Hitlerhez hasonlította Orbánt a Trump-ellenes amerikai republikánus szervezet

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Reflektálva Orbán Viktor csütörtöki szerepeltetésére és beszédére az amerikai konzervatív konferencián, a CPAC-n, videót tett közzé az egyik legjelentősebb amerikai republikánus szervezet, a The Lincoln Project – írta meg a Magyar Hang.

A The Lincoln Project saját megfogalmazása szerint annak érdekében tevékenykedik, hogy a Republikánus Párt elszakadjon Donald Trump korábbi elnök személyétől és visszataláljon a gyökereihez. A republikánus szervezet a 2020-as elnökválasztás alkalmával is Trump megválasztása ellen foglalt állást, és Joe Bident támogatta.

A Magyar Hang cikkje szerint a The Lincoln Project szervezőit meglehetősen felbosszanthatta Orbán Viktor szerepeltetése a CPAC-n, ugyanis egy videót tettek közzé szombaton a Facebook és a YouTube-on, melyben Adolf Hitler egyik beszédéből idéznek, és azt hasonlítják Orbán Viktor Tusványoson elhangzott beszédéhez.

A szervezetnél a magyar miniszterelnök CPAC-beszédéről az jutott az eszükbe, hogy „a náci eszmék ismét felbukkantak Amerikában a Republikánus Párt álcája alatt.

Most rajtunk a sor, hogy harcoljunk ellenük, ahogyan egykor szüleink, nagyszüleink és dédszüleink tették”

– írták.

A Lincoln Project Hitler Mein Kampfjából idéz a videóban, miszerint:

„A természet nem tűri a gyengébb egyedeknek az erősebbekkel való közösülését, és még kevésbé engedi meg, hogy magasabb rendű faj az alacsonyabb rendű fajjal olvadjon egybe…”.

Ezt állították párhuzamba Orbán Viktor minapi tusnádfürdői beszédével, melyben a magyar kormányfő úgy fogalmazott, hogy

„Ezért harcoltunk mindig: egymással hajlandóak vagyunk keveredni, de nem akarunk kevert fajúvá válni.”

A Magyar Hang eredeti teljes cikke itt olvasható.

Orbán: Előfordul, hogy néha félreérthetően fogalmazok

A fajok keveredésével is foglalkozó tusványosi beszéde óta Orbán Viktor első nyilvános programja Bécsben volt, ahova Karl Nehammer osztrák kancellár meghívására érkezett.

“Hitlerhez hasonlította Orbánt a Trump-ellenes amerikai republikánus szervezet” bejegyzéshez 1 hozzászólás

  1. Aki a csúti ramszesszel haverkodik, az bukik. Trump is alighanem.
    A Repek csak azért engedték Trumpot az élre 2016-ban, mert sok pénzt hozott, és mert papírforma szerint Clintonné volt a nagy esélyes. Senki sem akart annyira jelölt lenni, mint Trump. A többi nem akart vesztes lenni, de valakit csak muszáj volt indítani. Nagy meglepetésre Trump nyert.
    Csakhogy 2024 más tészta lesz. Idén ősszel kongresszusi választások lesznek, kicserélődhet a teljes Képviselőház, és a Szenátus mandátumainak kb. egyharmada is választás tárgya. Biden népszerűtlen, az alelnöke műmájer, Pelosit a férje viselt dolgai miatt is utálják. Jó eséllyel tarolni fognak a Repek.
    Akkor pedig a Rep jelölt lesz a nagy esélyes az elnökségre, és nem Trump lesz a jelölt. Mert biztosra akarnak majd menni, és nekik fog állni a zászló. Szó se lehet majd aggastyánokról többé, Amerikának elege van a gerontokráciából. A győzelemhez egy fiatalabb, agilisabb, lehetőleg félig hispán jelöltet kell majd állítsanak, vagy olyan angolszászt, akinek a neje vagy hispán, vagy zsidó. Meg fogják találni.