Kiderült, kik pénzelhették az Izrael-ellenes tömegtüntetéseket

Stacks of $100 bills are neatly arranged.

Az izraeli külképviselet figyelmeztetett: a hatóságoknak komolyan kell venniük az agresszív és erőszakos tiltakozásokat.

A Los Angeles-i izraeli főkonzulátus szerint külföldi szereplők – köztük Irán, Katar és Kína – is támogathatták azokat az Izrael-ellenes demonstrációkat, amelyek a héten egy Los Angeles-i zsinagógánál tartott rendezvényt kísértek – adta hírül a Tett és Védelem Alapítvány.

Izrael-ellenes tüntetések külföldi megrendelésre

Az izraeli konzulátus úgy véli, a hatóságoknak nagyobb figyelmet kell fordítaniuk az agresszív, erőszakba torkolló tiltakozásokra, mielőtt ismét olyan halálos támadás történne, mint a washingtoni, ahol két nagykövetségi alkalmazottat öltek meg.

Yulia Rachinsky-Spivakov, Izrael helyettes főkonzulja a The Pacific Southwestnek nyilatkozva azt állította: a Wilshire Boulevard Temple Audrey Irmas Pavilionjában rendezett, „Innovating Safety, Empowering Communities” című eseményt övező tüntetés résztvevői között olyanok is voltak, akiknek „nem volt közük” az izraeli–palesztin konfliktushoz. Szerinte ez is arra utalhat, hogy a megmozdulásokat külső forrásokból segítik.

A diplomata azt mondta, aktivistacsoportok külföldről kapnak pénzt, ami „magyarázhatja” az incidensek gyakoriságát. Erősebb erők állnak mögöttük

– fogalmazott.

Awesome Jew on X (formerly Twitter): „🚨BREAKING: Chaos erupted outside Wilshire Blvd Temple in Los Angeles as pro-Hamas demonstrators blocked and harassed Jews trying to enter the synagogue and school, creating a near-pogrom atmosphere, witnesses said.pic.twitter.com/uZYiD1Htqv / X”

🚨BREAKING: Chaos erupted outside Wilshire Blvd Temple in Los Angeles as pro-Hamas demonstrators blocked and harassed Jews trying to enter the synagogue and school, creating a near-pogrom atmosphere, witnesses said.pic.twitter.com/uZYiD1Htqv

Israel Bachar főkonzul úgy vélte: „cinikusan használják az amerikai demokráciát arra, hogy megtámadják azt”, és szerinte fel kell lépni „a megfélemlítés taktikája” ellen. A diplomata szerint erre példa a Code Pink nevű szervezet is, amely a konzulátus előtt szinte hetente tüntet. Azt állította, hogy a szervezetnek dokumentált kapcsolatai vannak egy olyan hálózathoz, amelyet állítólag a Kínai Kommunista Párt támogat.

„Cinikusan használják fel az amerikai demokráciát arra, hogy támadják azt. Harcolnunk kell a megfélemlítési taktikáik ellen”

– nyilatkozta Bachar.

Rachinsky-Spivakov arra is felhívta a figyelmet, hogy bár a szerdai tüntetés során biztonsági őrök sérültek meg, vagyontárgyakat rongáltak meg és tüzet gyújtottak, a helyi hatóságok nem mérték fel megfelelően a fenyegetés súlyosságát.

„Halál az IDF-re!” – palesztinpárti tüntetést tartottak Budapesten

Izraelt gyalázva tartottak palesztinpárti tüntetést a Nyugati téren. Helyszíni riport.

A New York-i incidens és a növekvő erőszak

A diplomata emlékeztetett: a New York-i Park East zsinagógánál történt november 19-i események után ez volt a második agresszív tüntetés egy amerikai zsinagógánál. A résztvevők joggal tartottak a belső rendbontástól és a kívülről érkező nyomástól.

Rachinsky-Spivakov szerint a helyi tisztviselőknek nagyobb figyelmet kellene fordítaniuk az ilyen eseményekre, megelőzendő egy olyan tragédiát, mint a májusi terrortámadás a washingtoni Zsidó Múzeum előtt, ahol két követségi munkatársat gyilkoltak meg.

„Már van tragikus tapasztalatunk arról, hogy mi történhet”

– tette hozzá. A Korei-Amerikai Szövetséggel, a FACE szervezettel és a Zsidó Szövetség Közösségi Biztonsági Kezdeményezésével közösen szervezett szimpózium résztvevőit sértegették és fenyegették. A tüntetők olyan szlogeneket kiabáltak, mint

„cionista disznók” és „csecsemőgyilkosok.”

A tüntetők tárgyakat égettek az épület előtt, és eltorlaszolták a bejáratokat. Többen megpróbálták megzavarni a rendezvényt, dulakodásba keveredtek a biztonságiakkal, vázákat törtek össze, sőt, a távozó járművek ablakainak is nekirontottak. A közbiztonsági esemény célja eredetileg a sebezhető csoportok védelme és a helyi zsidó, illetve ázsiai közösségek összefogása lett volna, ami ehelyett erőszakba torkollott. A szervezők tájékoztatása szerint több embert letartóztattak rongálás és testi sértés miatt.

A Koreatown for Palestine és a Nodutdol nevű szervezetek elsősorban az izraeli Elbit Systems védelmi cég képviselőjének előadása, valamint a konzulátus részvétele miatt tiltakoztak.

Kínai autók százai kémkedhettek Izrael után – drasztikus lépést hozott az IDF

Egy izraeli lap azt is megnevezte, hogy pontosan melyik kínai autókkal van a baj.

Rijád segítségével szerezheti meg Kína az F-35-ös vadászgép féltve őrzött titkait?

Amerika nem tanult a történelemből. Vélemény.