A Trump azt állította, hogy Netanjahu nem segített Amerikának az iráni Iszlám Forradalmi Gárda parancsnokának, Kasszem Szolejmáninak 2020-as kiiktatásában, de később mégis megpróbálta learatni a dicsőséget érte.
„Soha nem felejtem el, hogy Bibi Netanjahu cserbenhagyott minket”
– mesélte Trump.
„Szóval csalódottak voltunk. Nagyon csalódottak, de mi magunk végeztük el a munkát, ami abszolút precíz, nagyszerű, gyönyörű munka volt. És akkor Bibi megpróbálta learatni a dicsőséget érte. Ettől nem éreztem túl jól magam, de ez rendben van” – tette hozzá.
Izrael jelenlegi Hamász elleni háborúját kommentálva a volt elnök utalt arra, hogy ez azért történt, mert a 2020-as amerikai választásokat „elcsalták”.
„Ha a választásokat nem csalják el, senkinek sem jutott volna az eszébe Izraelt megtámadni”
– mondta Trump.
Amíg Trump volt az elnök, addig Netanjahuval közel álltak egymáshoz. 2021 decemberében azonban Trump interjút adott Barak Ravidnak, amelyben elkezdte szidni Netanjahut. A volt elnöknek nem esett jól, hogy Netanjahu volt az egyik első vezető, aki gratulált Joe Bidennek a választási győzelme után.
„Azóta nem beszéltem vele”
– mondta Trump Netanjahuról.
„B@ssza meg” – tette hozzá.





Quid pro quo – játékszabály a diplomáciai kapcsolatokban …Kétségtelen Donald Trump 45.USA Elnök és a Republikánus-adminisztráció kormányföje csalódást okozott az amerikai választópolgároknak 2020-ban az elveszitett kormányhatalom megtartásában – de megerösitette Trump elnök népszerüségét mindenhol és a reményt a 2024-es választás megnyerésében – ha öméltósága nyeri meg , nehéz történelmi feladat elött áll felbolydult világunkban … Lehetetlen választ adni arra , ha Donald Trump úr nyerte volna meg a választást 2020-ban akkor hogyan alakult volna a történelem ?! … Sejthetö,hogy azon hatalmi erök amely hátterében az emberiség sorsa és végzete függ terveikben a szándék a jelenlegi világválság elökészitése áll a civilizációk összecsapásában … Mig van élet , van remény …