Két izraeli katona esett el a Hezbollah elleni harcokban Dél-Libanonban.
Az Irán által támogatott libanoni terrorszervezet sikeres rajtaütést hajtott végre az izraeli katonák ellen.
Hezbollah-rajtaütés érte az izraeli katonákat
Az izraeli hadsereg vasárnap délután közölte, hogy az IDF katonája vesztette életét a Hezbollah fegyveresei elleni harcokban Dél-Libanonban.
Az egyik elesett katonát Maher Khatar főtörzsőrmesterként nevezték meg, aki a Golán-fennsíkon található drúz faluból, Majdal Shamsból származott. A hadsereg közlése szerint harcászati műszaki egységnél szolgált nehézgép-kezelőként.
Az izraeli Ynet hírportál értesülései szerint a két katona aknavető-tűz vagy egy páncéltörő rakéta következtében halt meg egy dél-libanoni katonai állásnál végrehajtott védelmi művelet során. Az incidens akkor történt, amikor egy műszaki egység – amely két D9-es páncélozott buldózert is bevetett – megpróbált kimenteni egy elakadt Puma páncélozott szállítójárművet. A mentési művelet közben az egyik D9-es buldózert találat érte. A jelentések szerint vagy egy aknavetőgránát csapódott be – amely egy üzemanyagtartályt találhatott el –, vagy egy rakéta találta el a járművet, ami a két katona halálát okozta.
„Abban az incidensben, amelyben az áldott emlékű Maher Khatar főtörzsőrmester elesett, egy másik katona is életét vesztette” – közölte a hadsereg. „Az ő nevét egyelőre nem hozták nyilvánosságra; azt később fogják közzétenni.”
A hadsereg azt is közölte, hogy a támadásban egy harctéri tiszt könnyebb sérüléseket szenvedett, akit Izraelbe szállítottak orvosi ellátásra. Családját értesítették.
Az IDF adatai szerint a 2023. október 7-i, a Hamász által végrehajtott terrortámadás óta az izraeli hadsereg vesztesége 926 elesett katonára emelkedett.
A 2024 novemberében megkötött tűzszüneti megállapodás ellenére a Libanonban működő Hezbollah – Irán oldalán – továbbra is támadásokat indít Izrael ellen, elsősorban Észak-Izraelt célzó rakétatámadásokkal. Az izraeli hadsereg válaszul légi csapásokat hajt végre Dél-Libanonban, ahol a Hezbollah egyik fő erőssége található.






Gyermekáldozatok borzolják a kedélyeket: Már csaknem négyszáz halottja van a libanoni konfliktusnak
Drasztikusan megemelkedett az áldozatok száma Libanonban az Izraellel vívott összecsapások egy hete alatt. A legfrissebb jelentések szerint a halottak között döbbenetesen sok, összesen 83 gyermek található − írja a Sky News.
A libanoni egészségügyi miniszter legfrissebb jelentése szerint a Hezbollah és Izrael közötti fegyveres konfliktus legutóbbi hulláma már 394 emberéletet követelt. A tárcavezető kiemelte, hogy a harcok aránytalanul nagy áldozatot követelnek a civilek és különösen a legvédtelenebbek körében: az elhunytak közül 83-an gyermekek.
A humanitárius helyzet gyors romlása nemzetközi aggodalmat váltott ki, mivel a halálos áldozatok száma egyetlen hét leforgása alatt érte el ezt a kritikus szintet.
igen tudjuk, mindig nok-gyerekek -idosek halnak meg a bombazasban…..aztan kiderul roluk hogy 20 eves terroristak……
avagy “egymás után repülnek a levegőbe az izraeli katonák”. ugye így mondják nálatok? 🤭
A húszik készen állnak – újabb front nyílhat a Közel-Keleten
A Vörös-tengerre is kiterjedhet az Irán elleni háború.
Rakétazápor érte el Irán fővárosát, egy ember súlyosan megsérült
Hatalmas erejű iráni rakétatámadás érte Izrael középső régióját, beleértve a gazdasági központnak számító Tel-Aviv városát is. − írja a Sky News.
Érdekes terroristák azok, akik csak katonai célpontokat támadnak…
Folyamatosan lovik az izraeli falvakat es varosokat.
Ezek a rohadékok, az 1982- es libanoni bevonulás óta, mindig vissza mernek lőni= terroristák
Te sok mindenben tevedsz. Ezek a terroristak nem azok a terroristak. Izrael 1982-ben azert vonult be Libanonba, mert onnan evek ota lottek palesztin terroristak az izraeli falvakat es varosokat. Miutan sikerult elzavarni a palesztin terroristakat, idovel, az uj irani rezsim segitsegevel, a libanoni siita Heszballah vette at a helyuket. Izraelnek soha semmifele kovetelese, vagy konfliktusa nem volt Libanonnal egeszen addig, amig annak teruleterol nem lottek ra. A mai helyzet is az, hogy a libanoni kormany, sot mar a siita lakossag egy resze is, az orszagra karosnak, veszelyesnek tartja a Heszballah tevekenyseget, mert pusztitast hoz Libanonra. Te persze maskepp latod, mert aki a zsidokat gyilkolja, rossz ember nem lehet….ugye?