Ajvé: ismeretlen elkövetők Dávid-csillaggal jelölték meg német zsidók otthonait

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Ismeretlenek Dávid-csillagot festettek egy berlini lakóházának bejárati ajtajára. A rendőrség nyomozás indított.

Egy helyi lakos dokumentálta a graffitit, majd feljelentést tett a rendőrségen. Az információk szerint a Dávid-csillagot még csütörtök este kenték az ajtóra. A rendőrség feltételezése szerint politikai indíttatású cselekmény történt.

„Ez a legrosszabb emlékeket idézi fel, különösen Németországban”

– írta az izraeli nagykövetség az eset kapcsán.

Anna Staroselski on X (formerly Twitter): "Berichte aus der jüdischen Community in Berlin. Gestern wurden private Wohnhäuser, in denen Jüdinnen/ Juden leben, mit Davidsternen markiert. pic.twitter.com/ZeL4Uw93sC / X"

Berichte aus der jüdischen Community in Berlin. Gestern wurden private Wohnhäuser, in denen Jüdinnen/ Juden leben, mit Davidsternen markiert. pic.twitter.com/ZeL4Uw93sC

A náci alatt Dávid-csillaggal jelölték meg a zsidók által lakott épületeket. A rendőrség nem adott tájékoztatást arról, hogy a most graffitikkel lefestett lakóházban laknak-e zsidók vagy sem.

Zsidóként nagyobb biztonságban éreztem magam Budapesten, mint otthon Amerikában

Az egész világ sokat tanulhat az Önök politikai vezetőitől, embereitől és értékeiből. Köszönöm! – üzeni a magyar embereknek Bryan Leib, a CASEPAC ügyvezető igazgatója.

“Ajvé: ismeretlen elkövetők Dávid-csillaggal jelölték meg német zsidók otthonait” bejegyzéshez 7 hozzászólás

  1. Az emberiség nem tanul a múltjából! főleg, ha nem is tanítják az iskolákban. Most nem nácizmusnak hanem muzulmán dzsihádnak fogják hívni.

  2. A nácizmus, iszlám dzsihád formájában visszatért Európába. Ha ettől nem ébrednek fel, akkor mitől?

    • Semmi sem ébreszti fel őket. Európa dodócivilizációvá vált. Ahogy annak idején Mauritiuson a dodók, ezek a galamb ősöktől a ragadozók hiánya és a talajszinten bőségben elérhető táplálék miatti jólétben röpképtelenné fajzott esetlen madarak érdeklődéssel nézték, ahogy az oda vetődött éhes tengerészek egymás után ölik le társaikat és türelmesen várták a sorukak, míg végül néhány évtized alatt a teljes fajt kiirtották, ugyanúgy vannak európa népei is. Mondjuk a dodók legalább nem üzentek a zebráknak, hogy szerintük nem demokratikus és aránytalan az elragadott borjakért cserébe alkalomadtán fejberúgni az oroszlánt és ezért tiltakozásukat fejezik ki.