Menekültek és gazdasági migránsok

A Neokohn főmunkatársa, Izraelben élő biztonságpolitikai szakértő.

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Az Ukrajna ellen orosz invázió nyomán máris tömegesen menekülnek az emberek autóval, kerékpárral, gyalog és vonattal. A háborús szenvedés valósága órákon, napkon belül utat tör a mi valóságunkba is. Robert C. Castel gondolatait a Facebook-on osztotta meg.

A háborúnak számtalan káros következménye van.

Ugyanakkor van legalább egy haszna is.

A képessége arra, hogy az arcunkba ordítsa, hogy a királynak nincs ruhája.

Ez igaz a migráció kérdésére is.

Az ukrán válság képeit még nem sikerült a média narratíva-bűvészeinek átmasszíroznia.

A meztelen valóságában láthattuk, hogy milyen is egy valódi menekültáradat.

Nők, gyerek, idős férfiak, családok.

Nem huszonéves fiatal férfiak cigarettázó, mobiltelefonozó tömege. Talán gazdasagi migránsok, talán szerencsét próbálni jöttek egy jobb élet remenyében. Legitim emberi vágy, de azért nem kell őket menekülteknek hazudni. Ne űzzünk gúnyt a valódi menekültekből.

Mert aki a valódi életveszély ellen menekül, az nem egyedül jön, hanem a családjával.

Ha valódi mensch, akkor a családja jön nélküle, ő pedig ott marad harcolni, hogy legyen hová visszatérniük.

Érdemes ezeket a képeket az emlékezetünkbe vésnünk mert a harcok végén ott várnak ránk a narratíva-bűvészek a megszokott, régi hazugságaikkal.

Mintha semmit sem láttunk volna.

Papírfétis és az egypólusú világrend fedezet nélküli csekkjei

Ha az elrettentés kudarcot vall Ukrajnával kapcsolatban, mi a garancia arra, hogy működni fog Ukrajnától nyugatabbra?

Robert C. Castel összes cikkét elolvashatja itt.

“Menekültek és gazdasági migránsok” bejegyzéshez 15 hozzászólás

  1. A magyarok fogják segíteni az Ukraineból menekülőket, akik WALODI MENEKÜLTEK és akik nem GAZDASÁGI MIGRÁNSOKK?

      • Miről beszélsz? Honnan hadoválsz és miért? Volt balkáni háború, Magyarország tízezrével fogadott be onnan menekülőket. szégyelld magad, nyomorult troll…

      • Miről beszélsz? Honnan hadoválsz és miért? Volt balkáni háború, Magyarország tízezrével fogadott be onnan menekülőket. szégyelld magad, nyomorult troll…

    • Rot úr,
      Ha én most ugyanebben a hangnemben válaszolok az édesszülével, a ravatallal és a döglött majom vonójával, akkor az úgy jó lesz?

      • csak az igazat mint ahogyan én is tettem és akkor rendben vagyunk…
        a cikkekben pediglen nem csak a hazugsagot érdemes kerülni hanem a hamis egyoldalúságot is
        javaslom a videó megtekintését
        további szép napot

        • Rot ur,
          En nem ertem mifele erv ez a film.
          Mindenhonnan jottek valodi menekultek, eppen ugy mint gazdasagi migransok.
          Tovabba jottek haborus bunosok is.
          Ebben Magyarorszag semmiben sem kulonbozik Izraeltol vagy Ruandatol.
          Mindharom helyen lattam mindharom kategoriat.
          Nem ertem, hogy mibol fakad ez a nagy felhaborodas.

          • ha valódi tapasztalatokat élt meg akkor még nem szégyen kiegészíteni a cikket, mert a jelenlegi formájában csak egyoldalú és hamis hangulatkeltés

          • Mi is az egyoldalu benne?
            Tessek mar konkretumokban beszelni.
            Meg nem szegyen.
            Ennyi gyalazkodas utan sem.

          • Nyilván az életben nem akadt még a kezedbe hiteles statisztika arról, hogy a főként muszlim szerencsevadászok milyen szinten borították fel a hozzád hasonlóan lebegő lelkű szerencsétlen nyugat-európai polgárok életét. Szeretnél emberölési, vagy nemi erőszak adatokat olvasgatni?

          • Nyilván az életben nem akadt még a kezedbe hiteles statisztika arról, hogy a főként muszlim szerencsevadászok milyen szinten borították fel a hozzád hasonlóan lebegő lelkű szerencsétlen nyugat-európai polgárok életét. Szeretnél emberölési, vagy nemi erőszak adatokat olvasgatni?