Zelenszkij: Napi 50-100 ukrán katona esik el

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Ukrajna naponta 50-100 emberéletet veszíthetnek keleten – mondta Volodimir Zelenszkij elnök vasárnapi sajtótájékoztatóján.

Zelenszkij nem fejtette ki bővebben, de a megjegyzések úgy tűnik, hogy a katonai veszteségekre utalnak, és jelzik, hogy milyen hevesek a harcok keleten – írja a BBC News.

Az orosz erők fokozták kísérleteiket a keleti donbászi régió városainak elfoglalására, elsősorban Szeverodonyeck városára összpontosítva.

A brit védelmi minisztérium (MOD) legfrissebb hírszerzési jelentésében azt állítja, hogy a háború első három hónapjában Oroszország valószínűleg hasonló számú halálos áldozatot számlál mint a Szovjetunió a kilenc évig tartó afganisztáni háborúja során.

A magas – a donbászi offenzívában tapasztalt – áldozatok száma a rossz alacsony szintű taktika, a korlátozott légi fedezet, a rugalmasság hiánya és „a kudarcot megerősíteni kész parancsnoki megközelítés” kombinációjával magyarázható – állítja a brit hírszerzés.

A Szovjetunió legalább 15 000 katonát vesztett az afganisztáni konfliktusban, miközben megpróbálta támogatni a kommunista kormányt. A háború véres patthelyzetbe torkollott, és a Szovjetunió összeomlásának egyik tényezőjeként tartják számon.

Fotó: Ukrán katonák a környéken elesett orosz katonák halottas zsákban elhelyezett holttestét rakják be egy hűtőkocsiba egy kijevi pályaudvaron 2022. május 13-án. /MTI/EPA/Szerhij Dolzsenko

Amikor egy atomhatalom háborút veszít

Még a legharciasabb ex-pacifista is tisztában van vele, hogy nemhogy Párizst nem fogjuk feláldozni Bilhorod-Dnyisztrovszkijért, de még Pornóapátit sem. Robert C. Castel elemzése.

Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem jelenítünk meg hirdetéseket.

“Zelenszkij: Napi 50-100 ukrán katona esik el” bejegyzéshez 3 hozzászólás

  1. Ha az fganisztánban szenvedett veszteség mértéke az orosz veszteség..akkor az ukrán haderő jelentése szerint 30 ezeres orosz vesztesége túlzó?

  2. Már amennyiben Zelenszkíj igazat szól. Ámbár Bismarck szerint sosem hazudnak annyit, mint választások előtt, háború alatt és vadászat után ….

  3. …és ezen katonák szülei nem koncolják fel Zelenszkijt, aki a darálóba küldte őket amerikai érdekből?