Pofon az anticionistáknak: a Hamász maga semmisítette meg a „népirtás” hazugságát

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

A Hamász felülvizsgálta a gázai háború áldozatainak legfrissebb adatait. Ez egyből világossá teszi, miért vannak olyan zavarban Izrael kritikusai a háború vége óta – írja a Commentary szerzője.

A Commentary szerzője, Seth Mandel arra reagál, hogy a Hamász által irányított „egészségügyi minisztérium” a minap átadta a Haaretz c. baloldali lapnak a gázai halálesetek  „azonosított” listájának legújabb frissítését.

A számok megerősítik a természetes halálesetek számát és beleszámítják a Hamász által okozott haláleseteket is, de a pontos számok továbbra sem ismertek. Leginkább azonban az adatok ismét csak cáfolják azt a nézetet, hogy tömeges, nem számba vett halálesetek történtek, amint azt egyes „tanulmányok” állítják.

IDF: mintegy 70 ezer gázai halt meg a háborúban – éhezés miatt senki

Először közölt részletes adatokat az izraeli hadsereg. A kép teljesen más, mint amit az ENSZ és más nemzetközi szervezetek igyekeznek elhitetni.

A számok nem igazolják a Hamász narratíváját

Mandel úgy fogalmaz, hogy „a lista elegendő információt tartalmaz ahhoz, hogy 68 800 halálesetet említsen”. A Hamász 25 000 harcosát vesztette el, így 44 000 háborús haláleset marad. (A terrorszervezet egyébként már a háború kezdete óta folyamatosan kénytelen volt korrigálni propaganda céljából közzétett, az ENSZ és a mainstream média által kritikátlanul átvett számait – a szerk.)

Ebből a 44 000-ből körülbelül 10 000 természetes haláleset. A fennmaradó 34 000 között vannak az Izrael által megölt civilek, valamint a Hamász és a hozzá kapcsolódó terrorszervezetek által megölt emberek – kivégzés, rakétatámadások, területi háborúk és hasonló események következtében.

Az eredmény az, hogy még a Hamász adatai alapján is a civilek és harcosok közötti halálozási arány közel 1:1, ami városi háborús körülmények között példátlan eredmény

állapítja meg a zsidó neokonzervatív folyóirat szerkesztője.

Arról már nem is beszélve, írja, hogy a terület nagy részét a Hamász emberi pajzsként használta. Tekintettel arra, hogy a Hamász kezdte a háborút, nem volt hajlandó megadni magát, és civil lakóépületekből lőtt Izraelre, a gázaiak életének szörnyű tragédiája a Hamász felelőssége.

Gabriel Epstein on X (formerly Twitter): "A new Gaza death toll list provided to the Israeli newspaper @haaretz by the Hamas-run Gaza MOH has been released (the 13th iteration), containing 68,820 non-duplicate entries and covering up to November 10, 2025. Very long analysis of data quality, demographics, and unknowns: pic.twitter.com/V37NXWlyUN / X"

A new Gaza death toll list provided to the Israeli newspaper @haaretz by the Hamas-run Gaza MOH has been released (the 13th iteration), containing 68,820 non-duplicate entries and covering up to November 10, 2025. Very long analysis of data quality, demographics, and unknowns: pic.twitter.com/V37NXWlyUN

Ezen a ponton elég nagy butaságnak tűnik még csak fontolóra venni is a „népirtás” vádját, de ez egy újabb alkalom arra, hogy megjegyezzük: a Hamász maga terelte a védelmezőit erre a veszélyes ágra, amit aztán maga vágott le alóluk – állapítja meg Mandel.

„Bár a háború kezdete óta sok rosszhiszemű szereplő vádolja Izraelt népirtással, és ezért immunisak a tényekre, biztos vagyok benne, hogy számos tisztességes ember is beleesett a ‘népirtás’ csapdájába, mert az ’emberi jogok’ nevében követte a trendet” – írja a szerző, hozzátéve:

nem irigyli őket a mostani megaláztatásuk miatt, de nem is érez különösebb szimpátiát irántuk.

Rosszul kellene érezniük magukat azért, amit mondtak és tettek, és remélem, hogy így is van – írja véleménycikkében.

Hány palesztin halt meg valójában Gázában?

Az izraeli népirtásvádak megcáfolása után a gázai halálesetek számát elemezte a HonestReporting munkatársa.

Önbecsapás és antiszemitizmus

Az emberek két okból voltak hajlandók elhinni ezt. Először is, ez a nagy hazugság tipikus példája. Hitler meggyőződése volt, hogy a hazugság nagysága nemcsak hitelességet kölcsönöz neki, hanem érzelmi, nem pedig racionális vonzerőt is jelent – emlékeztet a szerző.

