A Bild című német lap vérfagyasztó képekkel illusztrált írást közölt a hamburgi iszlamisták felvonulásának kapcsán.
Bár látszatra neonácik felvonulásának tűnt, valójában a betiltott Hizb-út-Tahrir (HuT), illetve egyik fedőszervezete tagjai meneteltek katonás rendben Hamburgban.
A HuT-t 1953-ban alapította Muhammad Taqi al-Din al-Nabhani palesztin vallásoktató. Eredetileg a Muszlim Testvériséghez állt közel a szervezet, később azonban saját ideológiát dolgozott ki a kalifátus-államról, amely a bukott Oszmán Birodalomtól eltérően a sáriát tenné meg az állam alapjának.

Mivel tagszáma alacsony volt, nem annyira az erőszakra, inkább a katonaságon és a politikán belül elfoglalt kulcspozíciók révén kívánták létrehozni a kalifátust. Tucatnyi országban létesítettek tagszervezeteket, így Közép-Ázsiában és Európában is. A legtöbb arab országban a HuT-t betiltották. tagjait üldözték. Bár a ’90-es években Irakban Szaddám Huszeint lehetséges kalifának látták, ott is üldöztetés volt a sorsuk. A sikertelenség a szektákban megszokott vitákhoz és szakításokhoz vezetett, míg végül feladták az erőszakmentességet, és az öngyilkos merényleteket is elfogadták eszközként. A fő programponttá Izrael megsemmisítése vált, ami a nyilvános tüntetéseken eredményes tagtoborzással járt. A legnagyobb befolyására Nagy-Britanniában tettek szert, bár a belső viták és hasadások ott sem maradtak el.
A hálózat tagjai nyílt propagandát folytatnak az Al-Kaida érdekében, Abu Hamza nevű prédikátoruk pedig a dzsihádra és a zsidók, a „keresztesek” és a hitetlenek megölésére hív fel. Ennek a hálózatnak a tagjai ölték meg késekkel Lee Rigby brit katonát Londonban, 2013. május 22-én, a nyílt utcán.
Később újabb és újabb neveken működtek azok a brit dzsihadisták szervezeteként, akik Szíriában az Iszlám Államhoz csatlakoztak. Az ISIS évek alatt véghezvitte, amihez a HuT-nek évtizedek sem bizonyultak elegendőnek: több nagyvárost vont az ellenőrzése alá, bevezette a sáriajogot, és több mint ötmillió embert hajtott uralma alá. Nem csoda, hogy több dzsihadista-csoport felesküdött az ISIS-nek, míg a HuT az árnyékban maradt.
Németországban 2003-ban betiltották a HuT-t, ami a szektaszerű és elitista zárkózottság mellett az egyik fő oka annak, hogy nem tudta a fiatalokat megszólítani. Szövetségesekre talált viszont az NPD neonácijai között, a zsidógyűlölet közös talaján. Emiatt még a kalifátus, mint cél is háttérbe szorult.
Legközelebb 2009-ben lépett a szervezet a nyilvánosság elé: újfent Gáza volt erre az indíték. Több német városban nagyobb létszámmal tartottak Izrael-ellenes tüntetéseket, mint 2021-ben. Ügyes fellépésükkel azt a benyomást keltették, mintha ők szervezték volna a tüntetéseket. Bár sok tüntető török, palesztin, libanoni és más zászlókat lengetett, a HuT antiszemita jelszavai egyesítették őket.
A következő években megint változtattak a stratégián: a militáns külsőségekről, a fekete egyenruháról lemondva barátságosabb arcot mutattak. Főleg Berlinben, a gyalogoszónákban osztogattak röplapokat az „iszlámellenesség” és a rasszizmus ellen. A katonás külsőségeket „Muszlim interaktiv” néven vitték tovább. A siker azonban elmaradt. A pénteki frankfurti tüntetésen ugyanazokat a jelszavakat („Gyerekgyilkos Izrael!”) kiabálták, mint amiket a török vallási hatóság, a Diyanet terjesztett, alig csatlakoztak a nézelődők közül, és továbbra is be vannak tiltva Törökországban.
A Twitteren és az Instagramon azonban olyan képet tudtak mutatni magukról, mintha sokan lennének és militánsak.
A felvonulásról videó is megtekinthető a Bild oldalán.





” I den blindas rike är den enögde kungen ” / Niccolo Machiavelli /
Én már semmin nem vagyok képes meglepődni, SAJNOS.
