A 26 éves amerikai származású diplomata, és az izraeli nagykövetség közdiplomáciai osztályán dolgozott.
Amint arról lapunk is beszámolt, a 30 éves Jarón Lischinsky és 26 éves Sarah Lynn Milgrim, Izrael washingtoni nagykövetségének két diplomatája halt meg csütörtökön a washingtoni Zsidó Múzeum előtt elkövetett támadásban. A két meggyilkolt diplomata a jövő héten akarta eljegyezni egymást Jeruzsálemben. Az elkövető, a 31 éves chicagói Elias Rodriguez – egy szélsőbaloldali aktivista, aki korábban részt vett Izrael-ellenes tüntetéseken szerte az Egyesült Államokban – egy kiáltványt hagyott hátra, amelyben kijelentette, hogy a támadást „a palesztin harc részeként” hajtotta végre.
A béke útja
Sarah Lynn Milgrim az American University School of International Service végzős hallgatója volt, és fáradhatatlanul dolgozott az Izrael és szomszédai közötti béke előmozdításán, mielőtt az Egyesült Államokban működő izraeli nagykövetségre került.
Zsidó pedagógusként is dolgozott, amellett, hogy egyetemi tanulmányai során is részt vett az izraeli-palesztin békéért folytatott erőfeszítésekben.
Milgrim öt hetet töltött Izraelben, ahol a barátságok béketeremtésben betöltött szerepét kutatta utolsó mesterképzési projektje számára – derül ki egy két évvel ezelőtti LinkedIn-bejegyzéséből. Milgrim a Tech2Peace által a Neve Shalomban / Wahat al-Salamban szervezett szeminárium 12 izraeli és palesztin résztvevőjének tapasztalataira összpontosított, dokumentálva történeteiket és az izraeli-palesztin konfliktus összetettségét.
Barátságokkal a békéért
Munkája a Tech2Peace-nél az előző nyáron végzett korábbi munkájára épült, ahol szenvedélye lett a résztvevők történeteinek megörökítése. „Miközben tavaly nyáron a Tech2Peace-nek dolgoztam, beleszerettem a résztvevők csodálatos történeteinek dokumentálásába, és tudtam, hogy többet kell tennem” – írta Milgrim.
Projektjének célja az volt, hogy rávilágítson arra, hogyan járulhatnak hozzá a személyes kapcsolatok a béketeremtő erőfeszítésekhez egy olyan régióban, amelyet régóta tartó feszültségek jellemeznek.
Milgrim háláját fejezte ki a lehetőségért, hogy visszatérhetett a Tech2Peace-hez, hangsúlyozva az ott tapasztalt közösségi érzést.
„Megtiszteltetés volt újra csatlakozni a Tech2Peace-hez és csodálatos közösségükhöz, ahol új, életre szóló barátokat szereztem, miközben a régió számára oly fontos munkát végeztem”
– írta.
A Tech2Peace egy nonprofit szervezet, amely izraeli és palesztin fiatalokat hoz össze, hogy technológiai és vállalkozói projektekben működjenek együtt, elősegítve a kölcsönös megértést. Hasonlóképpen, Neve Shalom / Wahat al-Salam, ami héberül és arabul „A béke oázisát” jelenti, egy olyan szövetkezeti közösség, ahol zsidók és arabok élnek együtt, és az együttélés modelljeként szolgál.
Kattintson ide, ha hozzá kíván szólni a Facebookon! További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.