Izraeli rakétatüzérséggel szerelik fel a német hadsereget

A német parlament jóváhagyta a német hadsereg számára az Elbit által gyártott öt darab PULS rakétatüzérségi rendszer első tételének 65 millió eurós beszerzését.

A vétel része a múlt hónapban jóváhagyott 20 milliárd eurós rekordösszegű védelmi kiadásoknak.

A döntés egyúttal véget vet az Ukrajnának küldött öt MARS II rakétarendszer lecserélésével kapcsolatos találgatásoknak is.

A MARS II a Lockheed lánctalpas M270A1 többszörös rakétaindító rendszer európai változata.

Németországnak mintegy 35 ilyen eszköze maradt, amelyek azonban kezdenek elavulttá válni.

Elbit Systems / PULS

Elbit Systems PULS™ is a game-changer in the world of artillery. This autonomous rocket system offers a comprehensive and cost-effective solution for precise firing of advanced rockets, all while maintaining optimal responsiveness. Unlike traditional artillery systems, the PULS™ eliminates the need to relocate artillery units based on the desired firing range.

MARS II pótlása 

Az Elbit mellett a Lockheed Martin és a Rheinmetall a MARS II leváltására konkurens ajánlatot tett a Global Mobile Artillery Rocket System (GMARS) formájában.

A rendszer a Rheinmetall HX 8×8-as teherautóját kombinálja a Lockheed rakétaindítójával.

Az ajánlat azonban „nem volt eléggé előrehaladott” – írta a Defense News a német védelmi minisztérium szóvivőjére hivatkozva.

„Nem állt rendelkezésre használható prototípus”

– idézte a szóvivőt a kiadvány.

Történelmi: brutális mennyiségű izraeli fegyvert vesz Hollandia

Izrael fennállásának első fegyvermegállapodását írta alá Hollandiával. Mutatjuk, hogy mi van a hollandok bevásárlólistáján.

Együttműködés Hollandiával

Az öt PULS, azaz Precise and Universal Launching System rendszert az Elbit Systems-től fogják beszerezni Hollandián keresztül, amely már 20 rendszerre adott le megrendelést 305 millió dollár értékben.

„A holland hadsereg mélyen integrálódott a német hadsereg struktúráiba, és a közös fegyverrendszer használata lehetővé teszi a további együttműködést” – idézte a Defense News a szóvivőt.

A Hartpunkt szerint a Németországnak szánt rendszereket a holland és az izraeli kormány közötti beszerzési szerződés keretében, opciós jogon vásárolják meg.

A beszerzés a rendszereken kívül magában foglalja a német parancsnoki és kommunikációs berendezések integrálását és a szolgálat közbeni támogatást is.

Az első rendszerek várhatóan 2025-ben érkeznek meg – tette hozzá a lap.

Fő a függetlenség: Izrael helyben fogja gyártani a légierő nehézbombáit

Izrael célja, hogy „teljes függetlenséget” érjen el a lőszergyártás terén – mondta a védelmi minisztérium főigazgatója.

A PULS

A PULS rendszer lánctalpas és kerekes platformokra egyaránt felszerelhető, és különböző rakéták használatát is támogatja, amelyek hatótávolsága akár 300 kilométer is lehet.

Az Elbit biztosította, hogy a rendszer támogatja a Lockheed GMLRS lőszert is, amelyet számos NATO-ország használ. Ehhez azonban Washington politikai jóváhagyása szükséges.

„Németország szoros egyeztetést folytat az Egyesült Államokkal” ennek érdekében

– idézte a Defense News a szóvivőt.

Eközben a MBDA Deutschland GmbH azt javasolta, hogy a rendszert egy fejlesztés alatt álló, 499 kilométeres hatótávolságú Joint Fire Support Missile rakétával fegyverezzék fel.

Ezen kívül a KMW és a Nexter Defense Systems vegyesvállalat javasolta a PULS felfegyverzését a Kongsberg 250 kilométeres hatótávolságú Naval Strike Missile hajóelleni rakétájával is.

Érkezik a Sárkány, az izraeli haditengerészet legújabb tengeralattjárója

Az atomfegyverek hordozására is alkalmas Dolphin 2-osztályú tengeralattjáró az INS „Drakon” – azaz Sárkány – nevet kapta.

Made in Israel: hazai gyártású rakétahajókat kap az izraeli haditengerészet

A Reshef rakétahajók fejlett technológiája kivételes képességeket és haditengerészeti fölényt biztosít majd az IDF számára.