300 milliárd forintért vásárol fel az Nvidia egy izraeli céget

Az Nvidia hétfőn hivatalosan is befejezte a Run:ai, egy mesterséges intelligenciával foglalkozó izraeli vállalat felvásárlását.

Az áprilisban bejelentett 800 millió dolláros (315 milliárd forintos) üzlet zöld utat kapott az Egyesült Államok és az Európai Unió szabályozóitól, legyőzve az amerikai igazságügyi minisztérium trösztellenes vizsgálata során felmerült aggályokat.

A késedelem szerencsésnek bizonyult a Run:ai alapítói és alkalmazottai számára, akik a felvásárlási árból 200 millió dollárt Nvidia-részvényekben kapnak. A hatósági késlekedés alatt az Nvidia részvényeinek árfolyama több mint 70%-kal emelkedett, ami gyakorlatilag megduplázta a részvények értékét. 

Az alkalmazottak és az alapítók így jelentősen nyertek a részvényárfolyam emelkedéséből

– jelentette a Globes.

A Run:ai mintegy 150 alkalmazottja átkerül az Nvidia tel-avivi és jokneámi irodáiba, megerősítve ezzel az Nvidia izraeli jelenlétét.

Az IDF szupermodern mesterséges intelligenciával vadászik a gázai terroristákra

Egyes szakértők szerint a valaha bevetett legfejlettebb katonai mesterséges intelligenciát használja az IDF – írja a The Washington Post.

Az akvizíció illeszkedik az Nvidia szélesebb körű stratégiájához, amely a globális fejlesztési lábnyomának növelésére irányul, amelyben Izraelt kulcsfontosságú szoftverfejlesztési központként jelölték meg az Egyesült Államokat követően, ahol az Nvidia székhelye található. Az Nvidia nemrégiben megvásárolt egy másik izraeli MI-startupot, a Deci AI-t is, amelyet szintén integráltak a kibővített fejlesztőközpontba.

A mostani üzlet trösztellenes aggályokat vetett fel Amerikában és Európában is. A Politico  szerint az amerikai igazságügyi minisztérium attól tartott, hogy a felvásárlás lehetővé teszi az Nvidia számára, hogy megszilárdítsa dominanciáját az MI-hardverek piacán.

Ezen aggályok eloszlatása érdekében az Nvidia állítólag hangsúlyozta, hogy a Run:ai technológiáját széles körben hozzáférhetővé kívánja tenni, többek között az olyan versenytársak számára is, mint az Intel és az AMD. 

A Google 8 ezer milliárd forintos ajánlatára mondott nemet egy izraeli startup

A kiberbiztonsági cég nem ment bele a Google történetének legnagyobb felvásárlásába.

Bemutatták az első izraeli gyártmányú kvantum-szuperszámítógépet

A szuperszámítógépet az Izraeli Innovációs Hatóság, az Israel Aerospace Industries, a Jeruzsálemi Héber Egyetem és a Yissum fejlesztette ki.