Vizsgálatot indított Washington öt olyan tagállam ellen, amelyben megtiltották az iskolai maszkviselés kötelezővé tételét

Vizsgálatot indított az amerikai oktatási minisztérium öt olyan tagállam ellen, amelyben a helyi törvényhozás megtiltotta az iskolai maszkviselés kötelezővé tételét. Arra kíváncsi a tárca, hogy éri-e diszkrimináció a fogyatékkal élő vagy valamilyen betegségben szenvedő diákokat – jelentette hétfőn az amerikai sajtó.

Az oktatási tárca állampolgári jogi hivatala (OCR) levélben tudakolta Iowa, Oklahoma, Dél-Karolina, Tennessee és Utah államok iskolavezetőitől, hogy ha nem tehetik kötelezővé a maszkviselést, akkor más módon meg tudják-e védeni a diákokat, különösen a fogyatékkal élőket a koronavírus-fertőzéstől.

A hivatal szerint ha az iskolák nem tehetik kötelezővé a maszkviselést, akkor akadályoztatva lehetnek abban, hogy törvényi kötelezettségüknél fogva biztosítsák az egyenlő bánásmódot és oktatási feltételeket a fogyatékkal élő diákoknak, akik fokozottan ki vannak téve a megbetegedés veszélyének.

Arizona, Arkansas, Florida és Texas ellen egyelőre azért nem indítottak vizsgálatot, mert bár ezek az államok is megtiltották az iskolai maszkviselés kötelező tételét, egyelőre nem alkalmazzák a törvényt – tette hozzá a hivatal a levélben.

Miguel Cardona oktatási miniszter magyarázatként közölte: szülők fordultak azzal a panasszal a tárcához, hogy a maszkviselés kötelezővé tételének tilalma veszélyezteti fogyatékkal élő gyerekeiket, és nem biztosít nekik egyenlő feltételeket a személyes részvétellel folyó tanulásban.

A félelem életben tartása

Sok oltatlan embernek téves elképzelései vannak az oltás mellékhatásairól, de nem tévednek, amikor azt mondják a közvélemény-kutatóknak, hogy a vírus veszélyeit eltúlozták és politikai célokra használták fel.