Elképesztő történet látott napvilágot Agam Bergerről, a Gázából szabadult katonalányról.
Liri Albag, az előző szombaton kiszabadult IDF-katonatársa megosztotta Agam édesanyjával a részleteket lánya fogságban folytatott küzdelméről, amelyet a hitéért és kóser étkezésért folytatott.
Agam Berger hite
A 20 éves Agam Berger, akit október 7-én raboltak el a Nahal Oz támaszpontról, és aki ma tért vissza Izraelbe, a fogsága nehéz körülményei között is szilárdan kitartott hite mellett. Liri Albag, aki Agam mellett szolgált az IDF Nahal Oz-i megfigyelő egységében, és az előző héten szabadult, megosztotta Agam édesanyjával a részleteket arról, hogyan birkózott meg lánya a gázai kihívásokkal.
„Te és a lányod pontosan ugyanazt az utat tettétek meg” – mondta Liri Agam édesanyjának, aki az elmúlt másfél év során számos alkalommal tett tanúbizonyságot mély hitéről.
Liri szerint Agam a fogságban töltött idő alatt tartózkodott a nem kóser hús fogyasztásától, ami jelentősen korlátozta az étkezési lehetőségeit.
Liri megjegyezte, hogy az elmúlt hetekben Agam sápadtnak tűnt, valószínűleg a maga által választott korlátozott étrend miatt.
„A zord körülmények és a korlátozott lehetőségek ellenére Agam úgy döntött, hogy hű marad értékeihez és hitéhez”
– mondta.
Később Agam Berger családja közleményt adott ki a lány szabadulása kapcsán.
„Hála Istennek, eljutottunk ehhez a pillanathoz, és a mi hős Agamunk 482 nap után visszatért hozzánk, miután 482 napot töltött az ellenség kezében. Lányunk erős, hűséges és bátor. Szeretnénk köszönetet mondani a biztonsági erőknek és Izrael egész népének a támogatásért és az imákért.
Most Agam és mi is megkezdhetjük a gyógyulás folyamatát – de a felépülésünk nem lesz teljes, amíg minden túsz haza nem tér”.





Egészségére ez a finom söröcske!
A következő 19 is….
https://uploads.disquscdn.com/images/e5c618b406292342573e6a61d61761c248466f7a74d63a9f2fd236cd20cf2b0c.png
Kinek a sör, kinek a koshermenü.
https://uploads.disquscdn.com/images/28ec4c95f55d842f538af69705e6147e3ac04a11efeb299abf33aa42859f4ef8.png