A Hamász videót tett közzé az egyik kivégzett túszról

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

A terrorszervezet parancsba adta az őröknek, hogy végezzék ki a túszokat, ha az izraeli csapatok megközelítik őket.

A Hamász al-Kasszam Brigádjainak szóvivője, Abu Obajda hétfőn közölte, hogy a palesztin csoport új utasításokat adott ki az őröknek a túszok kezelésére, ha izraeli csapatok közelednek a rejtekhelyeikhez.

„Netanjahu és a megszálló hadsereg egyedül viseli a teljes felelősséget a foglyok haláláért. Szándékosan akadályoztak minden fogolycsere-megállapodást a saját érdekeik miatt, ráadásul szándékosan megöltek több tucat foglyot közvetlen légicsapásokkal” – írta Abu Obajda a Telegramon közzétett üzenetében.

„Legyen mindenki számára világos, hogy a nuszejrati incidenst követően új utasításokat adtunk ki a foglyok őrzésével megbízott mudzsahedineknek.

Ezek az utasítások felvázolják, hogyan kell kezelni a helyzetet, ha a megszálló hadsereg megközelíti azt a helyet, ahol a foglyokat tartják”

– tette hozzá.

A bejelentés után a Hamász közzétett egy videót, amely hasonló üzenettel kezdődött, majd a megölt túsz, Éden Yerushalmi halála előtt rögzített üzenetével folytatódott.

Eylon Levy on X (formerly Twitter): "Hamas didn't just execute the hostages. It filmed them first. This is Eden Yerushalmi, in the clip her family approved for release. Hamas is a death cult. It must die. pic.twitter.com/8aBUotZgAy / X"

Hamas didn't just execute the hostages. It filmed them first. This is Eden Yerushalmi, in the clip her family approved for release. Hamas is a death cult. It must die. pic.twitter.com/8aBUotZgAy

A Túszok és Eltűnt Családok Fóruma engedélyezte a videó nyilvánosságra hozatalát.

„A mi Édenünk, mi is szeretünk téged, és őrülten hiányzol nekünk. Örökre a szívünkben leszel”

– írta a család.

A Hamász bejelentése egy nappal azután történt, hogy az IDF hat megölt izraeli túsz holttestét hozta vissza Gázából: Hersh Goldberg-Polinét, Eden Yerushalmiét, Carmel Gatét, Almog Sarusiét, Alexander Lobanovét és Ori Daninoét.

Mind a hat túszt a Hamász legalább egy nappal a megmentésük előtt kivégezte.

A gázai túszok családjai üzentek a kormánynak: Pusztítsátok el a Hamászt!

Nem mindenki ért egyet a sztrájkkal és a tiltakozással. A Gvura és Tikva Fórum szerint is folytatni kell a katonai nyomásgyakorlást.

Benjamin Netanjahu: Aki túszokat gyilkol, az nem akar alkut

Közleményt adott ki az izraeli miniszterelnök azt követően, hogy a Hamász kivégzett hat izraeli túszt a Gázai övezetben

“A Hamász videót tett közzé az egyik kivégzett túszról” bejegyzéshez 17 hozzászólás

  1. Hú de ronda bige ez a kivégzett oldalborda . És milyen rosszindulatú tekintete van ennek a boszorkánynak . Nem nagy kàr érte .

      • Ti zsidó ribancok alapból rondák vagytok nem kell ahhoz 10 hónap Hámasz fogság . Te is évácska , jó , hogy elhúztál Mecsekaljáról és nem rontod tovább az utcaképet itt nálunk .

      • Az Alkotmánybíróság elutasította a kommentekkel kapcsolatos alkotmányjogi panaszt

        Szerző: redaktor 2014. május 28.

        „A keddi döntésről szóló határozat – amely szerdán jelent meg az Alkotmánybíróság honlapján – szerint az indítványozót, a Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesületét a támadott ítélet elmarasztalta a jó hírnévhez fűződő jogok megsértése miatt, mert az általa működtetett honlapon megjelentetett két hozzászólás tartalma túllépte a véleménynyilvánítás megengedett határait; a honlap súlyosan sértő, lealacsonyító hozzászólásoknak adott helyet.

        Az Alkotmánybíróságnak abban kellett állást foglalnia, hogy sérti-e az indítványozó alaptörvényben biztosított jogát, ha a bíróság a törvényt úgy értelmezi, mint a Kúria vitatott ítéletében, vagyis úgy, hogy az internetes oldalon közzétett kommentek – a felhasználók bejegyzései az oldalon közzétettekről vagy velük kapcsolatban – tartalmáért az indítványozó akkor is felel, ha nem volt tudomása a jogsértő tartalomról, vagy a sértett kívánságára azonnal el is távolította.

        A határozat indokolása hangsúlyozta: az internet nem jogmentes terület, az internetes kommunikációban tanúsított emberi magatartások és formák a jogi szabályozás tárgyát képezhetik. Alkotmányossági szempontból tehát az új technológiák által nyújtott tereken és felületeken, valamint kommunikációs csatornákon, így az interneten zajló nyilvános kommunikációban érvényesítendők az alaptörvényben rögzített alapvető jogok és kötelezettségek – mutatott rá a testület. Hozzátették: ugyanez a védelem is megilleti például az internetes magánkommunikációt – például e-mail, telefon, SMS –, mint a hagyományos eszközökkel folytatottat.

        Az Alkotmánybíróság szerint nem vonható kétségbe, hogy a blog és a komment is közlésnek minősül, s mint ilyen az Alaptörvény cikkének védelmi körébe esik. A testület szerint a kommentek moderálása nem mentesít a jogsértő közlésért való felelősség vagy a helytállás kötelezettsége alól. Mint írták: a kommentek moderálásáról a weboldal fenntartója dönt: erre jogszabály vagy a bírói gyakorlat sem kötelezi. A jogsértő közleményekért való felelősség – és adott esetben a helytállási kötelezettség – független a moderálástól: egyedül a jogsértő közlés tényén alapszik.

        Bővebben itt és itt

        Harcos üdvözletem Megyeri Jonatán úrnak!

    • Szánalmas a rövidlátásod és elfogultságod.
      A szánalmas nem is jó szó erre — a szégyenletes a helyes.

    • A te fizimiskád ugyan nem ismert, de mégis képet mutattál magadról az itteni megnyilatkozásaiddal. Ennek alapján nyugodtan mondható, hogy nálad undorítóbb, torzlelkü, alantas szemetet nem láthattunk itt. Pedig erős a konkurencia!

  2. "Mind a hat túszt a Hamász legalább egy nappal a megmentésük előtt kivégezte."
    Ez a mondat – a fentiek ismeretében – ostobaság a köbön.

    • Volt elég idő kicserélni őket.
      De az izraeli vezetés , mint Brecht Kurázsi mamája ,
      addig alkudozott a fia életére , hogy közben bizony
      kivégezték. Most persze lehet sajnálkozni …

      • Konkrétan arra utaltam, hogy amennyiben a Hamasz azt a direktívát követi, hogy amint felbukkan a környéken az IDF, akkor kivégzik a fogva tartottakat, akkor ostobaság a köbön arról beszélni, hogy ” a megmentésük előtt” hány nappal végezték ki őket,

        • Igen.
          A dolog nem példa nélkül való.
          Egyiptomi , magukat megadó katonákat is lepuffantott az IDF.
          A fene se vesződött a hadifoglyokkal. Ezeket meg etették is.
          Több , mint tíz hónapon keresztül.