Naftali Bennett volt izraeli miniszterelnök hazugsággal vádolja Tucker Carlsont.
Naftali Bennett visszautasította Tucker Carlson vádjait, miszerint Jeffrey Epstein a Moszadnak dolgozott volna.
Bennett vs. Carlson
„Mint volt izraeli miniszterelnök, akinek a Moszad közvetlenül jelentett, 100%-os bizonyossággal állíthatom: az a vád, hogy Jeffrey Epstein valamilyen formában Izraelnek vagy a Moszadnak dolgozott, és zsarolási hálózatot működtetett, kategorikusan és teljesen hamis” – írta Naftali Bennett volt izraeli miniszterelnök az X-en.
Bennett azt írta, hogy Epstein soha semmilyen minőségben nem állt kapcsolatban a Moszaddal vagy Izraellel.
„Ez a vád egy hazugság, amelyet olyan prominens online személyiségek terjesztenek, mint Tucker Carlson, akik úgy tesznek, mintha tudnának dolgokat, amelyekről fogalmuk sincs.”
Carlson egy pénteki beszédében állította azt, hogy a hírhedt szexuális ragadozó Jeffrey Epstein a Moszadnak dolgozott. Carlson ugyanakkor ragaszkodott ahhoz, hogy „nincs semmi antiszemita, vagy akár Izrael-ellenes” abban, ha azt mondják, hogy Epsteinnek kapcsolatai voltak az izraeli kormánnyal.
„Senki sem mondhatja, hogy az a külföldi kormány Izrael, mert valahogy rábeszéltek minket, hogy ez rossz dolog”
– mondta.
„Gonosz rágalmazási és hazugsághullám söpör végig az én országomon és népemen, és mi ezt többé nem fogjuk eltűrni” – írta válaszul Bennett.
Az Epstein-ügy
Jeffrey Epstein amerikai üzletember és pénzbefektető volt, aki a 2000-es évektől kezdve egyre több gyanús ügylettel került a nyilvánosság középpontjába. Noha hivatalosan vagyonkezelőként működött, valós bevételi forrásai és ügyfelei sokáig homályban maradtak. Epstein kapcsolatban állt számos befolyásos személlyel, köztük politikusokkal, tudósokkal és hírességekkel, például Bill Clintonnal, Donald Trumppa és II. Erzsébet fiával, András herceggel is. Hírnevét azonban nem gyanús pénzügyi tevékenysége, hanem pedofilhálózatának leleplezése árnyékolta be.
Epsteint 2008-ban egyszer már elítélték Floridában kiskorú prostituáltak kihasználása miatt, ám akkor egy vitatott vádalku révén elkerülte a súlyos büntetést, és csupán 13 hónapot töltött börtönben enyhe feltételek mellett. 2019-ben azonban újabb, súlyosabb vádakkal tartóztatták le – több kiskorú lány szexuális kizsákmányolásával és emberkereskedelemmel vádolták meg. Röviddel letartóztatása után, 2019 augusztusában, rejtélyes körülmények között holtan találták a cellájában; hivatalosan öngyilkosságot állapítottak meg, bár az eset körül számos kérdés merült fel, ami teret adott az összeesküvés-elméleteknek. Halála megakadályozta, hogy a teljes hálózat és az érintett befolyásos személyek bíróság elé kerüljenek, így az ügy máig súlyos morális és jogi kérdéseket vet fel az amerikai társadalomban az elit elszámoltathatóságáról.