Robert C. Castel: Katasztrófák és kettős mércék

A Neokohn főmunkatársa, Izraelben élő biztonságpolitikai szakértő.

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

A Gázában tevékenykedő nemzetközi segélyszervezetek elleni légicsapás egy szörnyű tragédia, de a háborúkban ezek a dolgok sokkal gyakrabban előfordulnak, mint gondolnánk. Robert C. Castel jegyzete.

1997 és 2022 között a nemzetközi segélyszervezetek 2675 dolgozója vesztette életét. Ezek közül 1590 eset, vagyis közel 60% egyértelműen bizonyított.

Az utóbbi negyed évszázad éves átlaga 150 incidens körül mozog. Vagyis az elmúlt 25 év minden második, harmadik napján újra és újra megtörtént az, aminek nem kéne megtörténnie.

Ergo a tegnapelőtti szomorú gázai incidens nem fekete hattyú, nem fehér holló és nem tartozik egyéb ornitológiai kategóriába sem.

Ennek ellenére, amikor Izraelről vagy éppen Magyarországról van szó, akkor bizonyos körökben az egyetlen elfogadható hangnem a döbbent felháborodás.

Amihez persze a kettős mérce adja a kísérőzenét.

A számadatok forrása az AWSD adatbázisa.

Azokat, akik most döbbent felháborodást tettetnek, megkérdezném, hogy hol voltak, amikor 14-en vesztették életüket és 35-en megsebesültek egy amerikai légicsapás következtében Kunduzban, Afganisztánban?

És hol voltak, amikor Hama mellett Szíriában 9-en vesztették életüket egy orosz légicsapás következtében?

És hol voltak a többi 2668, a harcokban odaveszett segélyszervezeti dolgozó esetében, akik kivételesen nem a tegnapelőtti izraeli légicsapásban vesztették életüket?

Ha 2668 alkalommal nem emelték fel a hangjukat, akkor nem értem, hogy miért pont a 2669-ik alkalommal kéne odafigyelnünk rájuk?

Beleillik-e a moszkvai terrortámadás az Iszlám Állam cselekvési mintázatába?

A moszkvai merénylettel kapcsolatban még mindig több a kérdőjel, mint a pont. Robert C. Castel elemzése.

Robert C. Castel összes cikkét elolvashatja itt.

“Robert C. Castel: Katasztrófák és kettős mércék” bejegyzéshez 13 hozzászólás

  1. A kettős mércével – láthatóan – együtt kell élnünk, mint a segélyszervezeti dolgozók halálával.
    Ezt leginkább az amatör terrorizmusra adott állami szintű terrorizmus igazolja, aminek tanúi vagyunk ott Izraelben az utóbbi hónapokban.

      • Nem kicsit gyagyás, hanem nagyon!
        Sajnos van itt még pár ilyen küldetés-tudatos hülye, akinek az hoz a tyúkszaros életébe egy kevéske örömet, hogy itt veri a nyálát és habzó szájjal zsidózik 🤢🤮

    • Valamit jól csinálsz. Folyamatosan kivered ezeknél a szociopatáknál a biztosítékot. 🙂 Leírsz egy teljesen normális szöveget és jön rá ez a gyűlölködő fröcsögés-ami tökéletesen igazolja a tényt,hogy minden cionista : szociopata !

  2. A magyarázat nagyon egyszerű : mindenki előszeretettel terelgeti a nyáját a saját kettős mércéjével.

    • Na de az antiszemita sertések – igy köztük te is – nem a nyájban, hanem a disznófalkában röfögnek.

      • Megint idetrollkodsz , hogy szánalmas tengődésed minden keservét ostobaságodba csomagolva tárd elém. Köszi. 😆

  3. Lehet játszadozni a számokkal ám . R.C.C : „Az utóbbi negyed évszázad éves átlaga 150 incidens körül mozog.” AWSD: Főbb támadások 2023-ban: 237 – Ezek CSAK a Megszállt Palesztin területek adatai. RCC: „Ha 2668 alkalommal nem emelték fel a hangjukat, akkor nem értem, hogy miért pont a 2669-ik alkalommal kéne odafigyelnünk rájuk?”- Szociopata náci. Cionista hazugsággyár!

    • Reszlet a Hamasz Charta- jabol,
      a zsidok gyilkolasara valo felszolitason- kivul-
      ” A 3 monoteista vallas bekes
      egyutt elese- CSAK AZ ISZLAM
      URALMA ALATT LEHETSEGES”
      Hogy oda ne…
      A ” bekes uralom ” alatt,mikor a
      zsidok es a keresztenyek kulon
      gyezijat- fejadot fizettek,amikor
      ki kellett terniuk a moszlem elott…
      Ez a ” bekes uralom” uzott el
      860.000 zsidot az iszlam orszagaibol,akik- puszta eletuket mentven- mindenuket
      otthagytak,pedig Irakban pl.mar 2000 eve eltek.
      A kis Izrael befogadta oket,fiait.
      Az arab allamokban ” nincs hely” a ” szegeny palesztinok” nak.
      Igaz, mar van ” palesztin” allam-
      Jordania- lakossaga- 80%- a-
      Izrael teruletenek 3- szorosan.
      Miert kendozi el on- amit onok valoban akarnak?
      Palesztinat- Izrael- helyett?
      Nem fog sikerulni, akkor sem.
      ha a ” hasznos idiotak” az uton
      levo Eurabiaban- meg nem ertik- hogy Izrael nem csak magaert harcol.

