Kedd este álarcos, Hamász-párti tüntetők gyűltek össze Manhattanben annál a helyszínnél, ahol Guy Hochman izraeli humorista fellépése szerepelt volna a programban.
A dobveréssel, skandálással és fenyegető transzparensekkel kísért antiszemita demonstráció végül arra kényszerítette a hely tulajdonosát, hogy biztonsági okokra hivatkozva lemondja a humorista előadását.
„Mi zsidók vagyunk – élni és nevetni akarunk”
A tüntetők olyan feliratokat emeltek a magasba, mint: „Takarítsátok el a szemetet”, „Halál az IDF-re” vagy „Nincs helye háborús bűnösöknek a városunkban”.
A megmozdulás nyíltan Izrael-ellenes, sőt terrorpárti jelszavai ellenére a hatóságok nem oszlatták fel a demonstrációt.
Hochmant azonban a lemondás sem tántorította el. A fagyos idő ellenére közönsége számára az utcán, a Broadway Comedy Club előtt tartott rögtönzött előadást.
„A hely tulajdonosa megijedt, és lefújta a műsort” – mondta a humorista. „Ezért egy alternatív előadást tartottam a helyszín előtt. Majdnem megfagytunk, de nem adtuk fel.”
„Mi zsidók vagyunk – élni és nevetni akarunk” – tette hozzá Hochman. Elárulta azt is, hogy a következő estére már egy másik, nagyobb fellépést szervezett New Yorkban, annak pontos helyszínét azonban biztonsági okokból nem hozta nyilvánosságra.
A tüntetést a Students for Justice in Palestine egyik New York-i szervezete hirdette meg, egy, a Palesztin Ifjúsági Mozgalomhoz köthető közösségi médiás bejegyzésre hivatkozva. Utóbbi a fellépés lemondását „győzelemként” ünnepelte az interneten.
Antiszemita nyomásgyakorlás Hamász-párti hálózatok részéről
Ugyanez a kör korábban egy Queensben tartott, nyíltan Hamász-párti demonstráción is feltűnt, ahol a résztvevők azt skandálták: „Legyen hangos és egyértelmű az üzenet – itt a Hamászt támogatjuk.” A megmozdulás miatt a hatóságok kénytelenek voltak ideiglenesen bezárni egy közeli zsinagógát és egy zsidó iskolát.
Hochman az elmúlt hetekben Kanadában is célkeresztbe került. Torontói fellépése előtt, a Hind Rajab Alapítvány beadványa nyomán a kanadai hatóságok őrizetbe vették, és hat órán keresztül hallgatták ki.
A Belgiumban bejegyzett, palesztinbarát szervezet izraeli katonák – köztük Hochman – ellen próbál eljárásokat kezdeményezni, az Izraeli Védelmi Erők tagjait háborús bűncselekményekkel vádolva. Az izraeli konzulátus közbenjárására Hochmant végül szabadon engedték, így el tudott jutni torontói fellépésére. Ott azonban egy palesztinbarát tüntető megtámadta őt és menedzserét; utóbbi megsérült, az elkövetőt pedig a rendőrség őrizetbe vette.
„Megpróbálták megakadályozni, hogy belépjek Kanadába – nem sikerült. Megpróbálták megakadályozni, hogy fellépjek az izraeli közösség előtt – nem sikerült” – írta Hochman később.
„Miközben ők mínusz tíz fokban egymásnak ordították, hogy ‘szabad Palesztinát’, mi odabent nevettünk – négyszáz izraeli együtt. Így néz ki a győzelem.”
Ezt a cikket szerkesztőségünk a sábát beállta előtt készítette, és előre időzítve jelent meg az oldalon.





Trump "barátunk" közben "tárgyal" a hamasszal, amit nagy bölcsen és tudatosan a helyén hagyott. Ez persze bátorítja a csocseleket világszerte. Mint ahogy az is, hogy a már teljesen megszedult Trump tomjenezi az új New yorki hamaszdrukker polgármestert és az Izraelt nacizo, hitlerező, elszigetelő , és neki minden lehető módon ártó csótány Erdogan diktátort a legjobb barátjának tekinti, szemben Netanyahuval és Izraellel. Erre az Izael-ellensegre (Katatarral és Egyiptommal együtt) bízná Gazat, ami már az ő show-juk, Witkoff szerint, nem Izraele. Már nem esik szó Gaza demilitarizalasarol, a hamasz hatalomátadásáról és eltávolításáról, már más agyament tervek foglalkoztatják a mi önjelölt "zseninket". Még legalább egy napig…
"A megmozdulás miatt a hatóságok kénytelenek voltak ideiglenesen bezárni egy közeli zsinagógát és egy zsidó iskolát." Az örjöngő csürhét kellene már bezárni.
De hát,…….ez a demokrata vezetésű NYC.
A csürhének minden mehet.
vége van zsidók!!!
újabb nap, újabb zsidó PR-katasztrófa
@ttarpd:disqus
Migráns George üzeni, hogy vedd le rola a blokkolást és válaszolni fog neked.
üzenet átadva
Lapátolod már a havat?
Ne is mond.
Tengelyig
ér.
Se ki se be az utcabol.
A gyerekek a fouton alltak meg. ök tudnak menni dolgozni.
nekem a commercial miatt a driveway maradt.
nesze