Amikor azt látjuk, hogy az izraeli cégek édességekkel és italokkal árasztják el Gázát a ramadán idején, nem tudunk más racionális értelmezést adni, mint hogy Izrael megnyerte a védekező háborút, miközben soha nem látott mértékben védte a civileket.

De ki tudja, milyen ellentmondásokat képesek fenntartani azok, akik tudatalatti érzelmi hatások alapján alakítják ki meggyőződésüket?

A másik ok pedig Mandel szerint az antiszemitizmus. A közvélemény hajlandósága a legrosszabbat hinni a zsidókról nem új keletű, és nem véletlen. Azok, akik osztották a „népirtás” nagy hazugságát, nem őszinte hibát követtek el. Talán hibát, de nem őszintét.

Árulkodó demográfia

Azok számára, akik fel akarják állítani a védőkorlátokat arra az esetre, ha a „hamásznyikok” legközelebb is megpróbálják őket átverni, az új jelentés legfontosabb részlete a demográfiai táblázat – hívja fel a figyelmet a Commentary szerzője.

Lelepleződött a gázai hazugsággyár – így hazudnak a palesztin halottak számáról

Mohammed nevű nők és gégerák kezelést kapó betegek is szerepelnek a gázai egészségügyi minisztérium által közzétett, jelentősen túlzó és módszertanilag hibás statisztikákban.

A nők haláleseteinek aránya ugyanis nagyjából megegyezik a teljes népességben való arányukkal. A katonai szolgálatra alkalmas korú férfiak haláleseteinek aránya azonban jóval nagyobb, mint a népességben való arányuk.

Ez azt jelenti, hogy az Izrael-ellenes narratíva másik kulcsfontosságú eleme is teljes képtelenség. Ez pedig Izrael kritikusainak „nők és gyermekek” iránti figyelme, az a narratíva, amely szerint a zsidók „csecsemőgyilkosok”.

Amikor Alexandria Ocasio-Cortez azt mondja, azért ellenzi Izraelt, mert „törődöm a kisgyerekek halálával”; amikor Rashida Tlaib felolvassa a kongresszusi jegyzőkönyvben azokat a neveket, amelyek szerinte „az izraeli kormány által meggyilkolt csecsemők” nevei; amikor Elizabeth Warren egy városházi közgyűlésen azt mondja, hogy Izrael népirtást követ el, és „nézzék meg a gyerekeket”; akkor e választott politikusok a csecsemőgyilkos klisével etetnek minket (Ocasio-Cortez és Tlaib a Demokrata Párt szélsőbaloldali, palesztinpárti szárnyának, az ún. Squadnak a tagja – a szerk.)

Ez hazugság, és méghozzá rosszindulatú – állapítja meg írása végén Mandel, aki szerint ismét a Hamász saját adatai cáfolják azokat a hazugságokat, amelyekhez a nyugati „anticionisták” téves büszkeségükből ragaszkodnak.

Ezt a cikket szerkesztőségünk a sábát beállta előtt készítette, és előre időzítve jelent meg az oldalon.

Nem szabad hinni az ENSZ-nek, ha a gázai halottak számáról van szó

Hiába ismerte be a szervezet, hogy fele annyi civil áldozata van a gázai terrorellenes hadjáratnak, mint amennyit korábban mondott, a számok még így is túlzók.

Ordasat hazudik a Hamász a gázai háború civil halottainak számát illetően

Biztos, hogy vakon kell hinni egy terrorszervezetnek, amelynek célja épp a Nyugat átverése és csapdába csalása?

A véleménycikkek nem feltétlenül tükrözik a Neokohn szerkesztőségének az álláspontját.

“Pofon az anticionistáknak: a Hamász maga semmisítette meg a „népirtás” hazugságát” bejegyzéshez 16 hozzászólás

  1. Maga a zsidók Ószövetsége tanusítja hogy a zsidók népirtást követtek el a Kánaánban, amikor megszállták azt.
    Ez sakk-matt.

    • igen 3500 eve! akkor az volt a szokas! minden nemzet ezt csinalta! csakhogy azota eltelt nemi ido,a magyarok is tul vannak egy honfoglalason,egy tatarveszen, az oszman hodoltsagon,a habzburgokon,az 1.es2 vilaghaborun,a szovjet erdekszferan!nem ertem hogy mirol hadovalsz?

      • 3500 éve ugyanaz a tízparancsolat volt hatályban mint most, tehát az erkölcsi környezet nem változott.

