Az ukrán fegyveres erők oldalán harcolva meghalt egy volt brit katona – írta meg a BBC.
Jordan Gatley márciusban hagyta ott a brit hadsereget, hogy Ukrajnába menjen harcolni.
A férfi a keleti Szeverodonyeck városáért folytatott harcban halt meg.
A brit külügyminisztérium közölte, hogy „támogatja az Ukrajnában elhunyt brit férfi családját”.
Gatley édesapja egy Facebook-bejegyzésben azt írta, hogy Jordant a frontvonalon, a város védelme közben lőtték meg halálosan, és pénteken értesültek a haláláról.
Azt írta, hogy fia „alapos megfontolás után” ment Ukrajnába segíteni.
A BBC úgy tudja, hogy Gatley a brit hadseregben szolgált lövészként az Edinburgh-i harmadik zászlóalj kötelékében, és márciusban szerelt le, hogy Ukrajnába utazzon.





Ez van.Ki kardot ragad kard által vész el.
Ez Putyinra is érvényes?
Gondolom te az a fajta ember lehetsz, ha megtámadnák a hazádat akkor az elsők között lennél aki feladná az agresszor elleni ellenállókat.
Volt értelme? Szolgálni az amerikai pénzemberek érdekeit a világ másik felén, és meghalin érte? Ettől most Rothschildnek kicsivel több pénze lesz? Rosszul döntött, sajnálom. Sosem szabad a médiából ömlő információknak hinni.