Két rendőr meghalt, amikor fegyveresek tüzet nyitottak egy zsinagógára, egy ortodox templomra és egy rendőrőrsre Oroszország észak-kaukázusi régiójában, Dagesztánban – közölte az orosz belügyminisztérium. A támadásokban hat ember megsebesült.
A jelentések szerint egy rendőr meghalt, amikor lövések dördültek egy zsinagógára Derbentben, az észak-kaukázusi ősi zsidó közösség otthonában. Tűzharcra került sor egy ortodox templomban is a városban, amely az UNESCO örökség része. A helyi zsinagógát felgyújtották, lángokban áll.
Egy másik lövöldözésre került sor egy rendőrőrsnél Mahacskalában, amely mintegy 125 kilométerre északra fekszik a Kaszpi-tenger partja mentén, és Dagesztán, a dél-oroszországi, főként muszlimok lakta régió fő városa.
Az orosz Nyomozó Bizottság közölte, hogy bűnügyi vizsgálatot indított „terrorcselekmények” miatt.
„Ma este Derbent és Mahacskala városokban fegyveres támadásokat hajtottak végre két ortodox templom, egy zsinagóga és egy rendőrségi ellenőrzőpont ellen” – áll a Nemzeti Antiterrorista Bizottság RIA Novosztyi hírügynökséghez eljuttatott közleményében.
„A terrortámadások következtében az előzetes információk szerint meghalt az orosz ortodox egyház egy papja és rendőrök”.
Összesen hat rendőr halt meg és további 12 megsebesült a támadásokban
– közölte a RIA Novosztyival a dagesztáni belügyminisztérium szóvivője, Gayana Gariyeva.
Derbentben egy 66 éves papot öltek meg – közölte az ügynökséggel Gariyeva, a dagesztáni belügyminisztérium sajtószóvivője.





Ezeknek a szélsőséges iszlamistáknak a nagy részét évtìzedek óta az amerikai zsidóság pénzeli (lásd ISIS vagy UCK). Aljas céljaik elérése érdekében a zsidók évezredek óta felhasználták a hozzájuk hasonló hitvány elemeket. A zsinagóga megtámadása senkit ne tévesszen meg,ez egy olyan igazi figyelemelterelő false flag tìpusú művelet. Itt egy ortodox papnak vágták el torkát. Ezt a sportágat jó száz éve a zsidókommunisták művelték.
Minél üresebb a fej, annál hangosabb a száj.
"Nézsonra járt, nyalkás brigyók
turboltak, purrtak a zepén,
nyamlongott mind a pirityók,
bröftyent a mamsi plény.
Szélben ökör hédereg
s máttyú gongyorásznak
cipra hindrő béderek
szunnya feltanyásznak.
"Kerüld a Gruffacsórt, fiam,
a foga tép, a karma metsz!
Ne járj, hol grémmadár csuhan
s a bőszhedt Gyilkanyessz!"
Kapta döfke kardját a smorc,
rég csűszte már a nyúf vadat –
megállt a vén plakány tövén
a tamtam-lomb alatt.
Állt felhergült eszmék között,
s ím Gruffacsór – a szeme láng –
hussongva és mortyogva jött
a kuszmadt fák iránt.
Egy! Kettő! Egy! Kettő! – csihant
a döfke penge nyisz-nyasza!
Metélte szét, kapta fejét
s diadalgott haza.
"Hát megölted a Gruffacsórt?
Keblemre, fürgeteg fiam!
Dicshedj soká! Hujhé, hurrá!"
s csuklantott boldogan.
Nézsonra járt, nyalkás brigyók
turboltak, purrtak a zepén,
nyamlongott mind a pirityók,
bröftyent a mamsi plény."
Klimaxos Àgica már megint hisztizik.