        MÓZES MÁSODIK KÖNYVE A ZSIDÓKNAK ÉGYIPTOMBÓL KIJÖVETELÉRŐL
        20.13 "Ne ölj."
        "לֹא תִרְצָח {ס} לֹא תִנְאָף {ס} לֹא תִגְנֹב {ס} לֹא תַעֲנֶה בְרֵעֲךָ עֵד שָׁקֶר. {ס}"

        MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE A TÖRVÉNY SUMMÁJA
        5.17 "Ne ölj."
        "לֹא תִרְצָח {ס} וְלֹא תִנְאָף {ס} וְלֹא תִגְנֹב {ס} וְלֹא תַעֲנֶה בְרֵעֲךָ עֵד שָׁוְא. {ס}"

        • nem. ha tudnal heberul olvasni az van odairva: ne gyilkolj! vagyis haboruban vagy onvedelembol megengedett az oles! csak szoltam…..

          • A csecsemők megölése az önvédelem? Mert a Kánaánt megszálló zsidók a csecsemőket is megölték, és az a bizonyos háború is úgy történt, hogy ők támadták meg a kánaáni lakosságot.

          • Ember az 3500 eve volt!!!meg mindig ott tartasz!! elekedjel arrol hogy roma erkolcsoen rombolta le es irtotta ki khartagot?vagy a gorogok troyat? a mongolok dzsingisz khan erolkcsosen irtotta a kinaiakat,vagy a magyarokat?a hunok erkolcsosen raboltak vegig a fel nyugatot? a vikingek amit muveltek angliaban? az oszmanok miket csinaltak azsiaban es a balkanon? a spanyol inkvizico az ok??vagy a spanyolok dolgai del amerikaban?vegul is csak az oslakosok 95% irtottak ki!es sorolhatnam ….minden nemzetnek van mit szegyelnie!tehat gondolkodjal picit mielott vadaskodsz!

          • 3500 éve ugyanaz az erkölcsi környezet volt, ugyanúgy hatályban volt a tízparancsolat hogy ne ölj, csecsemőt ugyanúgy tilos volt ölni, a Kánaánt megszálló zsidók mégis megtették, erre nincs mentség, az népirtás volt.
            A könyv népe nem mentegetőzhet az idő múlásával, a kánaániták vére rajtuk és fiaikon.

          • aha….akkor a romaiak tettere sincsen ,amit muveltek a leigazott nepekkel! de a keresztesek tetere sincs, jeruzsalem ostroma utan!,a spanyolokera sincs, amit muveltek del americaban! a hunok es tatarok ugyancsak nyomtak a nepirtast, a torokok amit muveltek az ormenyekkel, a nacik ugyancsak es a szovjet gulag!….fejezd be az alszent kepmutatast! sajnos sokszor elofordult ez a tortenelemben….ez nem a zsidok sajatja….egyebirant sok kanaanita eppenhogy behazasodot igy vagy ugy a zsidokhoz…tehat nem lettek kiirtva teljesen hanem beleolvadtak a zsidosagba….egyebrant megkerdeznem hol a bubanatban is voltak a magyarok 3500 eve?ami biztos nem a karpat medenceben! akkor hova is tuntek a vizigot ok?/ugye ugye……

          • 3500 éve ugyanaz az erkölcsi környezet volt, ugyanúgy hatályban volt a tízparancsolat hogy ne ölj, csecsemőt ugyanúgy tilos volt ölni, a Kánaánt megszálló zsidók mégis megtették, erre nincs mentség, az népirtás volt.
            A könyv népe nem mentegetőzhet az idő múlásával, a kánaániták vére rajtuk és fiaikon.

      • 3500 éve ugyanaz a tízparancsolat volt hatályban mint most, tehát az erkölcsi környezet nem változott.

        MÓZES MÁSODIK KÖNYVE A ZSIDÓKNAK ÉGYIPTOMBÓL KIJÖVETELÉRŐL
        20.13 "Ne ölj."
        "לֹא תִרְצָח {ס} לֹא תִנְאָף {ס} לֹא תִגְנֹב {ס} לֹא תַעֲנֶה בְרֵעֲךָ עֵד שָׁקֶר. {ס}"

        MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE A TÖRVÉNY SUMMÁJA
        5.17 "Ne ölj."
        "לֹא תִרְצָח {ס} וְלֹא תִנְאָף {ס} וְלֹא תִגְנֹב {ס} וְלֹא תַעֲנֶה בְרֵעֲךָ עֵד שָׁוְא. {ס}"

    • Mit tanusit a " kalandozasok kora"
      amikor az " os magyarok"
      nepirtast kovettek el Pannoniaban –
      amikor megszalltak azt?

      • Semmilyen népirtás nem volt. A magyarok két része újra egyesült, az ittmaradt hunok ("avarok") és a visszatért magyarok.