Az izraeli hadsereg (IDF) közlése szerint a Hamász tizennégy izraeli és három külföldi túszt adott át a Vöröskeresztnek.
A szabadon engedettek között van a nyolcéves Ella és a 15 éves Dafna is, akiket egy határmenti kibucból raboltak el a palesztin terroristák.

A négynaposra tervezett tűzszünet pénteki kezdete óta ez már a harmadik túszcsoport, amelyet a Hamász átadott a Vöröskeresztnek.

Pénteken tizenhárom, szombaton pedig tizenhét – köztük a 18 éves Noga Weiss-t, aki magyar állampolgársággal is rendelkezik – túszt engedtek el.






Hála Istennek!
Remélhetőleg ez volt életük legnagyobb kalandja.
Remélhetőleg soha többé nem éri őket más tragédia, és ezt a traumát képesek lesznek feldolgozni, hogy ép felnőttek lehessenek.
Erre bátorkodtam célozni.
Istennek hála!
Remélem az összes túsz kiszabadul végül!