Az Ukrajna ellen orosz invázió nyomán máris tömegesen menekülnek az emberek autóval, kerékpárral, gyalog és vonattal. A háborús szenvedés valósága órákon, napkon belül utat tör a mi valóságunkba is. Robert C. Castel gondolatait a Facebook-on osztotta meg.
A háborúnak számtalan káros következménye van.
Ugyanakkor van legalább egy haszna is.
A képessége arra, hogy az arcunkba ordítsa, hogy a királynak nincs ruhája.
Ez igaz a migráció kérdésére is.
Az ukrán válság képeit még nem sikerült a média narratíva-bűvészeinek átmasszíroznia.
A meztelen valóságában láthattuk, hogy milyen is egy valódi menekültáradat.
Nők, gyerek, idős férfiak, családok.
Nem huszonéves fiatal férfiak cigarettázó, mobiltelefonozó tömege. Talán gazdasagi migránsok, talán szerencsét próbálni jöttek egy jobb élet remenyében. Legitim emberi vágy, de azért nem kell őket menekülteknek hazudni. Ne űzzünk gúnyt a valódi menekültekből.
Mert aki a valódi életveszély ellen menekül, az nem egyedül jön, hanem a családjával.
Ha valódi mensch, akkor a családja jön nélküle, ő pedig ott marad harcolni, hogy legyen hová visszatérniük.
Érdemes ezeket a képeket az emlékezetünkbe vésnünk mert a harcok végén ott várnak ránk a narratíva-bűvészek a megszokott, régi hazugságaikkal.
Mintha semmit sem láttunk volna.
Robert C. Castel összes cikkét elolvashatja itt.





A magyarok fogják segíteni az Ukraineból menekülőket, akik WALODI MENEKÜLTEK és akik nem GAZDASÁGI MIGRÁNSOKK?
majd a civilek, mint minden esetben ezidáig
Miről beszélsz? Honnan hadoválsz és miért? Volt balkáni háború, Magyarország tízezrével fogadott be onnan menekülőket. szégyelld magad, nyomorult troll…
Miről beszélsz? Honnan hadoválsz és miért? Volt balkáni háború, Magyarország tízezrével fogadott be onnan menekülőket. szégyelld magad, nyomorult troll…
2015-ben is gyerekek jöttek.
1.80 magas, szakállas, 11 éves gyerekek.
az „igazi migráció” eredete, csakhogy takonygerinc Castel úr se űzzön gúnyt a valóságból
https://youtu.be/qp4YV5WJysw
Rot úr,
Ha én most ugyanebben a hangnemben válaszolok az édesszülével, a ravatallal és a döglött majom vonójával, akkor az úgy jó lesz?
csak az igazat mint ahogyan én is tettem és akkor rendben vagyunk…
a cikkekben pediglen nem csak a hazugsagot érdemes kerülni hanem a hamis egyoldalúságot is
javaslom a videó megtekintését
további szép napot
Rot ur,
En nem ertem mifele erv ez a film.
Mindenhonnan jottek valodi menekultek, eppen ugy mint gazdasagi migransok.
Tovabba jottek haborus bunosok is.
Ebben Magyarorszag semmiben sem kulonbozik Izraeltol vagy Ruandatol.
Mindharom helyen lattam mindharom kategoriat.
Nem ertem, hogy mibol fakad ez a nagy felhaborodas.
ha valódi tapasztalatokat élt meg akkor még nem szégyen kiegészíteni a cikket, mert a jelenlegi formájában csak egyoldalú és hamis hangulatkeltés
Mi is az egyoldalu benne?
Tessek mar konkretumokban beszelni.
Meg nem szegyen.
Ennyi gyalazkodas utan sem.
„valódi” menekült áradatról ír mintha ismeretlenül bármilyen fogalma lenne idegen emberek exodusáról…
hogy ez mennyire buta és torz nézőpont bizonyítják azok a fekete „fiatal mobiltelefonozó férfiak” akik a harkovi egyetemről voltak kénytelenek elmenekülni
https://uploads.disquscdn.com/images/55165b610ab82e6679a0da9141866e69b80374c447cba12093eddfa1e4f7d0df.jpg
szép estét
Nyilván az életben nem akadt még a kezedbe hiteles statisztika arról, hogy a főként muszlim szerencsevadászok milyen szinten borították fel a hozzád hasonlóan lebegő lelkű szerencsétlen nyugat-európai polgárok életét. Szeretnél emberölési, vagy nemi erőszak adatokat olvasgatni?
Nyilván az életben nem akadt még a kezedbe hiteles statisztika arról, hogy a főként muszlim szerencsevadászok milyen szinten borították fel a hozzád hasonlóan lebegő lelkű szerencsétlen nyugat-európai polgárok életét. Szeretnél emberölési, vagy nemi erőszak adatokat olvasgatni?
És innen úgy teleportáltak a magyar határra?