Tel-Avivot lövi a Hamász

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Megszólaltak a légvédelmi szirénák Tel-Avivban és Közép-Izraelben, a Times of Israel szerint Gázából lövik a várost.

A lap szerint robbanásokat hallani a környéken, a Vaskupola valószínűleg részben elfogta a rakétákat.

A jelek szerint masszív rakétatámadást indítottak Izrael középső része ellen, több hullámban érkeztek a rakéták.

A hatóságok arra kérték a lakosságot, hogy maradjanak óvóhelyeiken.

A Washington Post szerint a Hamász azt állítja, 130 rakétát lőttek ki a területre.

A Ben-Gurion repülőtér forgalmát elterelték Ciprusra.

Halálos áldozat

A Jerusalem Post szerint Rison Lecionban egy nő meghalt, és a Magen David Adom azt jelentette, egy férfi súlyosan megsérült, de nem tisztázta, hol.

A Times of Israel szerint Holonban könnyebb sérültek is vannak, köztük egy 5 éves kislány.

A Times of Israel szerint az Iszlám Dzsihád terrorszerv is felelősséget vállalt legalább néhány rakétáért.

Az izraeli külügy videót osztott meg Tel-Aviv felett az égről:

A közösségi médiában pedig videó kering róla, ahogyan Holonban kilőnek egy buszt:

Cikkünk folyamatosan frissül.

(Jpost, TOI, WP)

“Tel-Avivot lövi a Hamász” bejegyzéshez 10 hozzászólás

  1. működik az iráni lóvé….’kedves hamasz, egyszer(-kétszer) majd kérni fogunk önöktől….’

  2. …”működik az iráni lóvé”…Nemcsak az. Az „ejrópai” lóvé is, meg amit Biden küldött, valamint az iráni, észak-koreai, és orosz fegyverek….

    • Nem hiszem, hogy a ruszkik adnának el nekik… viszont a nyugati pénz az működik. Olcsó házi készítésű rakéták, de ha van elég belőle, bizony problémát okoznak. Párszáz dollárból előállítanak egy ilyet szemben a kb 40000 USD elfogórakétával. Sok lúd disznót győz sajnos.

      • Ezek nem házilagos készítésű rakéták, hanem iráni, és észak-koreai nagyhatótávolságú rakéták. Ezért tudják a távolabbi városokat is lőni…

      • Ezek nem házilagos készítésű rakéták, hanem iráni, és észak-koreai nagyhatótávolságú rakéták. Ezért tudják a távolabbi városokat is lőni…

        • Nem tudom, pontosan mik ezek, ahhoz látnom kellene a maradványokat 🙂
          Amennyire én tudom, netes olvasmányaimból egyedül az iráni Fajr-5 illetve a helyi gyártású változata jöhet szóba, HA Gázából lövik Tel-Avivot.

        • Nem tudom, pontosan mik ezek, ahhoz látnom kellene a maradványokat 🙂
          Amennyire én tudom, netes olvasmányaimból egyedül az iráni Fajr-5 illetve a helyi gyártású változata jöhet szóba, HA Gázából lövik Tel-Avivot.

        • Nem tudom, pontosan mik ezek, ahhoz látnom kellene a maradványokat 🙂
          Amennyire én tudom, netes olvasmányaimból egyedül az iráni Fajr-5 illetve a helyi gyártású változata jöhet szóba, HA Gázából lövik Tel-Avivot.

      • Ezek nem házilagos készítésű rakéták, hanem iráni, és észak-koreai nagyhatótávolságú rakéták. Ezért tudják a távolabbi városokat is lőni…

    • Nem hiszem, hogy a ruszkik adnának el nekik… viszont a nyugati pénz az működik. Olcsó házi készítésű rakéták, de ha van elég belőle, bizony problémát okoznak. Párszáz dollárból előállítanak egy ilyet szemben a kb 40000 USD elfogórakétával. Sok lúd disznót győz sajnos.