A 86 éves Slomó Mantzurt a tűzszünet első szakaszában tervezte szabadon engedni a Hamász.
A 86 éves Slomó Mantzurt, a Hamász fogságában lévő legidősebb túszt, akit tűzszüneti megállapodás első szakaszában engedtek volna szabadon. Az IDF azonban ma közölte, hogy információi vannak arról, hogy Slomót már 2023. október 7-én meggyilkolták a terroristák, és holttestét azóta is a Hamász tartja fogva Gázában – írja az Israel Hayom.
Szomorú hír
„Nehéz szívvel kaptuk ma reggel a hírt kedves barátunk, a 86 éves Slomó Mantzur meggyilkolásáról, akit 2023. október 7-én, a Hamász terrortámadása során raboltak el otthonából a Kisufim kibucban” – áll a kibuc közleményében.
A Mantzur család közölte: „Megkaptuk a lesújtó hírt az IDF képviselőitől szeretett és nagyra becsült Slomó meggyilkolásáról. Ő volt az egész családunk sarokköve.
Erkölcsös és elvekkel rendelkező ember, aki mindig jó szívvel segített másokon.
Felszólítjuk a döntéshozókat, hogy hozzanak bátor és elvi döntést, és azonnal hozzák haza az összes túszt – az élőket a rehabilitáció érdekében, az elhunytakat pedig a hazájukban történő megfelelő temetés érdekében.”
Az október 7-i emberrablás
Slomó Mantzur idén márciusban ünnepelte volna 87. születésnapját. Mantzur több mint 70 éven át élt a dél-izraeli Kisufimban. Ez volt az otthona, a biztonságos menedéke, amíg október 7-én a terroristák el nem rabolták a házából.
A Hamász terroristái megkötözték, megverték és autóval Gázába vitték. A kibucba beszivárgó terroristák legalább tizenkét izraelit és hat thaiföldi munkást gyilkoltak meg.
Slomónak és feleségének, Mazalnak öt gyermeke és 12 unokája van. A rokonok békeszerető, gondoskodó, érzékeny, őszinte és jószívű emberként jellemezték.
Gyermekkor
Slomó Mantzur gyermekként túlélte az iraki Farhud-lázadásokat. Unokahúga korábban elmesélte: „Saját szemével látta a muszlim zavargók visszaéléseit a családja és az ismerősei ellen.
Olyan borzalmakat, amelyeket az elme nem hajlandó feldolgozni, a kéz pedig nem hajlandó leírni”.
Slomó alijázott Izraelbe, meg volt győződve arról, hogy nem esik bántódása. Kezdetben egy kunyhóban élt, majd 15 évesen érkezett a Kisufim kibucba, “abban a hitben, hogy az állam mindent megtesz majd a védelméért.”