Jad Vasem: Visszataszító holokauszttagadás volt Tucker Carlson podcastja

Dani Dajan, a Jad Vasem elnöke „visszataszító holokauszttagadásként” jellemezte a jobboldali kommentátor, Tucker Carlson által vezetett műsort.

Ahogy arról lapunk is beszámolt, a műsorba meghívott önjelölt történész, Darryl Cooper azt állította, hogy a holokauszt “véletlen” történt meg és emberek milliói “véletlenül végezték holtan” a náci koncentrációs táborokban.

Cooper, aki a Martyr Made podcast házigazdája, felvetette, hogy Hitler ott hibázott, hogy belépett Németországgal egy olyan háborúba,  „ahol teljesen felkészületlenül érte [Németországot] a több millió hadifogoly, a helyi politikai foglyok milliói mellett”.

Cooper szerint a nácik úgy mentek bele a háborúba,

“hogy nem volt erre tervük, és egyszerűen táborokba dobták ezeket az embereket”, hozzátéve, hogy „emberek milliói haltak meg ott”.

Cooper arról is beszélt, hogy a náci parancsnokoknak gondot okozott a koncentrációs táborokban lévő milliók élelmezése, mert „nem volt elég élelmük”. Azt is állította, hogy a parancsnokok azt javasolták, hogy a legjobb döntés az lenne, ha nem hagynák őket éhen halni, hanem „most gyorsan végeznének velük”.

A nácikat mentegették és Churchill-t gyalázták Tucker Carlson új műsorában 

Egyre gyorsabban halad a lejtőn lefelé a konzervatív műsorvezető.

Carlson műsorában Cooper arról is beszélt, hogy igazából Winston Churchill volt a második világháború főgonosza.

Cooper szerint bár nem Churchill ölte meg a legtöbb embert, felelős azért, ahogyan a háború alakult.

Dani Dajan, a Jad Vasem elnöke azt mondta: „Tucker Carlson és vendége, Darryl Cooper az utóbbi évek egyik legvisszataszítóbb holokauszttagadásába bocsátkozott. Ezek az erőltetett összeesküvés-elméletek nemcsak veszélyesek és rosszindulatúak, hanem antiszemiták is.

Cooper azt állította, hogy a nácik „felkészületlenek” voltak a több millió hadifogollyal és politikai disszidenssel szemben, azt sugallva, hogy brutalitásuk csupán a rossz tervezés eredménye volt.

A Jad Vasem „nyilvánvalóan hamisnak” nevezte ezt az állítást, hozzátéve, hogy „a Szovjetunió német megszállása hosszú időre előre meg volt tervezve, és

a helyi zsidó lakossággal szembeni népirtást nem a logisztikai kihívásra adott válasznak tekintették, hanem ideológiai alapon döntöttek róla”.