Az Izrael és a Hamász között zajló háború kitörése óta többször is antiszemita incidens színhelye volt a budapesti Dob utcában található Ashis’ kóser étterem.
Szerdán egy újabb felháborító esetről számolt be egy szemtanú a Tett és Védelem Alapítványnak.
Július 31-én kora este a bejelentő egy asztaltársaság tagjaként arra lett figyelmes, hogy valaki köpköd az étterem bejáratánál. Kiment a helyiség elé és a telefonjával filmezni kezdte az illetőt, akitől megkérdezte, hogy mit csinál. A férfi erre közelíteni kezdett feléje, majd fenyegető, támadó mozdulatot tett.
A bejelentő erre menekülni kezdett, mire a férfi az kiabálta neki, hogy „terrorista vagy”. A videót késztő szemtanú jelezte neki, hogy elküldi a videót a rendőrségnek és a médiának. A férfi erre tovább szitkozódott, majd elhagyta a helyszínt.
A tanúvallomások és a videofelvétel alapján a Tett és Védelem Alapítvány feljelentést tesz a rendőrségen.
Az esetről készült videó megtekinthető a Tett és Védelem alapítvány oldalán.
Ezt a cikket szerkesztőségünk a sábát beállta előtt készítette és előre időzítve jelent meg az oldalon.





Csóró új közt. elnökünk mehet a Dob utcába megszaggatni a ruháját, mint bajuszos elődje tette, mikor egy antiszemita úgy nézett a szembejövő rabbira a Dohány utcában, hogy az a rabbiban aggodalmat keltett…
Mongyuk (sic), ezt már Orbánnak is nehéz lesz kimagyarázni, hogy az ország egyre mélyebbre süllyed az antiszemitizmus pöcegödrébe…
Ez aztan kesz rohej!!!!
A videon lathato jelenet lepkefing ahhoz az antiszemita mocskolodashoz kepest, ami itt folyik a Neokohnon "hozzaszolasok" cimen.
A Neokohn talan soporjon a sajat portaja es nem a Dob utcai etterem elott.