A Hamász győzelmet hirdetett, Gázában tömegek ünnepelnek

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Péntek reggel tömegek árasztották el a gázai utcákat, miután csütörtök este tűzszüneti megállapodást jelentettek be az egyiptomi közvetítők Izrael és palesztin terrorcsoportok között – írja a Times of Israel. 

Péntek hajnalban egyetlen terrorszervezet sem szegte meg a megállapodást.

A Hamasz a magyar idő szerint hajnali egykor kezdődő tűzszünet előtt további rakétákat lőtt a Gázai-övezet határához közel található településekre, amelyek során egy férfi megsérült. Végül azonban nem volt olyan nagy a támadás mértéke, mint amitől az IDF tartott.

Hidai Zilbermann az Izraeli Védelmi Erők szóvivője elmondta, hogy Izrael azt az üzenetet juttatta el a Hamászhoz, hogy kemény válaszcsapászra számítsanak ha a tűzszünet előtt még rakétazáport szórnak Izraelre. A szóvivő elmondása szerint a hadsereg bombázóit fenntartották a levegőben, és Gáza felett köröztek figyelmeztetés gyanánt.

A szóvivő elmondta, hogy a gázai határ mellé kirendelt szárazföldi alakulatok egyelőre a helyükön maradnak.

Ahogy életbe lépett a tűzszünet a gázai utcákra visszatért az élet, a férfiak kivonultak az utcára „Allah Akbárt” kiabálták, és az erkélyekről adtak füttykoncertet.

„Ez a győzelem eufóriája” – jelentette ki Khalil al-Hayya a Hamász egyik vezetőségi tagja a tömegnek.

Haidar Al-Karrar ☫ on X (formerly Twitter): "🔴🇵🇸 #Gaza Just Now: Victory Takbeers now from the mosques of Gaza #فلسطين_تنتصر #غزه_تنتصر pic.twitter.com/DbcyftEcBd / X"

🔴🇵🇸 #Gaza Just Now: Victory Takbeers now from the mosques of Gaza #فلسطين_تنتصر #غزه_تنتصر pic.twitter.com/DbcyftEcBd

Több ezer ember gyűlt össze Mohammed Deif a Hamász katonai ágának árnyékvezérének a házánál. A tömeg a terrorszervezet zöld zászlóit lengette és azt skandálták, hogy „győzelem”.

Ali Barekh az Iszlám Dzsihád iráni pénzből támogatott gázai terrorszervezet vezetője szintén győzelmet hirdetett és kijelentette, hogy „a tűzszünet veszteség Benjamin Netanjahunak, de győzelem a palesztinoknak.”

További nagy felvonulásokra számítanak pénteken Gázában.

Jeruzsálem arabok lakta részén is voltak kisebb ünneplések, néhányan tűzijátékot durrogtattak.

EPA/HAITHAM IMAD

Netanjahu nem zárja ki, hogy leszámoljon a Hamásszal

„Csak két módon vehetjük fel a kesztyűt: vagy leszámolunk velük – ami továbbra is szerepel a lehetőségek között -, vagy elrettentjük őket” – fejtette ki az izraeli miniszterelnök.

“A Hamász győzelmet hirdetett, Gázában tömegek ünnepelnek” bejegyzéshez 17 hozzászólás

  1. Jobb barátkozni ,mint gyülölködni ! A fajgyülölet áldozati bárányai nem csak a zsidók , hanem a nem-zsidók is függetlenül etnikumi , vallási és politikai ideológiájuktól.

  2. Megkérdőjelezendő annak a tisztessége, aki ezt fotót közzé tette a jelenlegi izraeli miniszterelnökről, amely a cikk alatt látható.

    • Tehat aki utalja Netanyahut, az tisztessegtelen? Tobbek kozott az izraeli lakossag nagyobbik felerol beszelsz.

      • Lehet utálni valakit, de amikor az „utált” személy az egyetlen, akinek a vállán népének védelme nehezedik, olyan időkben, mint a mostani, akkor ez több mint tisztességtelen. Másrészt az izraeli lakosság75%-a egy felmérés szerint,a jelenlegi miniszterelnök mellett áll. Ráadásul, a veszély még nem múlt el. Az olyan patkányok, mint Lapid, még még a rakétatámadások alatt sem bírtak magukkal, és ahelyett LEGALÁBB kussoltak volna, folytatták a „demokraták” által támogatott áskálódást, ahogy amerikai „kollégája” javasolta…

        • Nem ismerem azt a felmerest, valoszinuleg nem is letezik. A szavazatok alapjan a lakossag tobbsege levaltana. Az meg, hogy Lapidot kovetkezetesen lepatkanyozod, szamomra teljesen erthetetlen. A masodik legnagyobb part elen egy patkany all?

          • …”A masodik legnagyobb part elen egy patkany all?”…
            Igen. Nem mellesleg, a tagság-vezetőség is az. Nem véletlen, hogy ez a tetű a még a járvány elmúlta előtt amerikába utazott a Soros-bandához ukázokért…Szarvirág…

          • Tobb, mint 650 ezer izraeli szavazott ra a 4 es fel millio szavazobol. Eleg sokan nem vettek eszre, hogy egy patkannyal van dolguk.

          • Tobb, mint 650 ezer izraeli szavazott ra a 4 es fel millio szavazobol. Eleg sokan nem vettek eszre, hogy egy patkannyal van dolguk.

          • …”A masodik legnagyobb part elen egy patkany all?”…
            Igen. Nem mellesleg, a tagság-vezetőség is az. Nem véletlen, hogy ez a tetű a még a járvány elmúlta előtt amerikába utazott a Soros-bandához ukázokért…Szarvirág…

    • Ha jol latom, a foto a 20 csatornan mondott beszedbol kerult elo. Ilyen „felelmetesen fenyegeto” pofakat foleg ott erdemes vagnia, mert az a sajat TV-csatornaja. A hivein kivul senki sem nezi, azok meg ilyennek szeretik ot latni: erosnek, rettenthetetlennek.

  3. Észrevehető volt hogy a hamasz kifulladt és nemsokon múlt hogy egy offenzívában mégerősebben legyengítsék bár abba szerintem beleszóltak volna a szponzorai. Győzelmet hírdetett de keserű ez nekik, inkább tömegpszichózissal manipulálja szektatagjait.