Nincsen itt semmi baj- csak jó újságot kell olvasni: ALEXANDER NEUBACHER, Der Spiegel
„Németországnak kettős migrációs problémája van: túl kevesen jönnek. És túl sokan lépnek le. Valójában reggeltől estig az ellenirányú kérdésről kellene beszélnünk: hogyan érhetjük el, hogy nem kevesebb, hanem több bevándorló jöjjön Németországba? Ezt nem a multikulti-aktivisták követelik, hanem komoly szakértők, akik a gazdasággal és a társadalmi biztonsággal foglalkoznak. De van egy eszköz, ami segít az összeomlás megelőzésében: több százezer ember bevándorlása évente.
A képzetlenek is integrálhatók. A nyugdíjrendszer körülbelül minden hatodik befizetője nem rendelkezik német okmányokkal. A társadalombiztosításban részesülő külföldiek teljes munkaidőben átlagosan bruttó 2600 eurót keresnek havonta. Igen, múlt nyáron tényleg egymillió menekült élt segélyen. De minden második keresőképes embernek, aki 2015 óta Németországba jött, már van munkája.”
Alexander Neubacher es a hoza hasonlok elmezavarodott kozveszelyes orultek!!!
És akkor add hozzá a liberális nyugati média fogyasztóit is, akik a Spiegel szerű lapokból informálódnak. Szóval akkor Németország nagyobbik fele elmezavarodott…
Nincsen itt semmi baj- csak jó újságot kell olvasni: ALEXANDER NEUBACHER, Der Spiegel
„Németországnak kettős migrációs problémája van: túl kevesen jönnek. És túl sokan lépnek le. Valójában reggeltől estig az ellenirányú kérdésről kellene beszélnünk: hogyan érhetjük el, hogy nem kevesebb, hanem több bevándorló jöjjön Németországba? Ezt nem a multikulti-aktivisták követelik, hanem komoly szakértők, akik a gazdasággal és a társadalmi biztonsággal foglalkoznak. De van egy eszköz, ami segít az összeomlás megelőzésében: több százezer ember bevándorlása évente.
A képzetlenek is integrálhatók. A nyugdíjrendszer körülbelül minden hatodik befizetője nem rendelkezik német okmányokkal. A társadalombiztosításban részesülő külföldiek teljes munkaidőben átlagosan bruttó 2600 eurót keresnek havonta. Igen, múlt nyáron tényleg egymillió menekült élt segélyen. De minden második keresőképes embernek, aki 2015 óta Németországba jött, már van munkája.”
Nincsen itt semmi baj- csak jó újságot kell olvasni: ALEXANDER NEUBACHER, Der Spiegel
„Németországnak kettős migrációs problémája van: túl kevesen jönnek. És túl sokan lépnek le. Valójában reggeltől estig az ellenirányú kérdésről kellene beszélnünk: hogyan érhetjük el, hogy nem kevesebb, hanem több bevándorló jöjjön Németországba? Ezt nem a multikulti-aktivisták követelik, hanem komoly szakértők, akik a gazdasággal és a társadalmi biztonsággal foglalkoznak. De van egy eszköz, ami segít az összeomlás megelőzésében: több százezer ember bevándorlása évente.
A képzetlenek is integrálhatók. A nyugdíjrendszer körülbelül minden hatodik befizetője nem rendelkezik német okmányokkal. A társadalombiztosításban részesülő külföldiek teljes munkaidőben átlagosan bruttó 2600 eurót keresnek havonta. Igen, múlt nyáron tényleg egymillió menekült élt segélyen. De minden második keresőképes embernek, aki 2015 óta Németországba jött, már van munkája.”
Nincsen itt semmi baj- csak jó újságot kell olvasni: ALEXANDER NEUBACHER, Der Spiegel
„Németországnak kettős migrációs problémája van: túl kevesen jönnek. És túl sokan lépnek le. Valójában reggeltől estig az ellenirányú kérdésről kellene beszélnünk: hogyan érhetjük el, hogy nem kevesebb, hanem több bevándorló jöjjön Németországba? Ezt nem a multikulti-aktivisták követelik, hanem komoly szakértők, akik a gazdasággal és a társadalmi biztonsággal foglalkoznak. De van egy eszköz, ami segít az összeomlás megelőzésében: több százezer ember bevándorlása évente.
A képzetlenek is integrálhatók. A nyugdíjrendszer körülbelül minden hatodik befizetője nem rendelkezik német okmányokkal. A társadalombiztosításban részesülő külföldiek teljes munkaidőben átlagosan bruttó 2600 eurót keresnek havonta. Igen, múlt nyáron tényleg egymillió menekült élt segélyen. De minden második keresőképes embernek, aki 2015 óta Németországba jött, már van munkája.”
félmilliót Orbán engedett át a szombatos merkel megbízásából