Zsidó páciensek megöléséről beszélt két muszlim kórházi dolgozó

„Fogalmad sincs, hány izraeli kutya jött ebbe a kórházba, és a pokolra küldtem őket” – mondta az egyik afgán ápoló.

Két ausztrál egészségügyi dolgozót felfüggesztettek egy kórházban, miután filmre vették őket, amint arról beszéltek, hogy nem kezelnének izraelieket a munkahelyükön – jelentette szerdán a helyi média.

Az Australian Broadcasting Corporation Ahmad Rashad Nadir és Sarah Abu Lebdehként azonosította a két , mindketten az Új-Dél-Walesben, Sydney délnyugati részén található Bankstown kórház egészségügyi dolgozói.

Robbanóanyagokat és zsidók lakcímeit tartalmazó halállistát találtak

Az ausztrál bűnüldöző szervek Sydneyben egy robbanóanyaggal megrakott furgont találtak.

A videó

Max Veifer, egy izraeli vlogger a Chatruletka nevű alkalmazáson keresztül lépett kapcsolatba a párossal, amely véletlenszerűen kapcsolja össze a felhasználókat.

„Végül meg fognak ölni, és a pokolba jutsz, inshallah”

mondta Nadir Veifernek, miután az elárulta magáról, hogy izraeli.

Abu Lebdeh, aki muszlim fejkendőt viselt a videón szintén megfenyegette Veifert. 

„Ez Palesztina országa, nem a te országod, te szarházi” – mondta, majd hozzátette, hogy

“amikor eljön az időd, azt akarom, hogy emlékezz az arcomra, hogy megértsd, a legundorítóbb halált fogod halni”.

Australian Jewish Association on X (formerly Twitter): „Muslim ‘doctors’ in Australia threaten to kill Jews and claim to have killed Jews beforeAJA demands the immediate termination of employment of any health workers who threaten to kill Jewish patients and criminal charges where appropriate. This is a direct result of the… pic.twitter.com/wzG3hx1LJk / X”

Muslim ‘doctors’ in Australia threaten to kill Jews and claim to have killed Jews beforeAJA demands the immediate termination of employment of any health workers who threaten to kill Jewish patients and criminal charges where appropriate. This is a direct result of the… pic.twitter.com/wzG3hx1LJk

Veifer ezután arról kérdezte a két muszlim egészségügyi dolgozót, hogy mit tennének, ha egy izraelit vinnének be a kórházba, aki ellátásra szorul.

„Nem kezelném, hanem megölném őket” – válaszolta Nadir.

Nadir, aki kezdetben hamisan orvosnak adta ki magát, azt mondta Veifernek: 

„Fogalmad sincs, hány izraeli kutya jött ebbe a kórházba, és a pokolra küldtem őket”.

Nadir ügyvédje, Mohamad Sakr később az ABC-nek elmondta, hogy ügyfele „nagyon őszinte bocsánatkérést küldött nemcsak az adott személynek, hanem az egész zsidó közösségnek”.

Kirúgták és halálosan megfenyegették az Izrael mellett kiálló műsorvezetőt

„A zsidó közösség nem engedheti meg magának, hogy passzív maradjon az ilyen igazságtalansággal szemben” – írta Erin Molan elbocsátása után Steven Burg rabbi.

Reakciók

Anthony Albanese miniszterelnök nyilatkozatában „betegesnek és szégyenletesnek” nevezte az esetet, és üdvözölte Nadir és Abu Lebdeh eltávolítását az ausztrál egészségügyi rendszerből.

Chris Minns, Új-Dél-Wales miniszterelnöke a 2GB Sydney rádiónak nyilatkozva elmondta, hogy mindkét alkalmazottat „a teljes körű vizsgálat lefolytatásáig azonnal felfüggesztették”.

Ryan Park, Új-Dél-Wales egészségügyi minisztere a videót

„az egyik legaljasabb, legsokkolóbb és legmegdöbbentőbb videónak nevezte, amelyet valaha látott”.

Kathryn Austin, az Ausztrál Orvosi Kamara elnöke azt mondta, hogy a kamara „a lehető leghatározottabban elítéli a mai antiszemita megjegyzéseket az egészségügyi rendszerben”, és hogy „az egészségügyi rendszerben nincs helye a gyűlöletnek vagy a megosztottságnak, és ezt a viselkedést nem tűrjük”.

„Tiltakozom” – telefonon esett egymásnak az izraeli és ausztrál külügyminiszter

Az eredetileg a kétoldalú kapcsolatok javítását célzó telefonhívás gyorsan heves vitatkozásba torkollott.

Antiszemitizmus-válság tombol Ausztráliában

Az incidensre az antiszemita incidensek példátlan mértékű növekedése közepette került sor Ausztráliában, amit egyes kritikusok részben a munkáspárti vezetésű szövetségi kormány Izraellel szembeni ellenséges magatartásának tulajdonítanak.

A mintegy 115 000 fős ausztráliai zsidó lakosság körében sokan nyugtalannak érzik magukat az ország két legnagyobb városában, Sydneyben és Melbourne-ben történt antiszemita támadások sorozata után – köztük zsinagógák és egy gyermekmegőrző központ elleni gyújtogatások, valamint épületek és járművek horogkeresztekkel való megrongálása miatt.

Január végén a hatóságok egy lehetséges „tömeges áldozatokkal járó” támadás meghiúsításáról számoltak be, miután Sydney északnyugati részén egy robbanóanyaggal megrakott kocsit találtak, és „bizonyos jelek szerint” a zsidó közösséget akarták megcélozni.

Az ausztrál parlament a múlt héten szigorú törvényeket fogadott el a gyűlölet-bűncselekmények kezelésére, kötelező minimális büntetést vezetve be a terrorizmussal kapcsolatos bűncselekményekre és a gyűlöletszimbólumok használatára.

Azt hitték, hogy a zsidóké, felgyújtottak egy ausztrál óvodát

Az óvoda mintegy száz méterre van a Maroubra zsinagógától, ezért a hatóságok azt gyanítják, hogy a közösség intézményének hitték az épületet.

„Részt vett a népirtásban?” – IDF-veteránoktól tagadták meg a vízumot

Omer és Ella Berger azt tervezték, hogy meglátogatják 100 éves holokauszt-túlélő dédnagymamájukat Ausztráliában.