Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) és a Moszad sikeres, titkos műveletet hajtott végre Szíriában, amelynek eredményeként 43 év után hazatérhetett Tzvi Feldman őrmester földi maradványa. Feldman a Szultán Jakub-i csatában tűnt el 1982-ben, az első libanoni háború idején, és azóta eltűntként tartották nyilván.
Benjamin Netanjahu miniszterelnök vasárnap jelentette be a hírt, köszönetet mondva a Moszadnak, az IDF-nek, a Sin Bétnek (Izraeli Biztonsági Ügynökség), valamint Gal Hirsch tartalékos dandártábornoknak, az eltűnt és elrabolt izraeli állampolgárok koordinátorának az erőfeszítéseikért. Netanjahu hangsúlyozta:
„Izrael elkötelezett amellett, hogy minden eltűnt és elrabolt állampolgárát – élve vagy holtan – visszahozza hazájába.”
Az IDF közleménye szerint a művelet mélyen Szíria területén zajlott, és pontos hírszerzési információkra támaszkodott. Feldman a Szultán Jakub-i csatában harcolt, ahol hat izraeli katona tűnt el. Az IDF tájékoztatta Yehuda Katz törzsőrmester családját is, aki szintén eltűnt ugyanebben az ütközetben.
Izrael Katz védelmi miniszter kijelentette:
„Továbbra is minden lehetséges módon azon dolgozunk, hogy visszahozzuk Yehuda Katz törzsőrmestert, valamint minden eltűnt és fogságban lévő honfitársunkat – élve vagy holtan. Ez erkölcsi és nemzeti kötelességünk is.”
A mostani művelet emlékeztet a 2019-es akcióra, amikor Izrael visszaszerezte Zachary Baumel őrmester földi maradványait, aki szintén a Szultán Jakub-i csatában tűnt el. Baumel maradványait egy harmadik országon keresztül, izraeli hírszerző ügynökségek közreműködésével szállították haza — írja a The Jerusalem Post.
A Feldman család számára a több évtizedes bizonytalanság és fájdalom után most végre lehetőség nyílik a méltó búcsúra. Az izraeli társadalom számára pedig ez a sikeres művelet megerősíti az állam elkötelezettségét minden egyes katona sorsának felderítése és hazahozatala iránt.





Fiktív Kolja is eltűnt.
A hősi halott esete azért könnyebb, mert ő csak Évfolyamelső dániel IMPI péter nemzetközi jogi szaGértő Kékszalagos Mesevilágában élt.
Tehát "a tetemével" nem kell bíbelődni!
https://uploads.disquscdn.com/images/bef94d1a6e4e1de5911e20b14e84c1441134301f2164e06cf08fdcdaffe00f71.png
https://uploads.disquscdn.com/images/3b67b0b4e528cbbfba3ea578bc06b55c8fc4e532a1d16bed18ff87eee388f149.png
https://uploads.disquscdn.com/images/296321815b4a7d2e8a5f81c3ea2b7eb771089fbac7a7c3974d9dc97f7e58d40d.png
A másik illegális takarító is megerősítette az esetet.
https://uploads.disquscdn.com/images/00a760bc1202cb131e06829cecf1e812030576c6acddf79af82aa3726e76c817.png
Köszönöm!
https://uploads.disquscdn.com/images/1b9f3524ee94098beae629dea5baf4924350bc475511d17c0f9edb9e8f9e6f6c.png
Jót lehetett zabálni Fiktív Kolja Emlékére!