Greta Thunbergék hazai támogatóinak sikerült meggyaláznia a „Cipők a Duna-parton” emlékművet.
Helyi palesztinpárti aktivisták vasárnap este egy provokatív megemlékezést tartottak Budapesten, a „Cipők a Duna-parton” emlékműnél, amely a holokauszt idején kivégzett zsidóknak állít emléket. A G Ras vezette csapat a Gázába tartó Greta Thunbergéknek is üzent.
Semmi sem szent Greta Thunberg magyar elvtársainak
A rendezvény keretében az aktivisták palesztin zászlókat és cipőket állítottak ki az emlékmű mintájára, valamint kis hajókat is elhelyeztek, szimbolizálva részvételüket Greta Thunbergék akciójában, amely a Gáza körüli izraeli blokád áttörésére irányul.
„A mai napon egy történelmi humanitárius akció indult el a Globális Sumud Flottillájával: több száz aktivista több tucat hajóval a világ minden részéből, hogy megtörje az illegális blokádot Gázában, legyen vége az éheztetésnek, a népirtásnak, a megszállásnak, az elnyomásnak. Igazságot és szabadságot Palesztinának.
Mi itt vagyunk Budapesten, a Duna-parti Cipők holokauszt-emlékműnél, hogy innen küldjük a szolidaritásunkat Gáza és Palesztina gyermekeinek és embereinek. Szabadságot és igazságot Palesztinának.”
– mondta a videón a demonstrációt vezető Komáromy Gergely, ismertebb nevén G Ras.
Az eseményt a „Budapest with Bar” nevű izraeli utazási iroda egyik idegenvezetője is dokumentálta, aki a felvételeket továbbította a cég vezetőjének, Bar Krausznak. Krausz elmondása szerint először turistáknak tűntek a résztvevők, később azonban kiderült, hogy helyi aktivistákról van szó.
Krausz azonnal értesítette az izraeli nagykövetséget Budapesten, és tudomása szerint az ügyben már vizsgálatot indítottak a magyar hatóságok.
„A magyarországi holokauszt-túlélők unokájaként mindent meg fogok tenni, hogy ne fordulhasson elő újra az emlékmű megsértése.
Ez az emlékmű több százezer meggyilkolt zsidóra emlékeztet, és a második világháború befejezésének 80. évfordulóját is jelképezi. Az ügyet komolyan fogják venni.” – tette hozzá Krausz.
A Greta Thunbergék támogatására szervezett akció vezetőjének legutóbbi posztja egyértelműen mutatja, hogy kinek az oldalán áll Gázában. G Ras ugyanis egy hírhez, miszerint az amerikai Z-generáció 60 százaléka inkább a Hamászt támogatja Izraellel szemben, azt írta, hogy „a felszabadulás megállíthatatlan”:
G Rasék legutóbbi provokációjáról itt írtunk részletesen.
Hende Olivér összes cikkét elolvashatja itt.