Netanjahu karácsonyi üzenete: Hálásak vagyunk azoknak, akik mellettünk állnak

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök kedden videoüzenetet tett közzé, amelyben boldog karácsonyt kívánt a zsidó állam keresztény barátainak.

„Kedves keresztény barátaim, amikor idén karácsonykor összegyűltök családotokkal és barátaitokkal, áldott, boldog karácsonyt kívánok az izraeli és a világ keresztény közösségének a Szentföldről” — kezdi videóüzenetét Benjamin Netanjahu.

„Egy olyan időszakban, amikor Izrael hét fronton harcol, mélyen értékeljük keresztény barátaink rendíthetetlen támogatását szerte a világon.

Önök mellettünk állnak, kitartóan, következetesen, erőt mutatva, miközben Izrael civilizációnkat védi a barbarizmussal szemben.”

— emlékeztet az izraeli miniszterelnök.

„Izrael népe egységesen védi nemzetünket azokkal szemben, akik a pusztulásunkra törnek.

Békére törekszünk mindazokkal, akik békét akarnak velünk, de mindent megteszünk, ami szükséges, hogy megvédjük az egyetlen zsidó államot, közös örökségünk forrását.

Izrael a világ élén harcol a gonosz és a zsarnokság erői ellen, de a harcunk még nem ért véget.

Az Önök támogatásával és Isten segítségével, biztosíthatom Önöket, győzni fogunk.

Jeruzsálemből, a béke városából kívánok Önöknek boldog karácsonyt és boldog új évet” — zárja üzenetét Netanjahu.

Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו on X (formerly Twitter): "My dear Christian friends, as you gather with your family and friends this Christmas, I wish the Christian community in Israel and around the world blessings for a Merry Christmas from the Holy Land. pic.twitter.com/2wm3taKfXZ / X"

My dear Christian friends, as you gather with your family and friends this Christmas, I wish the Christian community in Israel and around the world blessings for a Merry Christmas from the Holy Land. pic.twitter.com/2wm3taKfXZ

„Magyarország kétségtelenül az egyik legbiztonságosabb hely a zsidók számára”

Annak ellenére, hogy Európa-szerte erősödik az antiszemitizmus, a magyarországi zsidó közösség példátlan biztonságot élvez – olvasható az Israel Hayom riportjában.

“Netanjahu karácsonyi üzenete: Hálásak vagyunk azoknak, akik mellettünk állnak” bejegyzéshez 14 hozzászólás

  1. To God and Kingdom of Israel with honor and glory in eternity with all friends around of world who loves to live together in Peace and Security forever .

      • Valoban vicces…kulonosen annak tukreben, hogy Izrael megtamadta Gazat, utana Libanont, azutan Irant es Jement. Vagy maskent tortent?

        • Izrael magalakulása óta háborúban áll. Az, hogy az utóbbi két évben mi történt, csak erősíti a bizarr humort.

          • "Izrael magalakulása óta háborúban áll."
            Ez ugy hangzik, mintha Izrael megalakulasa ota haborukat robbantana ki, es nem ugy, mint akit megalakulasa ota probalnak elpusztitani a szomszedai. Ebbe beletartozik az elmult 15 honap is.
            Hogy ez szamodra humoros, fura izlesre vall. Gondolom a holocauston halalra tudod rohogni magad.

          • Nem. Nem hangzik úgy. Úgy hangzik, ahogyan írtam. A bizarr humor pedig abban van, amihez a kommentemet írtam.

  2. "Netanjahu karácsonyi üzenete: Hálásak vagyunk azoknak, akik mellettünk állnak"

    Vajon, az egy kézen megszámolható Orbán-féle zsidóbérencekre gondol Háborús Bűnös úr?