A harmadik világháború veszélyére hívta fel a figyelmet Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedd este, a 80. Golden Globe filmes díjátadó gálán bemutatott videóüzenetében — jelenti a Newsweek.
„Az első világháború milliók életét követelte. A második világháború több tízmilliót követelt. Nem lehet harmadik világháború. Ez nem trilógia”
– mondta az ukrán vezető.
Zelenszkij azt mondta a közönségnek, hogy „már most világos, ki fog győzni”, hozzátéve, hogy a „a széljárás fordul”, bár a háborúnak „még nincs vége”.
„Meg tudom mondani, ki volt a legjobb az előző évben. Önök voltak a szabad világban, akik összefogtak a szabad ukrán nép támogatása körül” – mondta az összegyűlt hollywoodi sztároknak.
Zelenszkij számos kulturális eseményen megjelent, hogy az ukrajnai háború előrehaladásáról beszéljen, többek között a 2022. április 3-i Grammy-díjátadón, a következő hónapban a cannes-i filmfesztiválon és a 2022. június 24-i brit Glastonbury fesztiválon.
Október 13-án Alekszandr Venediktov, az orosz Biztonsági Tanács titkárhelyettese a TASZSZ szerint, a nukleáris feszültségek fellángolásakor mondta azt, hogy ha Ukrajnát felvennék a NATO-ba, „egy ilyen lépés garantáltan a harmadik világháborúhoz vezető eszkalációt jelentené”.





Íme egy gyenge színészecske és egy FELELŐTLEN politikus. Vonulj vissza!
Én azokat az ukránokat tisztelem akik otthagyták az országot és nem hajlandók utolsó ukránként meghalni az USA – ért.