőrként dolgozott, de persze nem vagyok szakértő, nem tudhatom. Nyilván aki többet vezet, azt aránylag többször is büntetik meg, bár első blikkre ez a szám még így is nagyon magas. Az meg persze nem az ő hibája, hogy ennyi szabálysértés után még mindig vezethetett… meg persze az sem, hogy ennyi idősen, pláne egy buszt… azt vettem észre, hogy a legtöbb hozzászóló is ezt firtatta. Ez tehát szabályozás kérdése, szigorúbban kéne venni a rendszeres szabálysértőket is, és kellene az a korhatár, főleg ilyen munkaköröknél…
Erre a buszvezetore kar tobb szot vesztegetni, mert azutan, hogy vagy fel tucat ember halalat okozta, biztos nem vezet tobbet. Kulonosen azert nem, mert, ha jol hallottam, o is meghalt a balesetben.
Így igaz, ő is meghalt. Meg szinte egy egész család is. Ha jól értem az apa élte csak túl, el sem tudom képzelni, hogy ezt hogy fogja tudni feldolgozni…