„Az ellenállás tengelyével kiállunk a cionista entitás és az amerikai imperializmus ellen” – hirdették Görögország-szerte a háborúellenes tüntetők, nem titkolva, milyen „ellenállókra” gondolnak: iszlamista terrorszervezetekre.
„Dicsőítsük az ellenállást” feliratú transzparenssel vonultak fel szombaton Görögország több városában szélsőbalos és migráns szervezetek. A transzparensen a Hamász, a Hezbollah és a húszi iszlamista terrorszervezetek tagjai voltak láthatók. A „cionista entitás” kifejezés egyébként a szélsőbal- és jobboldali megnevezése Izrael Államnak.
A több tízezer tüntető azért gyűlt össze az ország különböző városaiban, hogy tiltakozzanak az Irán ellen folyó amerikai-izraeli katonai hadművelet ellen.
A legnagyobb tömeg Athénban gyűlt össze, ahol a tüntetők a parlament előtt gyülekeztek, majd az amerikai nagykövetség felé indultak – számol be a GB News.
Iszlamista terrorszervezetekkel a békéért
A tüntetők a konfliktus azonnali befejezését követelték, felszólítva Görögországot, hogy maradjon ki a háborúból, és a védelmi kiadások helyett az egészségügyre és az oktatásra fordítson több pénzt. Követelték az amerikai és a NATO-támaszpontok bezárását is.
Az interneten keringő egyik videón egy női aktivista látható, akinek hangját hangszóró közvetíti, és aki így szól: „Kiállunk Irán mellett. Kiállunk Palesztina mellett (ez tárgyi tévedés, ilyen ország nem létezik – a szerk.). Kiállunk Libanon mellett. Kiállunk Jemen mellett.
Minden ellenállási tengely mellett állunk a cionista entitás és az amerikai imperializmus ellen, és még egyszer elmondjuk: az ellenállási tengely győzni fog” – közölte az aktivista, felszólítva a körülötte állókat, hogy „álljanak Irán mellé”, tehát azon rezsim mellé, amely az év elején legalább 25-30 ezer civil tüntetőt mészárolt le.
A felvonuláson Hezbollah-zászlók is láthatók voltak. A szervezet katonai szárnya 2013 óta be van tiltva az Európai Unióban, Görögországot is beleértve. 2019-ben az Egyesült Királyság a szervezet egészét betiltotta.
Eirini Thanou, egy másik tüntető így nyilatkozott: „Azért vagyunk itt, hogy üzenetet küldjünk a háború ellen, az EU-szintű kezdeményezések ellen, amelyek célja a háborús felkészülés eszközeinek megerősítése. Nem akarunk részesei lenni ennek a háborúnak; az emberek és a béke mellett állunk.”
El a kezekkel a tömeggyilkos rezsimtől
„Görögországnak semmi köze nem lehet ehhez a helyzethez, mivel ez csak veszteségeket okozhat országunknak” -jelentette ki a tüntetés egy másik résztvevője, Kostas Asimakis.
Athénban számos háborúellenes tüntetésre került sor azóta, hogy február 28-án az Egyesült Államok és Izrael támadást indított Irán ellen – írja a brit híroldal.
Más transzparensek azt követelték, hogy Görögország maradjon ki „a mészárlásból”, valamint: „Ne avatkozzatok be Irán ügyeibe”, „Ne legyen háború, adjátok vissza a békét az embereknek” és „Ne küldjetek görög csapatokat a Közel-Keletre”.
Hasonló szélsőbaloldali megmozdulásokat tartottak a hétvégén Párizsban, Londonban és Rómában is.


"Kiállunk Palesztina mellett (ez tárgyi tévedés, ilyen ország nem létezik – a szerk.). "
Idézet a Wikipédiából:
"Palesztina,[4] vagy hivatalosan a Palesztin Állam[5][6] (arabul: دولة فلسطين) de jure szuverén állam a Közel-Keleten,[7] amelynek területét Ciszjordánia és a Gázai övezet alkotja. Az ENSZ-ben állandó megfigyelő államként van jelen. 2025 őszén 157 ország független államként ismeri el.[8] Nem ismerte el viszont a területét katonai megszállás alatt tartó Izrael,[9][10] annak fő támogatója, az Egyesült Államok, és több más nyugati ország, de többnyire hivatalos diplomáciai kapcsolatot tartanak fenn vele."
Ezek a cionisták sokkal, de sokkal rosszabbak, mint a Tajvant/ Tibetet el nem ismerő kínaiak.
Azok legalább '49 óta a s**ükön ülnek, nem bántanak senkit.
Idézet a Google Gemini AI-tól:
"A világ országainak túlnyomó többsége – köztük Magyarország, az USA és az Európai Unió tagállamai – hivatalosan elismeri a Kínai Népköztársaság (Peking) által képviselt „egy Kína” elvet, amely szerint Tajvan a Kínai Népköztársaság elidegeníthetetlen része"
Idézet a macronom.eu-tól:
" Tajvan diplomáciai elszigetelése felgyorsult: 2016 óta tíz szövetségest veszített, ma csupán 12 ország ismeri el hivatalosan."
Azért csak van valami oka, hogy a tajvani mégse akar Kínához tartozni. Vagy a hong kongi kínai is a mai napig büszkén hong konginak vallja magát.
Hagyjál már az Éj- Áj sz**ságokkal
Hong Kong brit gyarmat volt, amit Kínától rabolt el, nem kell a púder. Tajvan történelmét pedig szintén elemezni kell, volt az portugál gyarmat is korábban teletömve kínai rabszolgákkal, mindenesetre hogy ki hova akar tartozni az a brit és amerikai gyarmatosítókat soha nem érdekelte, nézd meg a közel-keleti és afrikai vonalzóval meghúzott határokat, de akár Izraelét is megnézheted a Negevben. Nem tudom, miért lett ez most szempont hirtelen, amikor az USA Tajvant 1971 óta Kína részeként ismeri el, azaz hogy értem, de akkor a hablatyot sürgősen felejtsük el!
Gázosabb az aggresszor, háborús bűnös ISISrael és USA terrorállam mellett kiállni.
Az Epstein Koalíció már elvesztette ezt a média- PsyOp háborút- is.
Már Irakból is takarodniuk kell az amerikai állampolgároknak, annyira nyerésben vannak.
Macedónia felett kell légi utántöltéseket végezniük- az olasz légierő segítségével, annyira ki lettek szorítva a Közel- Keletről.