Trump elismerte: Amerika szupertitkos fegyvert vetett be Venezuelában

Az amerikai elnök megerősítette a titokzatos fegyver létezését.

Donald Trump amerikai elnök egy interjúban először beszélt nyilvánosan arról a titkos fegyverről, amely állítása szerint döntő szerepet játszott Nicolás Maduro venezuelai elnök elfogásában. 

Az amerikai csodafegyver

Mint ismert, a különleges amerikai művelet január 3-án zajlott le Caracasban, ahol amerikai helikopterek rajtaütésszerű akció keretében fogták el Madurót és feleségét, Cilia Florest, anélkül hogy akár egyetlen amerikai katona is életét vesztette volna.

Trump szerint a művelet sikerét egy eddig ismeretlen technológia biztosította, amelyet ő „Discombobulatornak” nevezett.

Az elnök így fogalmazott: „A Discombobulator. Erről nem beszélhetek.” Majd hozzátette: „Nagyon szívesen beszélnék róla”, mielőtt megerősítette volna, hogy a fegyvert valóban bevetették az akció során.

Trump elmondása szerint a titkos eszköz gyakorlatilag megbénította Maduro erőinek védelmi rendszereit. „Az ellenség felszerelése egyszerűen nem működött” – állította az elnök, aki szerint a venezuelai hadsereg hiába rendelkezett orosz és kínai gyártmányú rakétákkal. „Soha nem tudtak rakétát indítani. Megvoltak az orosz és kínai rakétáik, de egyetlen egy sem indult el. Mi megérkeztünk, ők megnyomták a gombokat, és semmi sem működött.” – mondta Trump.

Maduro titkos testőrsége: Mit kerestek a kubai különleges erők Venezuelában?

Az amerikai kommandósok Nicolas Maduro 32 kubai testőrét lőtték le a venezuelai rajtaütés során.

Mi történt Venezuelában?

A fegyver pontos működéséről továbbra sem hoztak nyilvánosságra részleteket, de helyszíni beszámolók szerint a venezuelai elnöki gárda tagjai hirtelen radar- és kommunikációs kieséseket tapasztaltak. Egy Madurohoz hű testőr később arról számolt be, hogy minden előjel nélkül leálltak a rendszereik.

„Hirtelen minden radarunk elsötétült, minden magyarázat nélkül” 

– mondta.

A beszámoló szerint ezután drónok jelentek meg a levegőben, majd röviddel később amerikai helikopterek ereszkedtek le, amelyek körülbelül húsz amerikai katonát dobtak le a helyszínre.

Működésben a Monroe-doktrína – miért fejezte le Amerika a venezuelai rezsimet?

Amerika a venezuelai beavatkozással senki számára nem hagyott kétséget afelől, ki az úr a nyugati féltekén.

A testőr elmondása szerint ekkor vetették be közvetlenül a titokzatos fegyvert Maduro védelmével szemben. „Egyszer csak elindítottak valamit. Nehéz leírni, olyan volt, mint egy rendkívül erős hanghullám. Úgy éreztem, mintha belülről robbanna fel a fejem” – idézte fel.

„Mindannyian vérezni kezdtünk az orrunkból, néhányan vért hánytak. A földre estünk, nem tudtunk megmozdulni, felállni sem. Az a szónikus fegyver – vagy bármi is volt – teljesen harcképtelenné tett minket.”

Nicolás Maduro jelenleg egy brooklyni szövetségi börtönben várja tárgyalását kábítószer-terrorizmus és fegyvercsempészet vádjával. Venezuelában időközben korábbi alelnöke, Delcy Rodríguez vette át az átmeneti vezetést. Trump szerint az Egyesült Államok és az új vezetés kapcsolata kifejezetten pozitív: „Nagyszerű a kapcsolatunk az új elnökkel. Fantasztikus munkát végez.”

Akcióban az F-35-ösök – így csaptak le Venezuelára az amerikai vadászgépek

Több mint 150 amerikai repülőgép csapott le a venezuelai légvédelemre.

Elképesztő felvételek: Brutális tűzharcba keveredtek az IDF kommandósai Szíriában

Terroristákon ütöttek rajta az izraeli különleges erők.