Amerika titokban újabb támadást indított az izraeli kiberbiztonsági cégek ellen

Vízum-visszavonásokkal vették célba az izraeli kiberbiztonsági cégek alkalmazottait.

Brutális küzdelem zajlik a kiberbiztonsági ipar szereplői között – derül ki az Israel Hayom legújabb cikkéből.

Halálos csapás

Néhány héttel ezelőtt egy boríték érkezett Meir (álnév) postaládájába az amerikai nagykövetségtől. 

„Benne személyes levelek voltak nekem, a feleségemnek és mindegyik gyermekemnek” – mesélte Meir az Israel Hayomnak.

„A levelekben arról értesítettek bennünket, hogy az amerikai vízumainkat visszavonták, és hogy ne merjünk megpróbálni belépni Amerikába.

A levélben azt is „nyomatékosan ajánlották”, hogy vigyük be az útleveleinket az amerikai nagykövetségre, hogy fizikailag is eltávolíthassák a vízumokat. A fiamnak egy félévet kellett volna tanulnia egy amerikai egyetemen, ami most nem fog megtörténni, a feleségem pedig egy amerikai cégnél dolgozik. Hogyan magyarázzam meg nekik, hogy nem kapott engedélyt az USA-ba való belépésre?” – tette fel a kérdést Meir, aki nem kapott hivatalos indoklást az ő és családtagjai vízumának visszavonására, de nincs is rá szüksége. 

Meir egy kibertámadó eszközök fejlesztésére szakosodott izraeli cég felsővezetője, és messze nem ő az egyetlen ebben az iparágban, akinek visszavonták az amerikai vízumát.

Az Israel Hayom tudomására jutott, hogy az utóbbi időben egyre több hasonló izraeli kibercég alkalmazottja kap levelet az amerikai nagykövetségtől, amelyben hasonló értesítést kaptak a vízumuk és családtagjaik vízumának visszavonásáról.

Az IDF szupermodern mesterséges intelligenciával vadászik a gázai terroristákra

Egyes szakértők szerint a valaha bevetett legfejlettebb katonai mesterséges intelligenciát használja az IDF – írja a The Washington Post.

„Ez egy olyan iparág, amely összeomlóban van”

Ez a jelenség, amely egy amúgy is válságban lévő iparág jövőjét fenyegeti, eddig a radar alatt maradt, mert a legtöbb munkavállaló, akinek a vízumát visszavonták, inkább nem hozza nyilvánosságra az ügyet, attól tartva, hogy kirúgják őket, vagy nehezen találnak munkát a területen. „Tudják, mit jelent egy csúcstechnológiákkal foglalkozó munkavállaló számára, ha elveszik az amerikai vízumát?” – tette fel a kérdést egy iparági forrás. 

„Ez halálos csapás és elbocsátási ok.”

Az elmúlt két és fél évben az amerikaiak egy sor olyan lépést tettek, amelyek miatt az olyan cégek, mint az izraeli NSO (a Pegazus mögött álló cég) és a Candiru elvesztették ügyfeleiket és alkalmazottaikat, más iparági vállalatok, például a Quadream pedig teljesen bezártak.

Az Israel Hayomhoz beérkezett információk szerint az iparág több tucatnyi alkalmazottja, köztük a támadó kibernetika élvonalát alkotó kutatók, a közelmúltban úgy döntöttek, hogy külföldre költöznek, és külföldi cégeknek kezdenek el dolgozni.

A izraeli kiberipar több magas rangú vezetője szerint Izrael állam nem tett eleget az iparág védelméért, és kiszolgáltatta őket az amerikai érdekeknek. „Egy egész iparágunk egyszerűen összeomlóban van” – mondja egyikük.

„Üzletemberek vagyunk, de nem csak pénzt veszítünk. Izrael egy hihetetlen biztonsági képességet veszít itt, és az állam semmit sem tesz ennek megakadályozására”.

WP: A Google mesterséges intelligenciája segíti Izraelt a háborúban

A Washington Post cikke szerint Google a munkavállalói tiltakozása ellenére működik együtt az IDF-fel.

„Lefagytak a radarképernyők” – Irán teljesen vakon volt az izraeli támadás alatt

Újabb részletek derültek ki a szombaton végrehajtott Bűnbánat napjai műveletről.

Kattintson ide, ha hozzá kíván szólni a Facebookon! További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.