Zelenszkij Trumpnak: Az erő általi béke közelebb hozhatja a békét Ukrajnában

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök is gratulált Donald Trump győzeleméhez.

A politikus X oldalán úgy fogalmazott:

„Gratulálok Donald Trumpnak lenyűgöző választási győzelméhez!

Emlékszem a Trump elnökkel szeptemberben tartott nagyszerű találkozónkra, amikor részletesen megvitattuk az ukrán-amerikai stratégiai partnerséget, a Győzelmi Tervet és az Ukrajna elleni orosz agresszió megszüntetésének módjait.

Nagyra értékelem Trump elnök úr elkötelezettségét az „erő általi béke” megközelítés mellett a globális ügyekben.

Ez pontosan az az elv, amely gyakorlatilag közelebb hozhatja az igazságos békét Ukrajnában. Bízom benne, hogy ezt együtt fogjuk megvalósítani.

Várakozással tekintünk az erős Amerikai Egyesült Államok korszak elé Trump elnök határozott vezetése alatt. Bízunk abban, hogy az Egyesült Államokban továbbra is erős kétpárti támogatásban részesül Ukrajna. Alig várom, hogy személyesen gratulálhassak Trump elnök úrnak, és megvitathassuk, hogyan erősíthetjük Ukrajna stratégiai partnerségét az Egyesült Államokkal.

Biden: Obama hibája az ukrajnai háború

Az Obama vezette USA semmit nem tett a Krím annektálásakor, Biden szerint ezen bátorodott fel Putyin annyira, hogy két éve lerohanta Ukrajnát.

“Zelenszkij Trumpnak: Az erő általi béke közelebb hozhatja a békét Ukrajnában” bejegyzéshez 8 hozzászólás

  1. Nem sok dolgot ígért Trump, csak egyet de azt ezerszer is elmondta, hogy 24 óra alatt véget vet a háborúnak. Bár azt nem említette, hogy mostantól ketyeg a 24 óra vagy a beiktatásától.

      • Ugyanott lesz ahol most van. Ebben a két hónapban már nem sok minden változik.

        Aztán ha Trump betartja az ígéretét és 24 óra alatt leállítja a háborút, azzal inkább Ukrajna nyerne és Oroszország veszítene.

        Nehéz elképzelni, hogy Putyin leállna Trump kedvéért, de ha nem teszi akkor szembe kerül vele.

        • Most változik meg minden.
          A front kezd összeomlani. 160 000 embert akarnak behívni abban az országban , ahol már az utcán
          fogdossák össze a sántákat , akik nem tudnak elszaladni előlük. Egy idő óta már a napi veszteségek
          pótlása is megoldhatatlan feladat. Gyengén , vagy sehogy kiképzett emberek mennek a frontra.
          Trump meg ? Biden és családja érdekeltsége Ukrajna.
          Ebből Trumpot kihagyták. Hülyék voltak. Ennyi csak …
          24 óra alatt tényleg leállítható lesz a dolog. Ez igaz !
          Csak nem úgy , ahogy azt sokan gondolják.
          Trump izolaCIONISTA.
          Ezt , az új kor kihívásainak megfelelő módon , természetesen globálisan teszi.
          A látszólagos ellentmondás az előző elnöki ciklusa alatt mindenki számára látható és érthető volt.
          Az első Izrael.
          A második az USA gazdasága.
          A többi meg ? Kit érdekel ?
          Oldják meg. Az ő dolguk.
          Ja , hogy Ukrajna ?
          A hadiipar már eleget keresett , az ország romokban , ideje újjáépíteni !
          Civil cégekből meg több van , mint hadiipari vállalatokból , az nem titok.
          Hogy ne sírjon már azoknak a szája sem : Európa vegyen fegyvereket !
          NATO vállalások ? Hol is tartunk vele ? Nem a kamu , a valós adatok ?
          Az nem fog menni , hogy húsz éve raktárban álló cuccokat leszámláznak
          a zöld törpének , ráadásul aranyárban ! Azután ezt bekamuzzák NATO
          kiadásoknak. Innentől ennek vége. Tessék szépen vásárolni.Tőlünk.
          Nem bonyolult , ugye ?