Egy 66 éves nő és egy 80 éves férfi meghalt, két másik ember pedig megsebesült egy terrorista késelésben a közép-izraeli Holonban vasárnap reggel – közölte a Magen David Adom.
A nőt a helyszínen halottnak nyilvánították, míg a férfi belehalt sérüléseibe, miután a többi áldozattal együtt a Wolfson egészségügyi központba szállították.
A késeléseket a város két helyszínén követték el, a támadót egy rendőr semlegesítette az izraeli médiajelentések szerint.
A rendőrség nem zárta ki, hogy egy másik terrorista elmenekült a helyszínről.
A két másik áldozatot, egy 68 éves férfit súlyos, egy 26 éves férfit pedig közepesen súlyos állapotban látták el a helyszínen, majd a Wolfson egészségügyi központba szállították őket – közölte Zaki Heller, az MDA szóvivője.
A terroristát a 35 éves Amar Razak Kamel Odehként azonosították, aki a szamáriai Szalfit arab faluból származik. Nem rendelkezett izraeli tartózkodási engedéllyel.
A 12-es csatorna jelentése szerint a késelések a Moshe Dayan utcai benzinkútnál és egy közeli utcában történtek. Az MDA szerint a támadások három különböző helyszínen, egymástól mintegy 500 méterre történtek.
„A terrorista gyilkolászni kezdett. A rendőrség azon dolgozik, hogy megbizonyosodjon arról, hogy nem vett részt másik terrorista a támadásban” – mondta Eli Levy, az izraeli rendőrség szóvivője a 12-es csatornának. „A támadás utáni első percekben vagyunk. Fontos hangsúlyoznom, hogy nem zártuk ki annak lehetőségét, hogy további terroristák vannak a környéken”.
Itamar Ben-Gvir nemzetbiztonsági miniszter a támadás helyszínére érkezett, és azt mondta, hogy „a háborúnk nemcsak Irán ellen folyik, hanem itt az utcán is”. Dicsérte a rendőrség gyors reakcióját a támadást követően, és egyben felszólította az izraeli állampolgárokat, hogy fegyverezzék fel magukat, hozzátéve, hogy „ez életeket ment”.
Bezalel Szmotrics izraeli pénzügyminiszter így tweetelt: „Újra és újra emlékeznünk kell, mint ezen a nehéz reggelen, hogy a háborúnk emberi szörnyek ellen folyik, akik képesek megölni idős férfiakat és nőket, akik csak az utcán sétáltak, az abszolút gonoszság és kegyetlenség háborúja az abszolút jó ellen.
És a jónak kell győznie és elpusztítania a rosszat.
És így is lesz. Részvétem az áldozatok családjainak és teljes felépülést a sebesülteknek.”
A Nemzeti Egységpárt vezetője, Beni Ganz is tweetelt: „Nehéz reggel a mai. Szeretném őszinte részvétemet kifejezni a holoni támadásban meggyilkolt [áldozatok] családjainak, imádkozni az összes sebesült felépüléséért, és támogatásomról biztosítani a biztonsági erők tagjait és katonáinkat, akik minden határon és azokon túl tevékenykednek – hogy megakadályozzák a terrorizmust, és lecsapjanak az elkövetőkre”.





Mindeközben:
A Gázai övezetből Izraelbe hurcolt és bebörtönzött palesztin foglyok közül sokakat megkínoztak illetve legalább 53 embert megöltek a fogva tartóik – olvasható az ENSZ emberi jogi hivatala szerdán bemutatott jelentésében.
Gondolom az esetek között semmilyen összefüggés nincs.
Részrehajló roSSzindulattal, azé' található némi összefüggés. Én pl. fullra vagyok rosszindulattal, mikor olyasmiről értesülök, hogy fogságban levő, védekezésre képtelen (a)rabokat halálra kínoz a nemapartheid / demokratikus / humánus Izrael.
A magam részéről mindössze arra próbáltam rávilágítani, hogy hova vezet a „megölted az enyémeket, megölöm a tieidet” doktrína. Valamint felhívnám a figyelmet arra, hogy a nagy számok törvénye alapján a kis számok fogynak el előbb.
Ez a doktrina örök. Hogy hova vezet, senkit nem érdekel, így érdektelen.
Az elmult évtizedek valamennyi gépeltéritése, tússzedése, robbantása arabokhoz kapcsolodik. Miattuk kell gatyára vetközni a repülőtereken is. Ettől legyenek szimpatikusok?
Not exactly. See 9.11.2001. A téboly akkor szabadult el – azóta is gondosan őrzött KIK ÁLTAL?! okán. Hogy egy flakon vizet se lehet a gépre fölvinni.
Valakiknek nagyon kellett ez a „terror fenyegetettség” tömegekbe szugerálása.
Angliában is kedvelik a késes délről gyüttőket.. Asse baj ha nem muszlim.
Glock 26 kérek és minden arabnak puff
1919-ben népbiztos volt az egyik ős ? Esetleg szovjet komisszár ?
.
https://uploads.disquscdn.com/images/e9859b26588dca62baf17f571c66468d59c6d94941759081469fc8a15c6ac5b2.png
Lev Davidovics
Lev Davidovics
A gazaba vitt tuszokról is van ensz jelentés?
Az ember Isten képére és hasonlatosságára lett teremtve. Ezekkel a perverziókkal Istent gyalázzák az elkövetők, bár kik is azok, még a beleegyező perverzek is hát még az erőszakosak. Mózes még a holttestek közszemlére tételét is csak egy napra engedte meg hogy Isten a képmásában ne aláztasson meg.
Nagyon rossz hogy zsidók ilyen dolgokba keverednek. Nem áldás Izraelnek.
Nem Isten fizikai testéről (képéről, hasonlatosságáról) Írja ezt a Biblia.
A "bár ki"-t egybe Írjuk, ha személyt akarunk jelölni vele.
A "fizikai" képe is egy "férfiúé" akinek a szeme tűz láng, van füle a hallásra és a karja nem rövidült meg lába hasonlatos az izzó érchez. Eléggé antropomorf. Úgy hogy de. Arról is.
Legközelebb egybe írom, bár egy ilyen megjegyzés elég pitiáner fontoskodás szerintem.