Közleményt adott ki a Magyarországról kitiltott Kneecap.
Amint arról a Neokohn is beszámolt, ma vált hivatalossá, hogy a magyar kormány kitiltotta az országból a Szigeten fellépni tervezett Kneecap ír együttest antiszemita gyűlöletbeszéd miatt. Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár az X-en erősítette meg a hírt, majd az Idegenrendészeti Főigazgatóság honlapjára is felkerült egy közlemény, hogy a zenekar tagjai három évre ki vannak tiltva Magyarország területéről.
Megszólal a Kneecap
A Kneecap közleményben reagált a kitiltás hírére.
„Orbán Viktor autoriter kormánya szerint »nemzetbiztonsági fenyegetést jelentünk«, ami k*rvára felháborító egy olyan embertől, aki néhány hete még hősként üdvözölte Netanjahut, a körözött háborús bűnöst.” – írta az északír rapcsapat.
„Tetteinek nincs jogalapja, a Kneecap egyetlen tagját sem ítélték el soha semmilyen bűncselekményért egyetlen országban sem.
Mi minden gyűlöletbűncselekmény ellen kiállunk, a Kneecap a szeretetet és a szolidaritás védelmezi, valamint felhívjuk a figyelmet az igazságtalanságokra, ahol ezzel találkozunk.”
– tették hozzá cinikusan.
A Kneecap szerint „egyértelmű, hogy ez politikai figyelemelterelés, és egy újabb kísérlet arra, hogy elhallgattassák azokat, akik a palesztin nép elleni népirtásra hívják fel a figyelmet”.
A közleményt három üzenettel zárta az antiszemita banda: kifejezték szolidaritásukat a palesztin néppel és Palesztina szabadsága mellett álltak ki a „Free Palestine” jelszóval. Megjelent továbbá az ír nyelvű „Tiocfaidh ár lá” kifejezés is, amely magyarul annyit tesz: „Eljön a mi napunk”. Végezetül a magyar miniszterelnöknek is címeztek egy üzenetet, amelyben azt írták, hogy
„F*ck Viktor Orban”.





újabb nap, újabb izraeli PR-katasztrófa:
https://www.theguardian.com/commentisfree/2025/jul/24/netanyahu-nelk-boys-podcast
Üzent az északír primadonna- punkbanda: a pride- osokkal együtt állnak ki az autoriter diktátor felcsúti fályzer ☣️ – zsidó- keresztyén ellen.
Hol voltak a bátrak az üres kórházakban Tel- avi.., azaz, 🇮🇱 Jerusalema- táncikálós kamuvírus lezárások, maszk- és életmentő ☣️ 0ltásdiktatúra, birkakártyás birkabégetés idején???!!!
Üzent az északír primadonna- punkbanda: a pride- osokkal együtt állnak ki az autoriter diktátor felcsúti fályzer ☣️ – zsidó- keresztyén ellen.
Hol voltak a bátrak az üres kórházakban Tel- avi.., azaz, 🇮🇱 Jerusalema- táncikálós kamuvírus lezárások, maszk- és életmentő ☣️ 0ltásdiktatúra, birkakártyás birkabégetés idején???!!!
FUCK ISRAHELL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A "szigetelők " egy kis részén kívül senki nem tudta volna, hogy ez egy antiszemita zenekar. Így viszont már sokkal többen tudják Magyarországon és azt is értik, hogy miért.