„A Júdeai-sivatagban végzett felmérés Izrael Állam történetében az egyik legfontosabb régészeti művelet” – mondta Eli Escusido, az Izraeli Régészeti Hatóság igazgatója.
A régészek számára egyelőre rejtély, hogy a ptolemaida és szeleukida uralkodók idejéből származó piramis alakú építménynek mi volt a rendeltetése.
Különleges felfedezés
Egy 2200 éves, a ptolemaida és szeleukida uralkodók idejéből származó piramis alakú építményt tártak fel a Júdeai-sivatagban a térség egyik leggazdagabb és legérdekesebb régészeti ásatásán – jelentette be kedden az Izraeli Régészeti Hatóság.
A Holt-tenger közelében, Nahal Zohartól nem messze felfedezett hatalmas építmény kézzel faragott kövekből áll, amelyek egyenként több száz kilogrammot nyomnak – közölte a régészeti hatóság.
A helyszínen kétezer éves, görög papiruszra írt történelmi dokumentumokat, bronzérméket, fegyvereket, fából készült szerszámokat és szöveteket találtak, amelyek a sivatagi éghajlat miatt nagyon jó állapotban maradtak fent.
A Júdeai-sivatag titkai
Az ásatás egy nagyszabású Júdeai-sivatagi projekt része, amelyet mintegy nyolc évvel ezelőtt indítottak a régióban folyó illegális ásatások és tolvajlások miatt veszélyeztetett régészeti leletek megmentése érdekében.
Egyelőre nem tudni, hogy mi volt a hatalmas épület rendeltetése, és továbbra is rejtély, hogy őrtoronyként, emlékműként vagy sírként szolgált-e – közölte az Izraeli Régészeti Hatóság.
„A Júdeai-sivatagban végzett felmérés Izrael Állam történetében az egyik legfontosabb régészeti művelet”
– mondta Eli Escusido, az Izraeli Régészeti Hatóság igazgatója. „A felfedezések izgalmasak, jelentőségük pedig óriási a régészeti és történelmi kutatások szempontjából”.
Az ásatások a helyszínen a következő három hétben folytatódnak, és az önkéntesek számára is nyitva állnak – tette hozzá a régészeti hatóság.
Kattintson ide, ha hozzá kíván szólni a Facebookon! További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.