Szerintük 600-800 ezer katonára lenne szükség Ukrajna legyőzéséhez.
A jelenleg Ukrajnában harcoló katonai magánvállalat harcosai a Wagner egyik Telegram-csatornáján keresztül üzentek az orosz döntéshozóknak:
„Mozgósítás kell, különben elveszítjük a háborút. Ukrajna legyőzéséhez 600-800 ezer emberre van szükségünk”
– írták.
„Aki azt mondja, hogy a modern hadviselésben nincs szükség sok emberre, az csak hülyeségeket beszél.
Bármennyi nagy pontosságú fegyverrel is rendelkezünk, a gyalogság elengedhetetlen”
– tették hozzá.
A Wagner-zsoldosok bejegyzése a héten Oroszországban fellángoló vita közepette került közzétételre, amely arról szólt, hogy Oroszországban rendeljenek-e el általános mozgósítást vagy sem.
A Kreml szóvivője korábban cáfolta, hogy mozgósításra készülnének.






Felettébb hihető sztori, hogy orosz zsoldosok a frontról nyilvános Telegram csatornán keresztül üzengetik Putyinnak, hogy mindjárt elvesztik a háborút.
Lehet hogy igazuk van. Ehhez a fajta hadviseléshez biztosan több ember kell.
Ez nem Szíria. Itt nem lehet mindent szétlőni. Utána meg elfoglalni a romokat.