Egy izraeli parancsnok azzal vádolja az IDF jogi tanácsadóit, hogy veszélybe sodorják az izraeli katonák életét.
Egy magas rangú izraeli parancsnok azt állítja, hogy a katonai ügyészségtől származó „titkos iránymutatások” megakadályozzák az IDF-et abban, hogy hatékonyan harcoljon a Hamásszal és védje katonáit.
Az izraeli hadsereget a saját jogászai korlátozzák?
Oren Solomon ezredes, aki a háború alatt a Gázai Hadosztály parancsnoka volt, a Galei Israel rádióban kijelentette, hogy a hadsereg jogi tanácsadói megkötik a kezét az izraeli katonáknak. Solomon kifejtette frusztrációját azzal kapcsolatban, hogy szerinte a túlságosan korlátozó szabályok akadályozzák az IDF-et abban, hogy hatékonyan elkülönítse a Hamász terroristáit a gázai civil lakosságtól.
„A katonai erő önmagában is eredményeket hozhat, de stratégiai kombinációra van szükségünk a folyamat lerövidítéséhez és a katonáinkat érő sérülések és károk csökkentéséhez”
– magyarázta Solomon.
„Az egyik legfontosabb dolog a lakosság elkülönítése a Hamásztól – nem szabad, hogy civilek maradjanak a terepen, és ha valaki az izraeli figyelmeztetések ellenére mégis marad, a felelősség kizárólag az övé. Kockáztatja, hogy nem kap ellátmányt. Márpedig mi elzárjuk a vizet és az áramot, és amikor mégis elhatározza, hogy elmegy, mi elengedjük őt.”
Azonban Solomon szerint az izraeli hadsereg saját jogászai akadályozzák ezen taktika alkalmazását.
Titkos iránymutatások
Solomon elmondása szerint bizonyos jogi korlátozások soha nem kerültek nyilvánosságra: „Végre kellene hajtanunk ezeket a műveleteket, de jelenleg a jogi iránymutatások – amelyeket egyébként soha nem hoztak nyilvánosságra, de én belülről ismerem őket – a Katonai Ügyész és az Államügyész iroda iránymutatásai nem teszik lehetővé ezt.”
Solomon legérzelmesebb pillanata akkor jött, amikor közvetlenül az izraeli családokhoz szólt: „Minden feleségnek, aki férjét tartalékos szolgálatra küldi, minden anyának, aki fiát harcolni küldi, és minden gyermeknek, akinek az apja ott harcol:
tudniuk kell, hogy sokkal többet tudnánk tenni és kellene is tennünk a kockázatok csökkentése érdekében.”
Solomont az IDF tavaly eltávolította tartalékos pozíciójából bármiféle magyarázat nélkül. A Katonai Rendőrség Bűnügyi Nyomozó Osztálya be is idézte. Az izraeli hadsereg szerint vizsgálat indult ellene súlyos információbiztonsági szabálysértés gyanújával. Az IDF tisztázta, hogy nem tartóztatták le, csupán beidézték kihallgatásra, amelyen megjelent, és a vizsgálat még a kezdeti szakaszban van.
Jog vagy hatékonyság?
Solomon állításai rávilágítanak az izraeli hadseregben lévő egyik legnagyobb feszültségre: a jogi megfelelés és az operatív hatékonyság egyensúlyára. Az a javaslata, hogy a nyilvánosságra nem hozott jogi iránymutatások korlátozzák a katonai műveleteket, súlyos kérdéseket vet fel az izraeli védelmi intézmény átláthatóságáról és elszámoltathatóságáról.
Szavai különösen fontosak, mivel Izrael folytatja a gázai műveleteket, miközben nemzetközi figyelem irányul a polgári áldozatokra. Solomon azonban keményebb megközelítést szorgalmazna, amely nagyobb nyomást helyezne a palesztin civilekre, hogy hagyják el a harci zónákat, miközben a katonai jogászok ellenállnak ennek a felvetésnek.
Ezt a cikket szerkesztőségünk a sábát beállta előtt készítette és előre időzítve jelent meg az oldalon.





Kedves Fórumozók!
Nagy örömünkre szolgál, hogy Évfolyamelső dániel impi péter Copy Paste Tanulmánytolvaj, illegális takarító szeretettel várja a Felújított "Hasznos Holmik" Régiségkereskedésében az Vásárlóit.
A magyarországi Kékszalagos , Bajszos Öregasszonyok (BAJSZIK) mindenképpen onlájn fognak vásárolni.
https://uploads.disquscdn.com/images/66bef5329b47e697a300a4aeaf07e2faf2c4ab0774a79042f59a36671e3bf30c.png
https://uploads.disquscdn.com/images/4cd66a863ed13970285b63750faa72fc25a6b38db59d99756758195482f1c341.png
Felmerült a gyanú, hogy Évfolyamelső dániel impi péter nemzetközi jogi szagértő mégsem az EILÁTI MENEKÜLSZÁLLÁSÁN rejtegeti a Semjén Zsolt -féle BIZONYÍTÉKAIT, Hanem itt, a felújított régiségkereskedésében, a Szökőkútnál Balra.
https://uploads.disquscdn.com/images/16872da254e1c8f8ca42bde16c3fb395432bb37fe61681b3c4de31bbcd6b7d3d.png
https://uploads.disquscdn.com/images/2e6446af3ff6ec3673960a1064e3ce50d229ed5562c0393e98e19ac29a6b5c19.png
Sajnos Az ördög lerobbant ügyvédje Szekta Tagjai élnek a gyanúperrel, hogy mégsem a Kékszalagos Szektavezérnél van a "Semjén-féle bizonyíték" , hanem a Hajfai Bakmacskafarmon, Jóskánál.
https://uploads.disquscdn.com/images/4ee18b69b1f14d9e63c0509de5664c07bc6cbfa2fd3cd39a8e53c94ba4bf7554.png
Miért szemeteled tele az Izrael számára sorsdöntő kérdésekról szóló témákat? Nem érzékeled, hogy ezzel ezeket a kérdéseket komolytalanná teszed? Te Izrael ellenes vagy?
