„Nincs helye antiszemitáknak a Szigeten” – a kormány is megszólalt a Kneecap kapcsán

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Bóka János reméli, hogy a Sziget a megfelelő döntést fogja meghozni a Kneecap fellépésével kapcsolatban.

Bóka János antiszemitizmus elleni küzdelemért felelős miniszterelnöki különmegbízott levélben fordult a Sziget Fesztivál főszervezőjéhez, Kádár Tamáshoz. felhívva a figyelmét a Kneecap zenekar korábbi, súlyosan antiszemita megnyilvánulásaira. 

Levelet kapott a Sziget

A levélben Bóka János emlékeztet arra, hogy a szólásszabadság nem terjed ki az olyan kijelentésekre, amelyek valamely nemzeti, etnikai, faji vagy vallási csoport, illetve annak tagjai elleni erőszakra vagy gyűlöletre uszítanak. 

Ezeket a magyar büntetőjog egyértelműen szankcionálja

– emlékeztetett Bóka.

A kormány – a levél szerint – továbbra is zéró toleranciát tanúsít az antiszemitizmussal szemben, és határozottan elítéli az olyan megnyilvánulásokat, mint amelyek a Kneecap fellépésein az elmúlt időszakban elhangzottak. Bóka János súlyosnak tartja, hogy a Sziget szervezői ennek ellenére teret adnának a zenekarnak, miközben nincs észszerű alapja annak, hogy ezúttal ne ismétlődnének meg hasonló, gyűlöletkeltő incidensek.

„Semmi keresnivalójuk itt” – tüntetést tartanak a Kneecap szigetes fellépése ellen

A Kneecap elleni tüntetés péntek 17:00-kor kezdődik Sziget Fesztivál bejáratánál, a K-hídnál.

„Hazánk az Európai Unió harmadik legnagyobb zsidó közösségének az otthona, ennek a közösségnek döntő többsége a fesztivál helyszínén, Budapesten él. 

Magyarország Kormánya felelősséget visel zsidó közösségeink és honfitársaink biztonságáért, egyúttal kötelessége Magyarország törvényeinek betartatása.” 

– írta Bóka.

A különmegbízott meggyőződését fejezte ki, hogy a Sziget szervezői is osztják ezeket az alapvető értékeket, és határozott, felelős döntést fognak hozni a Kneecap fellépésével és a fesztivál programjával kapcsolatban.

TEV: A Sziget azonnal lépni fog, ha az antiszemita Kneecap jogszabályt sért

A Sziget Fesztivál szervezői ígéretet tettek az őket megkereső Tett és Védelem Alapítványnak.

A Sziget Fesztivál nem mondja le a zsidógyűlölő Kneecap fellépését

A szervezők szerint a „cancel culture és a kulturális bojkott nem megoldása a problémának.” 

“„Nincs helye antiszemitáknak a Szigeten” – a kormány is megszólalt a Kneecap kapcsán” bejegyzéshez 14 hozzászólás

  1. A fideszben van helye antiszemitáknak, mert a judeobolsizó elvtársaidat még elő is léptettétek Orbán trollkommandójába.

    Előbb a saját portádon sepregess Habóka, mert ha ezt nem teszed akkor hiteltelenül mutogatsz másra.

  2. Szigetre jön a zenekar nem a Parlamentbe. Akinek nem tetszik, nem megy oda. Amikorantifák verekedtek a nyílt utcán, nem hallottuk a hangját János.

  3. A https://global100.adl.org adatai szerint Magyarország az európai kontinens második helyezette az antiszemitizmus és elöitéletek világstatisztikájában a 42%-al , mig Románia vezeti a fajgyülölö ligát 47%-al a mig a sorban felzárkozik Lengyelország és Svédország 39%-al … Historia est magister vitae …

  4. A Mazsihisz csicskakormánya is beszáll a Sziget-hisztibe: a Golda Meir-cselt használva antiszemitizmusnak hazudják a népirtó Izrael bírálatát

    • Antiszemita seggfejként, te mit pofázol bele, hogy egy "biboldó" hirportálon miről és mit irnak? Húzz vissza a patkányfészkedbe; a 444hsz-re, ahol a viceházmester Stefi néni majd megjutalmaz a zsidózgatásért! Remélem, hogy kapsz tőle egy cvikipuszit a hegyére 🤢🤮

      • Te mit ugatsz bele a magyarok dolgába fideszes zsidó?
        Nem úgy volt hogy kihaltatok 44-45 tájékán?
        Fasznak másztatok vissza….

        • Bármennyit és bármennyire is igyekeztél tenni érte, de mi nem haltunk ki "44-45 tájékán", sem. Sőt!

          Ez pedig itt egy zsidó hirportál, so mász vissza a patkányfészkedbe; a 444hsz-re és ne "ugass bele' a zsidók dolgába, te nyilas ivadék!

          • Anyád a nyilas ivadék te retkes fideszes zsidó!
            Semmi közöm a kretén nyilasokhoz….
            Nekem ne mond meg, hogy hova kommenteljek a saját hazámba te zsidó kotladék!!!

    • Hol van a te "magyarságod"? Ehh! Sehol.
      Neked csak agyarságod van.
      Olvasgass József Attilát. Bár a te "1100 éves" bunkóságodból még az ő gondolatai sem lennének képesek valamicskét lecsiszolni, ugyanis nem érted meg őket.

      "Török, tatár, tót, román kavarog
      e szívben, mely e multnak már adósa
      szelíd jövővel – mai magyarok!"

  5. A gond ott van, hogy Vető Viktória (a Sziget szóvivője) közölte, hogy ők ellenzik a "cancel culture"-t.
    Úgyhogy Vető Viktória normalizálta az őrületet. Más magyarázatot nem látok.