Megbüntetik a vandál IDF-katonát, aki megrongált egy Jézus-szobrot Libanonban

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Az IDF mély sajnálatát fejezte ki az eset miatt, és megerősítette, hogy libanoni műveletei kizárólag a Hezbollah és más terrorista csoportok ellen irányulnak, nem a civilek ellen.

Eltávolítják a harci szolgálatból, és 30 napos katonai fogságra ítélik azt az izraeli katonát, aki a dél-libanoni Debel keresztény faluban kalapáccsal rongált meg egy Jézus-szobrot – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) kedden, az eset kivizsgálásának lezárását követően.

A vandál cselekményt lefotózó katona ugyanazt a büntetést kapja – írja a The Jerusalem Post.

Az IDF hozzátette, hogy a helyszínen jelen lévő hat másik katonát, akik „nem tettek semmit az eset megakadályozása vagy bejelentése érdekében”, később „magyarázatra” idézik be, amely után további intézkedésekről döntenek.

Kínos botrány: egy izraeli katona kalapáccsal esett neki egy Jézus-szobornak

IDF: a katona viselkedése teljesen összeegyeztethetetlen a csapatoktól elvárt értékekkel.

Izrael a Hezbollah ellen harcol Libanonban, nem a vallási szimbólumok ellen

A katonák magatartása „teljesen eltért az IDF parancsaitól és értékeitől” – erősítette meg korábbi közleményét a hadsereg. A barbár cselekményt Benjamin Netanjahu miniszterelnök és Gideon Szaár külügyminiszter is élesen elítélte.

Mint arról beszámoltunk, vasárnap egy kép terjedt el a közösségi médiában, amelyen egy izraeli katona Dél-Libanonban egy földre esett, keresztre feszített Jézus-szobor fejére csap le egy kőtörő kalapáccsal. Az illetékes egység azonnal vizsgálatot indított az ügyben.

Az IDF közleményt adott ki az ügyben, hangsúlyozva: a Hezbollah által Dél-Libanonban kiépített terrorista infrastruktúra felszámolására irányuló műveletet folytat, és nem áll szándékában kárt okozni a polgári infrastruktúrában, ideértve a vallási épületeket és a vallási szimbólumokat is.

A hadsereg kedden arról is beszámolt az X-en, hogy a dél-libanoni Debel helyi közösségével szoros együttműködésben katonái lecserélték a megrongálódott szobrot.

Az Északi Parancsnokság az esetről szóló bejelentés kézhezvételétől kezdve gondoskodott a szobor cseréjének koordinálásáról – írja az IDF, ismét mély sajnálatát fejezve ki az eset miatt, azt ígérve: mindent megtesz annak érdekében, hogy a jövőben ne fordulhasson elő hasonló eset.

Eyal Zamir altábornagy, vezérkari főnök is élesen elítélte az esetet kedden, kijelentve, hogy az „elfogadhatatlan magatartásnak és erkölcsi kudarcnak minősül, amely messze túllépi az elfogadható normákat, és ellentétes az IDF értékeivel, valamint a katonáktól elvárt magatartással”.

Zsidó vallási vezetők is elítélték a rongálást

Közben több mint 150, világszerte különböző irányzatokhoz tartozó zsidó vezető nyílt levélben ítélte el, hogy az IDF egyik katonája megrongált egy Jézus-szobrot Libanonban. A tettet Isten nevének meggyalázásának minősítették, és bocsánatot kértek a világ keresztény közösségétől – írja a The Jerusalem Post.

Ortodox, konzervatív és reform zsidó rabbik, valamint más zsidó vezetők is aláírták a levelet, amelyet az evangéliumi keresztények és a zsidó közösségek között hidat építő Israel365 Action szervezett, válaszul arra a virálissá vált fényképre, amelyen egy izraeli katona kalapáccsal összetör egy ledőlt Jézus-szobrot egy dél-libanoni keresztény faluban.

„Ez a cselekedet chillul hashem – Isten nevének meggyalázása. Sértés a Közel-Kelet ősi keresztény közösségei és a világ minden táján élő keresztények számára.

Aljas árulás az Izrael Állam alapjául szolgáló zsidó értékek ellen. És sebet ejt a törékeny zsidó-keresztény barátságon, amely ma fontosabb, mint valaha” – áll a levélben.

„Izrael egy olyan nemzet, amely olyan ellenségekkel áll szemben, akik a megsemmisítésére törekednek, és éppen ilyen pillanatokban a legfontosabb az erkölcsi egyértelműség”

– hangsúlyozza a zsidó vezetők levele.

A dokumentum azzal érvel, hogy a zsidók tudják, milyen érzés, amikor megsértik szent helyeiket, és hogy az eset nem tükrözi az izraeliek túlnyomó többségének értékeit. Az aláírók elismerték, hogy ez milyen káros hatással lehet a zsidó-keresztény kapcsolatokra, és tragédia, hogy sok izraeli nem tudja, mennyire nagyra értékelik Izraelt és a zsidó népet a keresztények.

Fotó: IDF / X

Minden idők legnagyobb cionista keresztény delegációja landolt Izraelben

Az izraeli külügyben csak „végítélet-fegyvereként” hivatkoznak a delegációra.

„A zsidók ölték meg Jézust” – antiszemita botrány a Fehér Ház vallási bizottságában

Izrael kapcsán rendkívüli konfrontáció terepévé vált a Fehér Ház Vallásszabadsági Bizottságának első ülése.