Menj máshová, itt már elég kárt okoztál!
Simán letiltottam. Én már nem látom a hülyeségeit
Sir Thomas Moore " Ha a becsület hasznos lenne , mindenki becsületes lenne " / "If honor were profitable , everyone would be honorable "
Fontos és aktuális témafelvetés! A civilek hamasztól való elkülönítséről van szó. Idézem: „Az egyik legfontosabb dolog a lakosság elkülönítése a Hamásztól – nem szabad, hogy civilek maradjanak a terepen, és ha valaki az izraeli figyelmeztetések ellenére mégis marad, a felelősség kizárólag az övé. Kockáztatja, hogy nem kap ellátmányt. Márpedig mi elzárjuk a vizet és az áramot, és amikor mégis elhatározza, hogy elmegy, mi elengedjük őt.”
Ez a szükséges taktika bennem már rég felmerült, le is írtam ezen a site-on, még a Rafah elfoglalásának idején. Arról volt az akkori írásomban szó, hogy a Gaza területén lévő civileknek egy biztos helyet kell kijelölni, akár Izrael területén. Ott menedéket, ellátást kapnának, és az odaszállításukról is gondoskodni lehetne, hogy az odajutás nehézsége ne lehessen kifogás. Aki nem hajlandó a lehetőséggel élni, az vagy hamaszos, vagy a hamasz híve. Ők magukra vessenek!
Miért van erre szükség? Azért, mert a hamasz egyrészt élő pajzsként használja a civil lakosságot, a veszteségeket pedig felnagyítva és manipulálva Izrael elítéltetésére használja fel. Azért is szükség van erre, mert a hadi területen maradó civil lakosság ezzel a hamaszt védi, korlátozva az IDF-et (ezzel ennek nagyobb veszteségeket okozva), aki korlátozná a civil veszteségeket. Itt pontosan ezeket a szempontokat veti fel a cikben említett Oren Solomon ezredes.
Amúgy az Izrael elleni vádaskodások egyik fő száma a civil lakosság veszteségei. Vagy írjunk ártatlan civil-et? Ezt érdemes kicsit megvizsgálni. Természetesen ilyenek is vannak. Magatehetetlen, beteg emberek, aki már csak cselekvőképtelenségük miatt is "ártatlanok". Gyerekek (bár nem mind), és valóban ártatlanok, akik nem hamasz-hívek. De ez lenne a jellemző, a többség? Költői kérdés, miután a válasz egy nyilvánvaló NEM! A többség még ma is a hamasz mögött áll. Erre nagyon sok a bizonyíték. Csak néhányat nyilvánvalót említenék, igyekezve időrendi sorrendet tartani:
– Őrjöngve ünnepelték 2001 szept. 11-ét
– Megválasztották a hamaszt
– Állandó utánpótlás a hamasz toborzásai során
– Ciszjordániában ma is hamasz nyerné a választásokat 75-80 %-al, Gazában 60-70 %-al, a felmérések szerint
– Sosem tiltakoztak a gazaiak az Izraelbe irányuló támadások, rakétázások miatt, még a jólét éveiben sem
– Örjöngve ünnepelték az okt. 7-i bestiális támadást
– A támadásban gazai civilek ezrei vettek részt, hátuk mögött a lakosság támogatásával. A határ menti civil "barátok" a nekik munkát adó szomszédjaikat mészárolták le
– Nem csak civil tússzedők működtek, de civi túsztartók is készségesen álltak rendelkezésre
– Tiltakozást a túszok fogságban tartása miatt a mai napig egyetlen szónyit sem hallottunk az "ártatlan" civil lakosság részéről
– Hajlandóak a civil pajzs szerepére, nagy számban
– Védik a hamaszosokat, nem fedik fel őket, a közelükben maradnak
– Feladják a menekülő túszokat, ilyenek védelméről részükről pedig sosem hallottünk
– Nem hallottunk a hamasz semmiféle ellenzékéről sem a háború előtt időszakból, sem azóta, miután ilyen nem létezik
– Céltudatos szaporodás, mint Izrael ellenes politikai fegyver
– Tömeges civil részvétel a hazug propagandában
– Végül: a számok önmagukért beszélnek: a tegnapi cikkben tárgyalt Tony Blair féle elképzelést/tervet, ami egy főként arabok által alkotott, Blair vezetésével létesülő technokrata kormányt helyezne a gazai övezet élére, a hamaszt mellőzve, a gazaiak 66 %-ban ellenzik, a Palesztin Hatóság hatalomátvételét Gazaban pedig 75 % nem fogadná el (inkább most is a hamaszt).
Ezek alapján az ártatlan jelző a gazaiakra vonatkozóan minimum naivan, de leginkább viccesnek (már akinek nevetni van kedve ezen) hat. Ez a világ hasznos idiótái számára van kitalálva.
Amúgy csak egyetlen kérdés a Gazában működő, jóember-szervezetek működését illetően. A Vöröskereszt, az ártatlan gazaiakért határtalanul aggódó nemzetközi orvosi gárda, az u.n. újságírók, vagy akár maga az ENSZ és milliónyi szervezet érdeklődött akár egyszer is a fogvatartott túszok sorsa iránt, érkezett akár egyszer is igény ezek meglátogatására, vagy sorsuk ellenőrzésére? Nem sül le a képükrül a bőr???