Újabb európai ország tette le a voksát az izraeli Elbit Systems többszörös rakétavetője mellett.
Görögország megelégelte Törökország végtelennek tűnő provokációit, és megvásárolta az izraeli Elbit 38 darab PULS többszörös rakétavető-rendszerét – írja a The National Interest.
Görög-török viszály
Ezeket a rendszereket a görög hadsereg szerint stratégiai fontosságú égei-tengeri szigetekre telepítik, amelyek képesek mélyen török területre csapást mérni Izmirtől Isztambulig. Ezzel folytatódik az az oda-vissza csatározás, amely meghatározta a görög-török kapcsolatok elmúlt évtizedét, és amely a jelek szerint nem enyhül, bárhogyan is próbálja a NATO elhallgatni a soraiban lévő széthúzás miatti aggodalmakat.
Mivel Görögország és Törökország egyaránt tagja a NATO-nak, felmerül a kérdés, hogy a NATO melyik oldalon köteles beavatkozni, ha fegyveres konfliktus tör ki a két ország között. Athén ezért inkább a saját kezébe vette a dolgokat, hogy megteremtse a szükséges elrettentést Ankarával szemben.
Minden amit az izraeli PULS-rendszerről tudni érdemes
A PULS (Precise and Universal Launching System) megtestesíti a modern hadviseléshez szükséges legfontosabb tulajdonságokat: a pontosságot, az alkalmazkodóképességet és a költséghatékonyságot.
A PULS rendszert bevezetése óta nemzetközi figyelmet övezi sokoldalúsága, fejlett technológiája és működési hatékonysága miatt.
A PULS rendszert gyártó Elbit Systems céget 1966-ban alapították, székhelye az izraeli Haifában található. Vezető globális védelmi technológiai cég, amely a légi, szárazföldi, tengeri és kibertérben alkalmazott innovatív megoldásairól ismert. Az Israel Military Industries (IMI) 2018-as felvásárlása megerősítette az Elbit rakétatüzérség terén meglévő szakértelmét, ami megnyitotta az utat a PULS fejlesztéséhez is.
A PULS-t 2020-ban állította hadrendbe az IDF, „Lahav” néven. A járműre szerelhető rakétarendszert úgy tervezték, hogy megfeleljen a modern harcterek követelményeinek, ahol a gyors reagálás, a pontosság és az interoperabilitás kritikus fontosságú.
A legmodernebb irányítási rendszerek, a moduláris felépítés és a meglévő katonai járművekkel való kompatibilitás integrálásával az Elbit olyan rendszert hozott létre, amely egyensúlyt teremt a tűzerő és a műveleti hatékonyság között. Az eredmény egy olyan többszörös rakétavető (MLRS), amely minimális logisztikai ráfordítással precíziós csapást tud mérni az ellenségre, és
amely megfelel mind a fejlett, mind a korlátozott erőforrásokkal rendelkező hadseregek igényeinek.
Miért jobb a PULS, mint a vetélytársai?
A PULS rendszert az különbözteti meg a vetélytársaitól, hogy a lőszerek széles skáláját képes kilőni, a nem irányított rakétáktól a precíziós irányítású lőszerekig, A PULS továbbá olyan fejlett lőszereket is kilőhet, mint a SkyStriker öngyilkos drón. Ez a sokoldalúság lehetővé teszi, hogy egyetlen platform különböző célpontokat támadjon meg, a frontvonalbeli hadállásoktól a mélyen az ellenséges vonalak mögött lévő nagy értékű eszközökig.
A PULS tehát számos olyan műveleti előnyt kínál, amely megkülönbözteti a versenytársaktól, mint például az amerikai gyártmányú High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) vagy a régebbi, szovjet korszakból származó rendszerektől.
Görögországnak szüksége lesz a PULS rendszerre, hogy elrettentse Törökország növekvő harci kedvét az Égei-tengeren vagy Ciprus közelében.
Kattintson ide, ha hozzá kíván szólni a Facebookon! További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.