Migrációs fordulat az EU-ban: megszületett a döntés a kitoloncolásokról

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Az EP márciusi döntése nyomán az Európai Unió döntött: utat nyit a harmadik országokban létrehozandó visszatérési központok és a menekültügyi szabályok további szigorítása előtt, hogy több kitoloncolást lehessen végrehajtani.

Szigorít a migrációs szabályokon az EU, lényegesen több elutasított menedékkérőre várhat majd kitoloncolás az unió területéről – ezt tartalmazza az a megállapodás, amelyet az Európai Parlament képviselői és a tagállamok kormányainak képviselői kötöttek a ciprusi EU-elnökség tájékoztatása szerint.

Az EP-nek és a tagállamoknak még véglegesen jóvá kell hagyniuk a kompromisszumot, hogy az új kiutasítási szabályok hatályba lépjenek, ez azonban általában csak formalitás.

Az Európai Unión kívüli speciális visszatérési központokban (Return Hubs) azokat az elutasított menedékkérőket és illegális migránsokat kell elhelyezni, akiket nem lehet visszatoloncolni származási országukba, akár azért, mert a származási országuk nem hajlandó visszafogadni őket, vagy mert az adott európai kormány nem ápol diplomáciai kapcsolatokat az érintett állammal.

Migrációs szigorítás az EU-ban: jönnek az unión kívüli kitoloncolási központok

Vihart kavart, hogy az ügyben az Európai Néppárt összefogott a jobboldali populistákkal és a szélsőjobboldaliakkal.

Migrációs szigor: a cél a több kiutasítás

Azt egyelőre nem tudni, hogy az EU-n kívül hol hozhatnának létre ilyen központokat – írja a Welt. A cél az, hogy több kitoloncolást lehessen végrehajtani, és ezzel csökkenjen az EU-ból kiutasítandó migránsok aránya.

Az új szabályozás szerint a kísérő nélküli kiskorúakat nem fogják kiutasítani. Gyermekes családok esetében viszont már lesz erre lehetőség.

A tervek szerint a kitoloncolások feltétele egy harmadik országgal kötött megfelelő megállapodás lenne a német lap szerint. Ez az ország fogadná be a menekülteket, és cserébe valószínűleg pénzügyi támogatást vagy kedvezményeket kapna a vízumkiadás során.

Az áttörést hetekig tartó tárgyalások előzték meg, amelyek a múlt hónapban a szabályok hatálybalépésének időpontjáról szóló vita miatt majdnem meghiúsultak

írja az Euractiv. A kompromisszum részeként több kulcsfontosságú rendelkezés azonnal hatályba lép. Ide tartozik a visszatérési központokra vonatkozó jogi keret, az „európai visszatérési végzés” létrehozása, amelynek célja a kiutasítási határozatok EU-országok közötti elismerésének megkönnyítése.

Hihetetlen: Spanyolország félmillió, iratok nélkül érkező migránst fogadna be

A papírok nélkül érkező illegális bevándrorlók legalizálása jelentős kockázatokkal jár.

Visszaszerezni az irányítást és az EU hitelességét

„Ez nem csupán egy újabb jogszabály, hanem az európai migrációs politika irányításának visszaszerzéséhez szükséges feltétel” – nyilatkozta François-Xavier Bellamy, az Európai Néppárt (EPP) főtárgyalója az ügyben.

„Beszéljünk világosan: ötből négy EU-n kívüli állampolgár, aki valamely tagállamtól hivatalos kiutasítási határozatot kapott, nem távozik. Ez nem működőképes rendszer. Ez kudarc.

Ma véget vetünk ennek a helyzetnek azáltal, hogy megkönnyítjük a visszatérést, meghosszabbítjuk a fogva tartási időszakot, eltöröljük a fellebbezések automatikus felfüggesztő hatását, és jogi keretet biztosítunk a harmadik országokban létrehozandó visszatérési központok számára” –  hangsúlyozta Bellamy.

Magnus Brunner, az Európai Unió migrációs ügyekért felelős biztosa is üdvözölte a megállapodást, és azt az Unió migrációs rendszerének átalakításában tett újabb lépésként jellemezte. „Ez az, amit a polgárok elvárnak, és mi ezt teljesítjük” – mondta.

A tárgyalások során a végrehajtási ütemterv bizonyult a legfőbb vitás kérdésnek. Az uniós kormányok két év halasztást szorgalmaztak, míg az Európai Parlament a rendelet teljes körű, azonnali alkalmazását követelte.

