Az Izrael és Szaúd-Arábia közti normalizációt akarta aláásni a Hamász támadása

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Immár bizonyítékok is igazolják a korábbi feltételezést: A Hamász palesztin terrorszervezet 2023. október 7-i brutális terrortámadása Izrael ellen elsősorban az Izrael és Szaúd-Arábia közötti normalizációs folyamatot szándékozta megakadályozni. Ezt erősítik meg az Izraeli Védelmi Erők (IDF) által a Gázai övezetben, egy Hamász  alagútjaiban felfedezett dokumentumok.

A Wall Street Journal által megszerzett és elemzett jegyzőkönyvek tanúsága szerint a Hamász palesztin terrorszervezet vezetője, Yahya Szinwar öt nappal a támadás előtt tartott magas szintű megbeszélésen kijelentette:

„rendkívüli cselekedetre” van szükség annak érdekében, hogy megakadályozzák a normalizációs tárgyalások előrehaladását, amelyek szerinte marginalizálnák a palesztin ügyet.

Szinwar hangsúlyozta, hogy az Izrael és Szaúd-Arábia közötti kapcsolatok normalizálása „megnyitná az utat a legtöbb arab és iszlám ország számára, hogy kövessék ezt az irányt”, ami elfogadhatatlan lenne a Hamász számára. A dokumentumok szerint

a támadás célja az volt, hogy „jelentős lépést vagy stratégiai elmozdulást idézzen elő a régióban a palesztin ügy tekintetében”, és arra számítottak, hogy a „ellenállás tengelyének” más tagjai is csatlakoznak és támogatják ezt az erőfeszítést.

Egy másik, Gázában talált dokumentum szerint a Hamász javasolta a támadások fokozását Ciszjordániában és Jeruzsálemben is, hogy további akadályokat gördítsenek az izraeli–szaúdi megállapodás útjába.

A szervezet kifejezte bizalmatlanságát Szaúd-Arábiával szemben, és figyelmeztetett, hogy a normalizációs megállapodás célja a Hamász „semlegesítése” lenne.

A Wall Street Journal által is látott dokumentumok szerint a Hamász vezetői már 2022 augusztusában, egy titkos belső eligazításon kijelentették, hogy kötelességük megvédeni a palesztin érdekeket az arab államok és Izrael közötti normalizációs megállapodások hullámával szemben.

Egy másik, az IDF által felfedezett dokumentum egy álláshirdetés volt, amelyben a Hamász olyan egyetemi végzettséggel és tárgyalási, kommunikációs tapasztalattal rendelkező személyt keresett, aki vezetné a normalizációs folyamat elleni küzdelmet. A hirdetés részletei, például a közzététel helye és a kínált fizetés, nem ismertek.

Izraeli amazonok: Minden ötödik katona nő a harci alakulatokban

Szinte minden katonai pozícióban teljesítenek szolgálatot nők az izraeli hadseregben.

“Az Izrael és Szaúd-Arábia közti normalizációt akarta aláásni a Hamász támadása” bejegyzéshez 2 hozzászólás

  1. Öreg hír ez, gyakorlatilag minden normális ember isztában volt ezzel az okt. 7-i támadás óta. Maga Szaud Arábia is felismerte ezt, de kénytelen-kelletlen mégis Izrael ellen foglalt állást, a rákényszerített iszlám-arab szolidaritás jegyében.
    Az u.n. palesztin ügy megmérgezi a fél világot! Ideje lenne átgondolni az arab világnak, megéri-e a tűzön-vizen át történő feltétlen támogatás, vagy gondolkodni érdemes végre más megoldáson. Az arab világ nagy, hely van elég, a palesztinok nem külön nép, vagy kultúra és valójában elhanyagolható nagyságú területről van szó, amelyre a zsidóságnak nagyobb szüksége (és joga!) van, mint az oda beköltözött araboknak. A gát az iszlám szemlélet, az ezen való átlépés egyelőre várat magára…

  2. Öreg hír ez, gyakorlatilag minden normális ember tisztában volt ezzel az okt. 7-i támadás óta. Maga Szaud Arábia is felismerte ezt, de kénytelen-kelletlen mégis Izrael ellen foglalt állást, a rákényszerített iszlám-arab szolidaritás jegyében.
    Az u.n. palesztin ügy megmérgezi a fél világot! Ideje lenne átgondolni az arab világnak, megéri-e a tűzön-vizen át történő feltétlen támogatás, vagy érdemes-e gondolkodni végre más megoldáson. Az arab világ nagy, hely van elég, a palesztinok nem külön nép, vagy kultúra és valójában elhanyagolható nagyságú területről van szó, amelyre a zsidóságnak nagyobb szüksége (és joga!) van, mint az oda beköltözött araboknak. A gát az iszlám szemlélet, az ezen való átlépés egyelőre várat magára…