      • A Tóra-zsidóság mind a mai napig hűséges marad hitéhez. A cionisták azt akarják, hogy a világ elhiggye, hogy ők az egész zsidó nép képviselői. Ez hamis! A zsidó nép soha nem választotta őket vezetőjüknek.

        A cionisták sok jó szándékú zsidó embert megtévesztettek terrorral, trükközéssel és hamis propagandával. Rendelkezésükre áll egy szinte általánosan alárendelt média használata. Aki megpróbálja kritizálni őket, az a megélhetését, és időnként az életét is veszélybe sodorja.

        A média elsötétülése és a terrorhoz való könnyű igénybevétel ellenére azonban az egyszerű igazság megcáfolhatatlan marad: A ZSIDÓ HIT ÉS A TÓRA TÖRVÉNY SZERINT A ZSIDÓNÉPNEK TILOS SAJÁT ÁLLAMOT VÁRVA A MESSIANIKUS KORSZAKÁRA!

        A Teremtő több ezer évvel ezelőtt adta nekünk a Szentföldet. Mégis, amikor vétkeztünk, elvette, és száműzetésbe küldött minket. Azóta az a feladatunk, hogy várjuk, hogy elküldje a Messiást. Abban az időben egyedül a Teremtő fog össze minket, és kihoz minket a száműzetésből, anélkül, hogy bármely emberi lény felemelné a kezét vagy egy szót sem szólna. Hasonlóképpen egyetemes békét teremt az egész emberiség között, és mindenki jóakarattal szolgálja majd Őt.

        Egyes vallásos zsidók, akiket megzavar a cionista propaganda, bibliai verseket idéz, amelyek szerint Isten Izrael fiainak adta a Szentföldet. Sajnos figyelmen kívül hagyják azokat a verseket, amelyek azt mondják, hogy a mi bűneink miatt vette el. Továbbra is figyelmen kívül hagyják azokat a próféciákat, amelyek kifejezetten isteni, nem emberi folyamatként írják le az utolsó száműzetés következtetését.

        A Teremtő megparancsolta minden zsidónak, hogy kövesse a béke útját, és legyen hűséges ahhoz az országhoz, ahol él.

        A Tóra igaz zsidósága türelmesen várja a messiási megváltást. Semmi közük semmiféle pszeudo „zsidó államhoz” és annak más népek elleni agressziójához. Mélyen együttérznek a palesztinok helyzete iránt, akik a legtöbbet szenvedtek a cionizmus hamis tanításai és barbár cselekedetei miatt. A cionista állam nem zsidó állam. Csak a cionisták felelősek tetteikért. Az autentikus zsidóság ellenezte és továbbra is ellenezni fogja ennek az istenkáromló államnak a létezését.

        nkusa.org

        • Erdekes,hogy a Koranban is irva van,hogy Izrael a zsido nep foldje.
          Ez azonban nem akadalyozta meg a hithu muszlimokat, hogy probaljak a kozottuk elo zsidokat ugy Palesztinaban
          ( gyilkolasok Hebronban,Cfaton es masutt 1926,1929) .kiirtani
          Tudott teny,hogy Hadzs Amin el Husseini- Jeruzsalem muftija- Hitlerhez menekult,segitseget kerve hozza.
          ” A teremto megparancsolta minden zsidonak,hogy kovesse a beke utjat es legyen huseges ahhoz az orszaghoz,melyben el.:
          Ertem,
          EZERT VOLT A FARHUD, A POGROM AZ IRAKI ZSIDOK GYILKOLASA1941- ben,pedig mar 2000 eve voltak huseges allampolgarok.
          Ezert volt a Dreyfuss per 1882- ben Parizsban, ahol a zsido tisztet,Dreyfusst hazaarulassal vadoltak es szamuztek. Csak evek multan derult ki,hogy nem o,hanem egy Eszterhazi grof volt a vetkes.
          Tudott teny,hogy ez a per
          ( es az ukran es orosz pogromok) inditottak el a
          cionista mozgalmat.
          Igaz,hogy mar regebben is probalkoztak,sajnos,sikertelenul.
          Ismert teny pl, hogy Dona Gracia Naszi a 15,ik szazadban elt zsido uzletasszony foldeket vett
          Tiberiason,Cfaton es masutt,letelepiteni uldozott zsido testvereit.
          A Cionizmust egy mondattal lehet meghatarozni- ” Segits magadon,az Isten is megsegit.”
          Az on mellebeszelese- maszlag.
          Akiket idez, foleg az ultra vallasosak ( szatmar), nem a tobbseg ( nemzeti vallasos) akik oroszlan reszt vallalnak a hadseregben, orszagepitesben.
          Mivel mi- nem csupan vallas,hanem NEP vagyunk.
          Ezt igazolja a tobb ezernyi archeologiai reliqvia az Elso es Masodik Szentely
          korabol( heberul- szent haz,otthon) melynek egy reszet probaltak ” eltuntetni” mikor egy mecset epitesenel tobb tonnanyi
          homokot szortak ki.
          3 evig szitaltak onkentesek
          a homokot, nem hiaba.
          A zsido allamisagrol szol
          Titusz diadalive is Romaban.
          A Tora igaz zsidosaga azok, akik Izrael profetainak jovendoleseit kovetik,pl. Ezekiel( 37) aki
          megjovendolte a „szaraz csontok ” eletre keleset,es
          nepe visszatereset.