„Ez a mérföldkőnek számító megállapodás megerősíti az EU migrációs politikájának hitelességét”

– nyilatkozta Nicholas Ioannides, Ciprus migrációs ügyekért felelős miniszterhelyettese, akinek országa jelenleg az EU Tanácsának soros elnöki tisztét tölti be.

Fotó: NurPhoto via AFP

Behúznák a vészféket – újabb migrációs válságtól tartanak az európai vezetők

Az EU migrációs biztosa ugyanakkor jelenleg „nem tapasztal menekülési hullámokat Iránból”, csak az országon belül.

„Példátlan számban” halnak meg az illegális migránsok a Földközi-tengeren

Az év első két hónapjában több mint 600-an fulladtak bele a Földközi-tengerbe, a valós szám ennél is magasabb lehet.

“Migrációs fordulat az EU-ban: megszületett a döntés a kitoloncolásokról” bejegyzéshez 7 hozzászólás

  1. Semmilyen hatása sem lesz. Merz is szigorított, de csak alibinek kellett, hogy csillapítsa a kedélyeket, mert rosszul áll a szénája mind neki, mind az Európai Bizottságnak.

    Aki migráns Afrikából és Ázsiából bejött az itt is marad, a kitoloconcolások sehogy se haladnak, ezzel csak parasztot vakítanak. Beengedig őket, aztán csapkodják a combjukat mint a pingvinek, hogy semmiről se tehetnek. Kirakni meg nem tudják őket, de nem is akarják, viszont a letelepítésük és állampolgárságuk intézése gyorsított ütemben halad pedig ha megkapargatnák, a töredékük se menekült, senki se üldözte el őket.

    Az EU politikusainak az feladata, azzal bízták meg őket, hogy Európát idegenekkel árasszák el, a kontinenst pedig lepusztítsák. Egyúttal az itt élő népeket radikalizálják, és a migránsokkal ellen fordítsák, ami kölcsönös folyamat, mert a többségük eleve úgy jön ide, hogy átveszi a hatalmat, eszükben sincs, hogy integrálódjanak.

    A címben megint elvetette sulykot a Neokohn, mert nincs szó migrációs fordulatról, csupán felmérték az EU komprádor bábjai, ha így haladnak a dolgok, a következő választáson kirúgják őket.

    Ezért szavakban (!) elébe mennek az eseményeknek, viszont a migránsok beutaztatása és letelepítése marad a politikájuk alapköve, akármilyen törvényt is hozzanak. Eddig se tartották be azokat, ezután se fogják, hisz maguk mondták, hogy a négyötödük a kitoloncolásuk ellenére itt marad! Azt viszont nem reklámozzák, hogy mindez hány százaléka annak az emberáradatnak, akiket erőltetett ütemben szintén az általuk hozott törvények alapján letelepítenek, mert nagyítót kéne hozzá elővenni, hogy meglássuk a számokat.

    Amúgy a közelgő olaj és élelmiszer termelési válságnak is ez az egyik hatása, de főleg az eredeti célja, mert kezd lanyhulni az Európába irányuló migránsáradat. Meg kellett tolni a dolgokat, hogy a lappangó diktatúra további bevezetéséhez, és az Oroszország elleni háború előkészítéséhez meglegyen a kellő gyúanyag.

    Hogy ki tolta meg? Hát a britek, pontosabban a Citybe befészkelt elitek. Ők tolják az ukrán háborút is, meg Bibit is, mert nehogy azt higgyük, hogy ő magától ilyen hülye. Dehogy, a briteknek kaparja geszenyét, a térséget káoszba taszítva, és a jenkiket onnan kirúgatva, miközben azt hiszi Izraelnek is leesik valami az asztalról, pedig nem. Örülhet, ha megússza épp bőrrel, és nem golyózzák ki egy térségi szövetségből, ami akár Izrael ellen is irányulhat, ha nem vesz vissza az arcából.

  2. Késő bánat, 2015-ben kellett volna tökösnek lenni, amikor szervezett keretek között érkeztek! O. Viktornak "igaza lett".

  3. @disqus_HQREbIMmjp:disqus

    Csak beirtam az AI keresobe, hogy

    "Ki a George az OFFoldabol?"

    erre jott ez a valasz

    :DDD