Három zsidó turistát bántalmaztak, miközben Tenerifén nyaraltak.
Miután a múlt héten a Kanári-szigetekre utaztak túrázni, a Londonból érkezett zsidó turisták, úgy döntöttek, hogy meglátogatják Playa de las Américas üdülőhely egy olyan területét, ahol bárok és éjszakai klubok vannak.
David elmondása szerint, amint megérkeztek, rájött, hogy a környék lepukkant, ahol csak a szórakozóhelyek promóterei, prostituáltak és drogdílerek lézengenek.
„Egy ember odajött hozzánk, és látta, hogy a barátom kipát visel. Megkérdezte, hogy Izraelből jöttünk-e.
Mondtuk, hogy nem, és megpróbáltunk elhaladni mellette és továbbmenni”.
Ekkorra Stephen, a trió egyetlen kipát viselő tagja már levette azt, hogy elkerülje a feltűnést.
Amikor azonban visszasétáltak ugyanarra a területre, a férfiak ismét követni kezdték őket, és „érdeklődve” kérdezgették, hogy Izraelből jöttek-e.
„Éppen a parkoló felé sétáltunk, amikor a semmiből két fickó jelent meg. Azt kezdték kiabálni, hogy
szeretitek a csecsemők megölését? Szeretitek Izraelt?
Megdöbbentem, de nem féltem” – emlékezett vissza Judah.
„A barátom azt mondta: ‘nem, én keresztény vagyok’. A fickó az arcába vágott, és megkérdezte, hogy szereti-e a gyerekgyilkosságokat. A barátom ismét azt mondta, hogy ő keresztény, mire a fickó arcon ütötte [őt]” – mesélte David.
A férfiak nem tudták megakadályozni a támadást, mert az a semmiből jött.
„Miközben az egyik beszélt hozzám, a másik megütötte az arcom”
– mondta Judah.
„Megpróbáltam ökölbe szorítani az öklömet, hogy válaszoljak, de ő megint megütött. Aztán a földre estem, és miközben megpróbáltam felállni, újra elestem”.
Annak ellenére, hogy David segítségért kiabált, a közeli bárok előtt álldogáló férfiak nem segítettek nekik.
Isaac Benzaquén, a spanyolországi zsidó közösségek szövetségének elnöke nemrég közölte, hogy az október 7-i támadást követően az ország történetében soha nem látott mértékben nőtt az antiszemitizmus.
„Az Izrael elleni tüntetések, az izraeli zászlók elégetése, az Izraelt gyilkosnak, népirtónak és egy tervezett etnikai tisztogatás szerzőjének nevező kiáltványok, ahogyan azt Ione Belarra [szociális jogokért felelős] miniszter többször is megismételte, felszították a hangulatot a spanyol zsidó közösség ellen, ahogyan azt többek között Melillában, Barcelonában és Madridban is láthattuk” – írta a zsidó közösség.