Júdea és Szamária Izraelhez tartozását szorgalmazza a CPAC

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

A pár napja Washingtonban megkezdődött CPAC (Konzervatív politikai cselekvési konferencia) határozatot fogad el, amely szerint „az Egyesült Államoknak el kell ismernie Izrael szuverenitását Júdeában és Szamáriában” — számol be az Arutz7 izraeli hírportál.

Szerda este Washingtonban megkezdődött az amerikai politika egyik legkiemelkedőbb politikai eseményének számító éves konzervatív politikai cselekvési konferencia (CPAC). A rendezvény egyik ülésén nagy jelentősségű határozatot fogadtak el, amely támogatja Izrael szuverenitásának kiterjesztését Júdeára és Szamáriára.

Az állásfoglalás, amely a Jesá Tanács elnöke és a Binjámin regionális tanács kormányzója, Israel Ganz és a CPAC vezető személyiségei közötti intenzív kapcsolatfelvétel után született, jelentős nyitánya a CPAC éves konferenciájának, amelyre Donald Trump elnököt és magas rangú kormányzati tisztviselőket, köztük J. D. Vance alelnököt, Alice Stefanik amerikai ENSZ-nagykövetet és Mike Waltz nemzetbiztonsági tanácsadót is várják.

Az izraeli kormány hivatalos képviselője a konferencián Amicháj Chikli diaszpóraügyi miniszter. A Jesá Tanács vezérigazgatója, Omer Rahamim szintén részt vett a konferencián.

A CPAC állásfoglalása jelentős súlyt képvisel az izraeli szuverenitás Júdeára és Szamariára való kiterjesztésének amerikai támogatása tekintetében, és legitimitást biztosít ennek a szuverenitásnak Trump elnök támogatói körében.

Israel Ganz a döntést egyenesen a Balfour kiáltványhoz hasonló jelentősségűnek nevezte.

„Úgy gondoljuk, hogy ezek a területek Izrael szerves részét képezik, és az Amerikai Egyesült Államoknak és szövetségeseinek el kell ismerniük Izrael szuverenitását ezeken a területeken” — fogalmaz a nyilatkozat, melyet K. T. McFarland, Donald Trump első elnöki ciklusa alatt helyettes nemzetbiztonsági tanácsadói pozíciót betöltött politikus olvasott fel. A konferencián részt vett a gázai túszok néhány, Izraelből érkezett családtagja is, az állásfoglalás megfogalmazása elismeri az ő aktivizmusukat szeretteik szabadon bocsátásáért.

Az nyilatkozat megemlítette az Izrael és az Egyesült Államok közötti különleges kapcsolatot is, és támogatta Trump elnök megközelítését, hogy „erőn keresztül békét” és teljes győzelmet érjen el Izrael.

A Jesa Tanács és a Binjámin régió elnöke, Israel Ganz, aki a CPAC vezető tagjaival együtt dolgozott az állásfoglalás megszilárdításán, üdvözölte ezt a fontos lépést, és köszönetet mondott az amerikai vezetőknek.

“Júdea és Szamária Izraelhez tartozását szorgalmazza a CPAC” bejegyzéshez 5 hozzászólás

    • Arra emlékszel még amikkor a ballibbantak bevették a Jobbikot az ellenzéki összefogásba. Ott is voltak olyan emberek akiket náci karlendítéssel fotóztak le korábban. Na de tudod van az a pénz amiért valaki a szélső jobbosból balliberális ellenzéki lesz. Úgy látszik igen csak szelektív az emlékező tehetséged szerintem.Mert hát a mainstream média valahogy ezekről az esetekről elfelejtett tudósítani. Értem én ezt hisz az a szokás nálatok hogy a "mi kutyánk kölykét nem bántjuk." Félre értés ne essék én bárkinek a karlendítését elítélem függetlenül hogy ki követte el.

      • Szélsőjobbos kutyából nem lesz balliberális szalonna.
        A szélsőjobbos jobbik mérsékelt jobbossá akart válni, a karlendítős nácik ki is váltak emiatt és maradtak szélsőjobbosok. A mérsékelt jobbosokra meg nem volt igény, le is nullázódtak.

        Szóval a karlendítős nácik mindig is a ti kutyátok kölykei voltak, ahogy Bannon és Musk is, de értem én nálatok az a szokás, hogy amikor karlendítenek a kutyátok kölykei elkezdetek terelni és összevissza zagyválni.

        • Tudod ezeket a milliárdosokat a pénz irányítja, és amint változik a széljárás (kormányváltás) akkor rögtön átpárolnak a másik oldalra.