“Megbüntetik a vandál IDF-katonát, aki megrongált egy Jézus-szobrot Libanonban” bejegyzéshez 21 hozzászólás

  1. A "földre esett (!), keresztre feszített Jézus-szobor fejére csap"?? Mert a Jézus szobrok csak úgy leugranak a feszületről ha zsidót látnak, ugye? Mondok én valamit: Én is voltam sorkatona, de ha az ateista (!) kommunizmusban levertem volna a keresztről a Jézus szobrot, úgy leültettek volna, hogy még mindig a börtönben rohadnék, nem pedig harminc nap fogdára ítélnek, hogy például szolgáljak a többieknek!

    Merthogy a többieket meg „magyarázatra idézik be", ugye? Magyarázkodhattam volna én amennyit csak akarok, nem kellett volna bíróság ahhoz, hogy meghallgasson, elég lett volna a cellatársaknak is siránkoznom! Azért van egy-két jó katonatörténetem, amik valóban megestek velem, mert nem volt annyira kegyetlen a késői Kádár-rendszer, de még a középső sem, viszont arra a vetítésre, amit most Izraelben folytatnak, még ők is megnyalták volna a tíz ujjukat!

  2. Ady Endre – Krisztus-kereszt az erdőn

    Havas Krisztus-kereszt az erdőn,
    Holdas, nagy, téli éjszakában:
    Régi emlék. Csörgős szánkóval
    Valamikor én arra jártam
    Holdas, nagy, téli éjszakában.

    Az apám még vidám legény volt,
    Dalolt, hogyha keresztre nézett,
    Én meg az apám fia voltam,
    Ki unta a faragott képet
    S dalolt, hogyha keresztre nézett.

    Két nyakas, magyar kálvinista,
    Miként az Idő, úgy röpültünk,
    Apa, fiú: egy Igen s egy Nem,
    Egymás mellett dalolva ültünk
    S miként az Idő, úgy röpültünk.

    Húsz éve elmult s gondolatban
    Ott röpül a szánom az éjben
    S amit akkor elmulasztottam,
    Megemelem kalapom mélyen.
    Ott röpül a szánom az éjben.

    • Ismét törölték az ide válaszul írt kommentemet, kezd megint elegem lenni belőle. A múltkor is ezért hagytam itt a portált, nem mintha az bárkit is szíven ütött volna, én úgy vagyok vele, hagyjuk a pics@ba!

      • Ehh, nem kell annyira mellre szivni. Velem is előfordult már többször és konkrétan nem is olyan régen – pedig én; a te és a MES1 klónod cuki összeseküvés elmélete szerint a "kiválasztott" néphez tartozom. Na erre varrjál gombot, Mucika!

      • Olyat kell írni ami nem ütközik a miderációs szabályokba.
        Te mindig feszgeted a pofonládát a nyilt és burkolt antiszemita megjegyzéseiddel.
        Már fórumon már régen végleg kitiltottak volna

        • Akit már régen ki kellett volna tiltani innen az te vagy, meg a hozzád hasonlók az örökös vádaskodásotokkal, mert mindennek van határa! Itt simán kimerítik egyesek a becsületsértés, és rágalmazás tényállását, de egyes esetekben még a gyűlöletkeltést is megpiszkálhatnánk, ami fordítva nem igaz, de mi gójok eltűrjük, hogy néhány zsidó kommentelő bennünket rendszeresen lenácizzon, ami persze még véletlenül se meríti ki a moderációs szabályokat! Meg van itt egy-két ruszofób műkedvelő gyűlöletkeltő, ők is simán beleférnek a kommentszekcióba, ugye?

          • Én még nem náciztalak le mert pontosan tudom mit jelent.
            Számomra te csak egy szimpla antiszemita vagy.
            Tűrnöd kell mert ez az igazság ami könnyen ellenőrizhető.

  3. Szegény zsidókat mindig csak üldözik …
    A lengyel antiszemiták is.
    .
    https://x.com/kwpkrakow/status/2046506728531837226?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E2046506728531837226%7Ctwgr%5E9f93de7e8cb6485626fca6e415f67a0c96c33729%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fkuruc.info%2Fr%2F6%2F301147%2F Kilenc zsidó származású külföldit, nyolc amerikai és egy kanadai állampolgárt bírságoltak meg az Auschwitz-Birkenauban egykor működő munkatábor helyén létrehozott emlékmúzeum területére történt illegális behatolás miatt – derül ki a lengyel rendőrség közléséből.
    A http://policja.pl hivatalos rendőrségi honlapon elérhető közlemény szerint az incidens vasárnap délután történt. Hatósági megállapítás szerint a 18-19 éves fiatalok először belépőjegy nélkül akartak bejutni az emlékhelyre, és miután ez nem sikerült, szabaddá tették a kerítés egy részét, és besétáltak. A fiatalembereket a rendőrség őrizetbe vette, és "a volt auschwitz-birkenaui láger területére történt törvénytelen behatolással" gyanúsította meg őket. A tett pénzbírsággal, szabadságkorlátozással, illetve egy évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető. Az elkövetők bevallották bűnösségüket, és önként vetették magukat alá a büntetésnek, amelynek keretében a rendőrség a helyi ügyészséggel egyeztetve 3-3 ezer zloty (257 ezer forint) értékű pénzbírság megtérítésére kötelezte mind a kilenc fiatalembert. Emellett mindegyiküknek 1-1 ezer zloty (85,6 ezer forint) értékű kártérítést kell fizetnie az auschwitzi emlékmúzeumnak.

  4. Titokban egymásközt összekacsintva mind egyetértenek azzal a rasszista katonával, csak a nemzetközi gój nyilvánosság miatt kénytelenek elhatárolódni tőle.